Перейти на мобільну версію сайту


15.11.2013

ПОТЯГ ТЮ-ТЮ-Ю - ЧЕРЕЗ КАМ’ЯНЕЦЬ...

Якщо найближчим часом Верховна Рада ратифікує підписаний протокол про внесення змін до угоди між Урядами України і Молдови про діяльність залізничного транспорту, то для транзитних потягів буде спрощено процедуру перетину кордону.
Цей протокол 12 листопада підписали Міністр інфраструктури України Володимир Козак та Міністр транспорту і дорожньої інфраструктури Молдови Василе Ботнарь.
Врегулювання транзитного проїзду дасть Кам’янцю додатковий потяг, який курсуватиме через місто з Києва на Чернівці. Разом із цим, можемо сподіватися на збільшення кількості туристів та, відповідно, наповнення міської казни.
Отже залізничні адміністрації України та Молдови готові спростити умови перевезень транзитних пасажирів та вантажів територіями своїх країн. Підписаний Протокол передбачає відміну державного контролю в пунктах пропуску для транзитного залізничного рухомого складу, пункти відправлення й призначення яких знаходяться на території країни відправника.
За словами Міністра інфраструктури України, таке нововведення підніме на вищий щабель розвиток українсько-молдовських відносин у галузі залізничного транспорту, посилить взаємні торговельно-економічні зв’язки, вдосконалить умови перевезень пасажирів і вантажів тощо. Зрозуміло, що відміна контрольних процедур - це передусім скорочення часу курсування потягів. Це позитивний крок для майбутнього залучення нових вантажовідправників та поліпшення комфорту пасажирів. ДГ.jpgОкрім цього, буде спрощено процедуру пропуску через українсько-молдовський державний кордон громадянам, які проживають у прикордонних районах, а також у місцях беззупинкового перетину українсько-молдовського державного кордону.
Слід зауважити, що запропоновані зміни до Угоди не стосуються транспортування товарів, заборонених чи обмежених до ввезення або вивезення, відповідно до внутрішнього законодавства України та Молдови.
Цілком ймовірно, що невдовзі маршрут пасажирського потяга №117/118 «Київ-Чернівці» пролягатиме через територію Молдови. Це, відповідно, зменшить тривалість перебування транспортного засобу в дорозі приблизно на 2 години в одному напрямку. Раніше подорож потягом №117/118 тривала 13 годин 35 хв. Отож, з Києва до Чернівців буде можливо потрапити менше ніж за півдоби. Також буде збільшено кількість вагонів у потязі на чотири, а це ще додаткових 200 пасажирських місць.
Звичайно, курсування потяга №117/118 «Київ-Чернівці» через наше місто принесе для Кам’янця певні девіденти, але відразу виникає питання, як це ситуація позначиться на потягах «Київ-Кам’янець-Подільський»? Чи відбудуться якісь зміни після ратифікації Протоколу? Зрештою, чи вдасться кам’янецьким пасажирам, як і раніше, без проблем потрапляти в Одесу? Чи це питання для нашого міста залишиться мрією?
Якщо у напрямку до Чернівців через Молдову можна зменшити тривалість маршруту одного потяга, то чому би це ж саме не зробити і з іншим - потягом №135/136 «Одеса–Чернівці», шлях якого пролягав би через Кам’янець.
Відстань між кінцевими пунктами тоді би скоротилася майже на 400 кілометрів, а разом з нею - і час перебування в дорозі, і вартість квитка. Нині ж буковинці виїжджають з дому о 16.00 і лише о 2-ій ночі потрапляють до Хмельницького. Через Кам’янець, знову ж таки, тривалість перебування в дорозі зменшилася б на 2 години, й до обласного центру чернівчани змогли би потрапити опівночі.
Наразі «Укрзалізниця» планує змінити маршрут потягу №59/60 «Москва-Софія». З 20 листопада його перекинуть зі Львського напрямку на Чортків.
Сьогодні квитки на потяг «Київ-Чернівці», який курсує звичним маршрутом, можна замовити лише на два тижні наперед.
Після ратифікації Протоколу стане відомо, о котрій годині через Кам’янець проходитиме чернівецький потяг.
А поки ми тішимось тим, що ще не втрачено, і сподіваємось, що не станемо залізничним тупиком.

Теги: укрзалізниця, потяг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.