Перейти на мобільну версію сайту


24.04.2015

РАЙОННІ НЕБОЖИТЕЛІ

Одним землю дали, в других забрали.

Уже кілька років поспіль сільгоспвиробники району стають жертвами земельних маніпуляцій. І якщо конкуренції один з одними ще якось можна знайти логічне пояснення, то аж ніяк не зрозуміло, чому місцева влада, яка в першу чергу має підтримувати місцевого виробника, ставить йому палки в колеса?

Правовий нігілізм чи бажання «підзаробити» - що рухає місцевими чиновниками?

ТОВ «Агросолюшнс», агровиробництво з іноземним капіталом, довгий час працює на теренах земляУкраїни й нашого району зокрема. Його керівництво позитивно зарекомендувало себе серед колег, орендодавців та серед населення. Прийшовши в Кам’янець-Подільський район, сільгосппідприємство взяло на себе сміливе зобов’язання - допомагати матеріально соціальній сфері району. Слів на вітер не кидали, а всі обіцянки перетворюються в конкретні справи. I села, де ТОВ «Агросолюшнс» орендує землі, - Слобідка-Кульчієвецька, Станіславівка, Врублівці, Яруга, Фурманівка, Кульчіївці, Вихватнівці, Китайгород, Суржинці, Ленівка, Жванець, Брага, Гринчук - відчули конкретну підтримку. Та чи відчували хоч якусь підтримку аграрії з боку влади за весь цей час?

Каменем спотикання стали невитребувані паї, які аграрії орендують на умовах договору й відповідного розпорядження очільника адміністрації.

- З 2009 року ТОВ «Агросолюшнс» орендує невитребувані паї на території Врубловецької та Китайгородської сільських рад, - розповідає директор підприємства Віталій Завадський. - По договору районна адміністрація дозволила нам їх орендувати протягом 5 років. У 2013 році під час засідання земельної комісії нам, відповідно до розпорядження голови райдержадміністарції, продовжують договір оренди по цих же паях та збільшують суму грошової плати за 1 га, яку ми справно платимо до сьогодні.

Який же шок ми отримали, коли дізналися, що цього року в цих земельних ділянок з’явився новий «власник», такий собі пан Сливка із Новоселиці. Нинішній т.в.о. голови РДА Анатолій Кріль, ігноруючи розпорядження попереднього голови, чи роблячи вигляд, що не знає про нього, видає нове, за яким дозволяє пану Сливці затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок (невитребуваних паїв) на території Китайгородської сільської ради. Та ще й дає дозвіл на оренду на 49 років! А нам, місцевим аграрія, дозволяли лише на п’ять. Де справедливість і законність таких рішень?

Як пояснюють з цього приводу юристи, закон повністю на боці попереднього орендаря. невитребувані паїВідповідно до ст.33 Закону «Про оренду землі», орендар, який має намір скорстатись переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди. Чи не було достатнім «повідомленням» засідання земельної комісії в 2013 році з видачею відповідного розпорядження очільника району, про те, що орендар має намір продовжувати термін оренди?

Зрештою, Законом передбачено, що договір вважається автоматично поновленим, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди та якщо протягом одного місяця після закінчення строку договору не надійшов лист-повідомлення орендодавця про заперечення в поновленні договору оренди землі.

ТОВ «Агросолюшинс» й досі, як добросовісний орендар, продовжує сплачувати за оренду землі й жодних листів-повідомлень про розірвання договору від районної адміністрації не надходило. Що ж виходить, влада 2014 року не знала про існування невитребуваних паїв і можливості маніпуляцій із ними, а влада 2015-го знає й активно впроваджує в життя?

Варто зауважити, що в пастку із невитребуваними паями потрапило не лише ТОВ «Агросолюшнс», а й ПП «Мрія-2010» та ТОВ «Фірма «Династія».

На депутатське звернення, яке народні обранці району подали до адміністрації, вони отримали відповідь, суть якої зводилася до того, що мовляв, орендар вчано не подав проект додаткової угоди, а в місцевому відділі Держземагенства рекомендували надати пану Сливці в оренду невитребувані земельні паї, як такі, що не перебувають у власності чи оренді, тобто на момент прийняття розпорядження є вільними.

Чи навмисне керівництво Держземагенства приховало факт існування розпорядження голови РДА за 2013 рік, чи для нового керівництва району попередні розпорядження не мають жодної законної ваги?!

Сьогодні керівник ТОВ «Агросолюшнс» звернувся із письмовим проханням до голови Хмельницької ОДА Михайла Загороднього скасувати нещодавнє розпорядження голови адміністрації за 2015 рік, адже воно є недоцільним, неекономним та зрештою неефективним. Чи дослухається голова Хмельницької ОДА до прохань аграріїв, чи їм доведеться шукати правди в суді?

- Підприємство є переважним орендарем земельних паїв у їхніх власників на території Китайгородської сільської ради та орендує 585 га, з яких невитребувані паї - близько 83 га, вони розташовані по декілька паїв на кожному полі. У першу чергу, їх важко буде обробити, затрати будуть як мінімум вдвічі більшими.

По друге, навіщо їх узагалі було передавати невідомому орендареві? Напрошуються висновки про існування корупційної складової у цьому питанні? Зрештою, як можна далі працювати, та ще й заматися благодійністю, якщо влада витирає об аграріїв ноги?

Теги: земля, районна влада, ТОВ «Агросолюшинс», невитребувані паї

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.