Перейти на мобільну версію сайту


18.08.2017

ПРОКУРАТУРА ПРОТИ ЖКГ

каньйонКам'янець-Подільська місцева прокуратура вимагає належної охорони геологічної пам'ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон». Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури.

Департамент ЖКГ, під охороною якого перебуває заповідний об'єкт, не вживає достатньо заходів для його збереження у природному стані. Так, ще в червні минулого року за результатами перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України, проведеної Державною екоінспекцією в області, виявили засмічення близько 0,4 га землі.

Однак, за словами заступника керівника прокуратури Ольги Кравцової, упродовж року заходів щодо видалення несанкціоновано розміщених відходів не вжито та ділянка досі залишається засміченою.

Кам’янецька прокуратура подала позов про визнання неправомірною бездіяльність комунальників щодо забезпечення своєчасного відтворення і запобігання псуванню, забрудненню, засміченню та виснаженню природних ресурсів, а також зобов'язання забезпечити проведення робіт з видалення з території заповідного об'єкту геологічної пам'ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон» несанкціоновано розміщених відходів.

Позов прокурора перебуває на розгляді в Хмельницькому окружному адміністративному суді.

Проте, напевне, прокуратура не розібралася з тим, кому належить засмічена територія. Як виявилося, минулого року було зверення мешканців з вул.Кіргізова, 38 про звалище грунту та будівельного сміття навпроти 38-го будинку. Було проведено низку заходів щодо встановлення особи, яка там насмітила. Але ні поліція, ні екологи, ні ДЖКГ встановити винного не змогли. У результаті проведеної роботи органам не вдалося встановити особу порушника природоохоронного законодавства.

Тому екологічною інспекцією, відповідно до наданих їй повноважень, було направлено звернення до прокуратури щодо видалення несанкціоновано розміщених відходів з вул.Кіргізова.

Відповідно до вищевикладеного, Кам’янець-Подільська місцева прокуратура подала позов до Хмельницького окружного адміністративного суду щодо зобов’язання департаменту ЖКГ, як підрозділу органу місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, забезпечити проведення робіт з видалення несанкціоновано розміщених відходів на земельній ділянці навпроти будинку №38 по вул.Кіргізова.

Засмічена ділянка не знаходиться в каньйоні річки Смотрич, не є землями природо-заповідного фонду України і на неї немає жодного охоронного зобов’язання.


Теги: охорона пам'ятки «Смотрицький каньйон»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.