Перейти на мобільну версію сайту


08.05.2015

ПРО БОЛЯЧКИ СЛІД ЗАЯВЛЯТИ

Триває п’ята хвиля часткової мобілізації, підготовка до якої, в умовах значної напруги на сході нашої держави, розпочалася ще до закінчення четвертої, а саме 10 квітня. Мобілізація триватиме до червня.

Чоловіків, які пройшли медкомісію, направлятимуть на навчальні полігони, де їх навчатимуть 50 5 хвиля мобілізаціїднів, але на війну потраплять не всіх. Таке рішення було прийнято з метою недопущення зниження боєздатності частин і підрозділів українського війська, створення умов для якісної підготовки призваного особового складу та проведення своєчасного звільнення військовослужбовців, що були призвані за мобілізацією у 2014 році.

- Ми заздалегідь змогли провести якісне оповіщення, медичне обстеження, професійно-психологічний відбір особового складу та якісне комплектування команд відповідними фахівцями, - коментує військовий комісар Кам’янець-Подільського ОМВК Ігор Рибак. - Перших мобілізованих направили в навчальні підрозділи 22 квітня. Кількість громадян, які підлягають мобілізації, визначається Генштабом Збройних сил України, виходячи із обсягів, необхідних для заміни особового складу, який відслужив встановлений термін служби та необхідності укомплектування військових організаційних структур, які переводяться на штати воєнного часу. З певних причин, обумовлених інтересами державної безпеки, Генштаб не надавав цій інформації широкого розголосу з перших днів початку п’ятої хвилі мобілізації та не назвав їх точну чисельність.
У Генштабі кажуть, що навмисне не афішували термінів, коли почнуть викликати військовозобов'язаних, аби не допустити зриву плану. Умови, за яким буде проходити відбір, такі ж, як і були для попередньої хвилі. Мобілізовуватимуть лише тих, хто має військову підготовку. Перед відправленням до військових частин всі пройдуть муштру в навчальних центрах та на військових полігонах не менше 26 днів. Найбільш дефіцитні військові спеціальності для п'ятої хвилі теж не змінилися. Це механіки-водії бойових машин, навідники всіх рівнів, зв'язківці та інші. Точну чисельність військовослужбовців, яких призвуть за мобілізацією, ми не називаємо.

- Ігоре Степановичу, кого цього разу не мобілізують на службу?

- Як і раніше, не зможуть призивати чоловіків, які не пройшли медкомісію, студентів та аспірантів денної форми навчання, котрі доглядають за інвалідами або недієздатними родичами, заброньованих за органами місцевого самоврядування, та громадян, на утриманні яких від трьох дітей. Решту придатних до служби буде призвано. Чоловіків до 27 років, які не мають військової спеціальності і ніколи не служили, можуть призвати на строкову службу.
Наголошую, що не всі 100% військових потраплять в АТО. У нас є частини, які виконують завдання й за межами зони АТО. Та попри все, частина мобілізованих потрапить у зону конфлікту. Це необхідно для ротації тих, хто перебуває на передовій більше півроку. До речі, призвати можуть і раніше демобілізованих солдатів, якщо після їх «дембеля» минуло півроку.

- Як бути з хворими людьми, які не мають офіційного статусу інваліда?

- Статус інваліда визначає можливість людини до працездатності на підприємствах, установах, організаціях, а придатність до військової служби визначає військово-лікарська комісія на підставі наказу Міноборони №402. Мобілізовані обов’язково проходять медичну комісію, яка й встановлює ступінь придатності до служби.

- На скільки якісно ваші медики проводять обстеження, якщо люди не можуть безкоштовно пройти сучасні медичні дослідження - елементарну УЗД серця, бо немає грошей, щоб заплатити за цю процедуру, а існуючі методи обстеження не дають повної картини стану здоров’я людини? Прикладом цього є випадок, який стався із мобілізованим з Новоселиці.
Довідка: Призваний за мобілізацією буковинський військовий із села Маршинці Олексій Албулеса, лише три дні провів на полігоні Рівненського навчального центру. Чоловік захворів і його доправили на лікування в Рівненський військовий шпиталь. Через місяць чоловіка перевели з ускладненнями до Львівського шпиталю а наступного дня він помер. У 42-річного чоловіка залишилось двоє дітей-інвалідів. Як так сталося, що військовослужбовець помер, щойно його мобілізували та направили на полігон, наразі з’ясовує військова прокуратура.

- Я спілкувався з лікарями військкомату. Зі слів голови медкомісії, Олексій Албулеса під час огляду повідомив, що здоровий, і хоче служити, - каже військком. - Хоча за сімейними обставинами він мав право на звільнення від мобілізації, адже під його опікою перебували двоє хворих дітей. Наразі триває слідство, яке має встановити, чи був чоловік хворий, коли його мобілізували. І цікаво, як лікарі, проводячи обстеження чоловіка, не виявили його захворювання. До Рівненського військового шпиталю він потрапив з діагнозом: бронхіальна астма, інфекційно-алергічна форма, фаза загострення.

- Лікар, який ставить підпис і печатку про стан здоров’я мобілізованого, повністю відповідає за свої дії. Жоден мобілізований і доброволець не пройшли повз медичну комісію.


- Якщо людина скаржиться лікарю на стан здоров’я, ми направляємо її на обстеження в лікарню до відповідного вузького спеціаліста, - пояснює голова військово-лікарської комісії Світлана Яковенко. - Йому видають акт обстеження стану здоров’я, який заповнює лікар у поліклініці чи лікарні, і вже потім ми приймаємо рішення відповідно до встановленого діагнозу. За додаткові обстеження людина сама не платить, в поліклініці є безкоштовне УЗД-обстеження. Що ж до МРТ, то воно за бажанням і платне. Жодної скарги до нас не надходило. Але чоловік, який прийшов на комісію, повинен розповісти про свої хвороби, потім отримати направлення на дообстеження і лише після цього приймається рішення.

Теги: 5 хвиля мобілізації. АТО, Ігор Рибак, військкомат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.