Перейти на мобільну версію сайту


08.09.2017

РЕПОРТЕР КРОКУЄ БІЛАНІВКОЮ

картаЦього тижня репортер крокує п’ять­ма вулицями – Івана Сірка, Білановецькою і Зіньковецькою набережною, вул.Фабриціуса і провулком. Перші нібито дві вулиці, але дорога здебільшого одна, бо ж у більшій частині Сірка з одного боку, а Набережна – з іншого.

Вулиця Сірка, як і минулотижневий провулок Північний, досить заплутана. Перший закапелок має 100 метрів, і хоча будинки розташовані з обох боків вулиці, він має лише непарну нумерацію до семи, отже тут будинки №1, 3, 5, 7. Тобто їх тут чотири. Розпочинається вулиця із урвища над Набережною на рівні будинку №31, а закінчується на Тімірязєва між номерами будинків №4 і №6. Початок вулиці просто гидотний. Тамтешні мешканці й далі продовжують складувати сміття на краю урвища. Нещодавно з цим там вже був інцидент: під час зливи на Набережну було змито тамтешнє сміття, і комунальники змушені були прибирати його, адже величезна купа гидоти блокувала проїзд і прохід до житла мешканців Набережної. Ця вуличка Сірка досить вузька, напевне, її мешканці посунули свої огорожі, щоб більше землі було біля домогосподарства. Наступний шматок Івана Сірка розпочинається трохи нижче Тімірязєва і, пройшовши ще одну вузеньку дистанцію, наштовхуєшся на будиночок №9 зліва, а справа – 9а і 11. Скільки метрів вона має навіть сказати важко, приблизно 20. Щоб потрапити на наступний і найдовший шмат Сірка, потрібно піднятися по дуже крутому відрізку відгалуження Набережної. Взимку тут точно ходити неможливо, хіба що спускатися на санчатах добре, або на поліетиленовому пакеті. Що стосується проїзду по цьому підйому, то потрібно бути водієм-екстремалом. 

вулДалі – крутий поворот праворуч при перетині з Чапаєва йде знову Сірка. Справа на горбі – шевченківський будиночок №13, який руйнується. Він колись був огороджений, але в ньому ніхто не живе, й огорожу розібрали. З лівого боку тут теж кілька будинків №№15 і 17, які впираються у №19, звідки йде нова лінія Сірка, вниз до Набережної, яка різко повертається вздовж Набережної. Саме тут Набережна і Сірка – це один шлях. Справа стоять будинки на Білановецькій набережній, з лівого боку – на Сірка, які закінчуються на цьому відрізку Набережної, адже вулиця йде ще нижче вздовж річки Смотрич. Ця частина Сірка має 540 метрів і закінчується будинком №35, а біля нього шматок землі самозахопили мешканці цього ж домоволодіння. А от у будинку №33 просто жах, як і жах у кількох будинках поруч. Це просто дах над головою, бо в інших людей сараї в кращому стані.

Наступний відрізок Сірка розпочинається на Тімірязєва, просто навпроти хвіртки МЕНЦУМу і йде вниз до каньйону. Тут теж вузька вуличка, яка біля урвища на 180 градусів повертає вправо назад паралельно до Тімірязєва. Ця місцина більше нагадує вірменські поселення на скелі. Але обладнано тут досить пристойні підпірні стіни й огорожі, пристойні тут і будинки.

вул-1На ще один відрізок вулиці Сірка можна потрапити козячими стежками над урвищем каньйону, або, повернувшись назад, пройти по Тімірязєва і знову спуститися в бік каньйону, повернути наліво і з правого боку будуть будинки на Сірка з 51 до 57. А з лівого боку вони належать ще одному знайденому відрізку вулиці Тімірязєва. Уся вулиця Івана Сірка немає асфальтового покриття, але й багнюки на ній теж не буває. Тут є газопровід і водопровід, але немає каналізації. Із цим питанням впоралися хто як. У одних просто вигрібні ями, мало в кого септики, але є й такі, які нечистоти вивели просто в каньйон.

Вулиця Білановецька набережна має 1720 метрів і починається від Стенків у районі мікрорайону Жовтневого. Вона дуже складна у всіх сенсах, знаходиться нижче рівня всього міста, тому сюди зі всіх щілин летить вся зливова вода. На початку вулиці будинки досить високо від річки, але їм дошкуляє те, що з урвища летить каміння і вода, бо ж вони тут дуже близько, а в окремих місцях просто впритул до скелі. Сюди не ходить громадський транспорт, важкодоступний проїзд для легкового транспорту, хоча віднедавна тут можна проїхати, бо ж після нещодавньої стихії полагодили найпроблемнішу ділянку дороги. На цю частину поселення можна потрапити козячими стежками, досить таки небезпечними. Тут немає вуличного освітлення, хоча стовпи є. Вздовж річки на прибрежній зоні люди тримають городи.

вул-2Ця частина Набережної аж до 31 будинку. Наступна лінія будинків йде від підвісного мосту, який веде на Зіньківці вздовж річки у досить таки наближеності до неї. Перших кілька будинків зруйновані й тут такі хащі, що просто жахи. Крім того, в цій місцині суцільне звалище сміття і поламані кремезні дерева. Вони такі вздовж усієї річки. Якщо потрібно знімати фільми жахів, то вам на Набережну. Буреломи з обидвох боків річки Смотрич. Річка тут теж у катастрофічному стані. Окрім того, що у воді в багатьох місцях завали пластикових пляшок і пакетів, які зачепилися за поламані дерева, що впали в річку, вода надзвичайно брудна. А ще катастрофа із будівельним сміттям, яке потрапляє із зливовою водою й у кількох місцях загатило дзеркало води так, що з берега на берег можна пройти пішки. Отих поламаних верб може вистачити на опалення цілого міста на добу, але під’їзд тут досить складний. Багато сміття вздовж річки на Набережній, і за це потрібно подякувати відпочивальникам. Раніше в цьому районі люди на човнах каталися, ловили рибу, а нині брудна й мілка річка кричить: «ПРОБІ» (ВРЯТУЙТЕ! КАРАУЛ!). Інколи замість човнів у воді плавають здохлі тварини, влітку це місце для мийки автомобілів. А ще в цьому місці люди спалюють побутове сміття. Як треба ненавидіти себе, своїх дітей та онуків, щоб забруднювати повітря і труїти все навколо? У цьому випадку мають бути сподівання лише на свідомих сусідів, які би мали за святий обов’язок сповіщати поліцію і, можливо, коли би таких господарів вдарили по кишені наступного разу вони би замислилися, чи варто забруднювати атмосферу і екологію.

вул-3На Набережній є чотири свердловини, водонасосна станція та закинута КНС, біля якої і закінчується остання будівля вулиці під №103.

На протилежному боці річки йде вулиця Зіньковецька набережна. Вони як брати-близнюки схожі з Білановецькою набережною і має 640 метрів. Сюди важко дістатися з міста, пішки можна перейти через підвісний міст – це коли сходами із Польських фільварок спускаєшся до річки. Транспортне сполучення – через понтонний міст, але він у дуже поганому стані. На Зіньковецькій набережній є покинуті будинки й ті, що використовуються під дачі. Вулиця занедбана, сміття з домоволодінь теж летить у річку.

І щоб завершити крокувати Біланівкою, репортер пройшов ще вулицею Фабриціуса та провулком Фабриціуса.

Вулиця Фабріциуса потрапила до списку вулиць, які підлягають під закон про декомунізацію, і минулого року її перейменовано на Патріарха Мстислава. Вона має 745 метрів.

вул-4Починається вулиця Патріарха Мстислава теж цікаво. Будинок №1 розташований ближче до вулиці Північної, йде вгору на мікрорайон Жовтневий до перетину з вулицею 30 років Перемоги, де на розі знаходиться будинок №7, далі переходить на парну нумерацію, де п’ятиповерхівка має №9, а біля нього незабаром має вирости житловий комплекс, який матиме адресу: Патріарха Мстислава, 2а. Далі цілий квартал будинків, які мають інші адреси, бо виходять боковими огорожами на вулицю. Отже, будинок №2 стоїть нижче вулиці Північної і доходить до №14. Лівий бік навпроти в цьому кварталі зайняв стадіон харчового коледжу. У кварталі від мікрорайону до Північної колись була хороша дорога, був і тротуар, але коли люди проводили комунікації, асфальтове покриття зіпсували просто посередині дороги. Відтоді тут розбиті ями. У кварталі від Північної до Тімірязєва була грунтова дорога і жодних проблем, щоб проїхати по ній. Але коли люди почали викидати на грунтовку будівельне сміття, і дощова вода потоком прямувала по ній, то, чіпляючись за биту цеглу і каміння на дорозі, вимивала величезні ями. Цього року дійшло до того, що під час стихії там вимило більше, ніж метрові ями і аж розкрило газову трубу. Проте цю частину провулку негайно почали лагодити. Уже прорили водовідведення і підготували нижню частину вулиці до асфальтування. А от верхня частина вулиці залишається пошкодженою. Можливо, мешканці самі толокою її полагодять. На Патріарха Мстислава поганеньке вуличне освітлення.

вул-5Провулок Фабриціуса теж починається від вулиці Північної, між вулицею Патріарха Мстислава і Суворова, нижче знаменитого джерела, звідки півміста брало воду. Тут обабіч кілька будинків, далі – різкий поворот ліворуч, ще кілька будинків – і вулиця Патріарха Мстислава з вуличною колонкою на розі. Провулок впирається у будинок на провулку Козачому (Червоногвардійському). Досить таки пристойна частина провулку, із добротними будинками. Перша частина провулку має 230 метрів, друга – 310 м. 

Пройшовши вулицями Біланівки, можна зробити висновок, що це таке собі село, яке не має навіть каналізаційних мереж, занедбані прилеглі території очікують на пришестя доброго дядечки, який їм поприбирає. У цьому районі лише три зупинки громадського транспорту, дві з яких добряче загиджені, напевне, прибульцями з планети засранців. Біланівка страждає від затоплень і потребує негайного водовідведення. Із позитивів – тут є амбулаторія сімейної медицини, дитячий клуб «Водограй» і нікому не потрібна бібліотека. Бо ж сюди ходять лише пограти в комп’ютерні ігри, а читанням захоплюється кілька мешканців. Також є один пристойний магазин і кілька бляшанок, є невеличкий стадіон, обладнаний дитячим майданчиком. На Біланівці знаходиться унікальний музей гирь «Сокол» та еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

вул-6А ще тут спокусливий шмат землі, який називається алеєю «Північною» і який дуже кортить роздеребанити. А початок деребану розпочався з будівництва на алеї автомийки. Є тут і навчальний заклад – коледж харчової промисловості, та військова частина. Виробництва тут немає, але Біланівка живе за рахунок пошиття весільних суконь та офіційних і не офіційних міні-готелів і хостелів.

Біланівка потребує кращого транспортного сполучення та ремонту нижньої частини дороги вулиці Тімірязєва, адже середній вік мешканців Біланівки складає 56 років, і людям дуже важко добиратися аж на Північну до маршрутки. Щоб потрапити в місто, потрібно об’їхати увесь мікрорайон Жовтневий, що складає 10 хвилин. Тому один із маршрутів, який прямує з мікрорайону від «Барбі», не завадило би спрямувати по Войкова, Чапаєва на Тімірязєва і це може бути маршрут №6. Таким чином вирішиться питання добирання до амбулаторії та швидшого – до центру міста. А дорога тут хороша і за проектом є тротуари, які слід лише звільнити від курників і картоплі з кукурудзою.

вул-7 вул-8 вул-9


Теги: крокуємо містом, Біланівка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.