Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2018

ПРИЙШЛИ ВСЕРЙОЗ І НАДОВГО

нефедівціЯкщо ще десять років тому охочих працювати біля землі майже не було, то сьогодні освоювати цей природний ресурс зголошується чимало. Аграрна галузь стала не лише затребуваною, а й прибутковою. І поки Україна відроджує минулу славу житниці Європи, у самій державі війна за землю не стихає.

Із земельним рейдерством намагаються боротися всіма доступними способами, та чи завжди воно є, чи, можливо, хтось цим процесом вдало прикривається, відстоюючи власні інтереси?

Про рейдество заговорили й у нашому районі на початку цього року. Під приціл потрапило декілька населених пунктів району, серед них і Нефедівці, де, як з'ясувалося, довгий час «гуляла земля», простіше кажучи, земельні наділи оброблялися без відповідних договорів оренди. Відтак, податки до державної скарбниці в повній сумі не надходили, як і мізерною була плата за оренду земельних паїв.

«Рейдери чи добросовісні орендарі?» – це питання хвилювало чи не кожного жителя сіл Нефедівці та Лучки, коли несподівано з'ясувалося, що окрім СТОВ «Нефедівське», яке роками обробляло тамтешні землі, працюватиме ще й невідома фірма. Із директором не такої вже й невідомої фірми журналісти «КЛЮЧА» зустрілися, аби поспілкуватися і, як то кажуть, розставити всі крапки над «ї».

Юрій Тимощук, директор ТОВ «Подільська зернова компанія», в аграрному бізнесі не новачок. За професією інженер-меліоратор, свого часу закінчив Національний університет водного господарства та природокористування.

– Зростав у селі, – каже Юрій Миколайович, – з дитинства спостерігав, як працюють біля землі люди. Тепер і сам, як бачити, призвичаївся до цієї праці. Тож у аграрній сфері не новачок.

– Юріє Миколайовичу, як так сталося, що ТОВ «Подільська зернова компанія» потрапила у Кам'янець-По­дільський район, адже, як нам постійно говорять, вільної для обробітку землі в районі немає?

– Щодо відсутності вільної землі, то це трохи хибна думка, адже зараз, коли об'єднаним громадам передають у комунальну власність землі за межами населених пунктів, з'являється і вільна земля, і охочі її обробляти, але вже у межах чинного законодавства.

А взагалі, до нас звернулися люди, зокрема із Нефедівців, які виявили бажання укласти з нами договори оренди земельних паїв, адже до того з ними таких договорів ніхто не укладав. Не повірите, у багатьох навіть належним чином не були оформлені документи на землю, у деяких навіть актів на приватизацію немає, приносили ще сертифікати, видані тодішньою спілкою селян. Ми взялися за оформлення, за власні кошти виготовляли людям земельні акти, бо прийшли сюди працювати не на рік-два, а на довгий час.

– Усі знають, що земельні наділи у Нефедівцях обробляє СТОВ «Нефедівське», а Ваше підприємство, за їхніми словами, рейдерське, яке незаконним методом захопило тамтешню землю?

– Запевняю, що жодного рейдества з нашого боку не було і бути не може. Повторюю ще раз, ми укладали з людьми договори оренди, жодних інших договорів до цього не було. Ми не захопили чужу землю, не зайшли на чужу територію, діяли винятково в межах закону. А от як до нас оброблялася земля та чи були договори – ось питання, які потрібно задавати. Чомусь ніхто не говорить, що держава і сільська рада зокрема за стільки років недоотримували відповідних податків, а селяни – належної плати за землю. Звичайно, за увесь цей час їхні паї не пустували і не заростали, їх засівали, збирали урожай. Але кому йшли прибутки і що з того мали селяни та сільська рада? Мізер, копійчані заробітки. І можна зрозуміти жителів Нефедівців, коли вони отримували найменшу в районі орендну плату за пай. Тож немає нічого дивного, що люди захотіли передати свої наділи іншому орендарю, який запропонував їм кращі умови оренди.

– Чули, що Ви вже виплачували орендну плату за паї, на яких ще навіть нічого не посіяли. Це правда?

– Так, це правда. Більше того, ми маємо намір працювати з громадою по соціальній угоді. Нефедівці – небагате село, там є кому і чим допомагати. Сьогодні ми працюємо з людьми, які нам довірили свої землі, укладаємо договори оренди, допомагаємо з приватизацією земельних наділів. Багато кому така робота не подобається, зокрема і колишнім орендарям. Нас блокують на рівному місці, не дають можливості зайти на поле техніці. Тривають судові процеси. Думаю, пройде трохи часу і все стане на свої місця, ми зможемо працювати без перешкод, залякувань і шантажувань з боку недобросовісних конкурентів. Хочу звернутися до жителів Нефедівців та поближніх сіл: ми не якісь пройдисвіти і не женемося за швидкими прибутками. Якщо вже взялися працювати, то не на один рік. Якщо орендар пропонує кращі умови, хіба це погано? Люди повинні мати право вибору, зокрема і в укладанні договорів оренди. Тож можете бути впевнені, що від нас матимете всебічну підтримку та гідну орендну плату. Уже сьогодні укладено договори на майже 600 га землі, яку ми плануємо обробляти та сплачувати всі податки.


Теги: праця на землі, ТОВ «Подільська зернова компанія»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.