Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ПРОГАВИЛИ ТРИ МІЛЬЙОНИ, ЩЕ Й АМБУЛАТОРІЮ

амбулатМедична галузь завжди була під прицілом людей та влади. А нині, коли повним ходом впроваджується медична реформа, всі пильно слідкують за кожним кроком та подихом охоронців здоров’я. У той час, коли медики і пацієнти могли отримати фінансування за програмою «Гроші йдуть за пацієнтом», наше місто їх не отримало, бо головний лікар ЦПСМД пані Клим не спромоглася вчасно підготувати документи, щоб міські депутати дали погодження на перейменування служби на некомерційне комунальне підприємство, як того вимагали відповідні директиви. Через таке зволікання чи, можливо, байдужість місто втратило за третій квартал три мільйони гривень, які могло отримати додатково, підписавши декларації. Точніше, лікарі й пацієнти втратили можливість покращити медичну складову на три мільйони.

Але й це ще не все. Багато років мова йде про наближення медицини до пацієнтів та розбудову амбулаторій. Правдами й неправдами, одна за одною в місті вони з’являлися. Нині й надалі йдуть пошуки можливостей щодо їхнього збільшення, та натомість, аби їх було більше, пані Клим одноосібно, ні з ким не порадившись, позбувається приміщення майбутньої амбулаторії на вулиці Привокзальній, 19. Це колишня амбулаторія залізничників. Її довгий час не використовувала залізниця і досить багато зусиль доклав начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк, аби це приміщення передали медичній галузі міста. Його й передали, запланували відремонтувати й облаштувати там амбулаторію сімейної медицини для тамтешніх мешканців. До речі, кількість населення в тому районі швидко збільшується, бо там проводиться будівництво житлових багатоповерхових будинків. Отже, це приміщення пані Клим просто подарувала, але кому, з часом стане відомо.

Саме приміщення якоїсь великої цінності не має, а от велика територія, тобто земля, дуже приваблива. І як це так, узяти й просто віддати, не порадившись з медичним керівництвом? Можливо, це приміщення могли би віддати в руки сімейного лікаря, який би надбудував собі другий поверх під житло й обслуговував тамтешніх пацієнтів? Можливо, інший варіант би впровадили, тим паче, що міська медицина вже має досвід. До прикладу, можна укласти угоду із забудовником, який би при зведенні багатоповерхівки на першому поверсі побудував для міста амбулаторію. Але ці питання не обговорювалися, а канули в Лету. 

Напевне, цей об’єкт вже давно пригледіли, бо ж ще 10 квітня там була нібито крадіжка – відкрутили дорогий газовий котел «Імергаз». І поліцейські знайшли винуватців – наркоманів. Уявляю собі, наркомани ходять з ключами і акуратно, щоб не пошкодити, відкручують гайки й беруть собі газовий пристрій. Щось дуже підозріло, що жодних слідів криміналу не залишено. Та й члени виконкому нібито й не помітили цієї афери.

Проте тамтешні мешканці налаштовані рішуче. Вони збирають підписи і планують зустрітися з міським головою, аби відстояти амбулаторію.

- Ця «Лікарська амбулаторія» тут ще до війни була, і ми всі нею користувалися, потім її, як залізничну, закрили, але обіцяли нам тут облаштувати знову, проте вже сімейну. Ми тішилися, бо ж у нашому районі мешкають здебільшого старі, немічні люди, яким і до Черемушок дістатися дуже важко. Багато людей з Кам'янки користувалися послугами цієї амбулаторії. Крім того, он скільки новобудов, там теж багато людей. Якби цю амбулаторію нам відновили і облаштували зону відпочинку, бо ж місця тут достатньо. Тут ще жива огорожа, її трошки підрихтувати і матимемо таку собі оазу, – розповідає Інна Миколаївна, тамтешня жителька.

Отже, цю публікацію всі відповідні органи мають узяти до уваги як офіційну заяву. Також це прохання до депутатської комісії з питань охорони здоров’я, аби зупинити передачу амбулаторії і покарати винних у несвоєчасному початку програми «Гроші йдуть за пацієнтом».


Теги: медицина, програма «Гроші йдуть за пацієнтом»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.