Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2019

ПОРОЩАВАЙ, «УСПІШНИЙ МЕНЕДЖЕРЕ!»

клим«КлюЧ» дізнався, що головний лікар НКП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Клим збирається після відпустки попрощатися зі своєю посадою. Наразі вона перебуває у відпустці, а вже з 16 вересня не буде очолювати Центр. Можливо, новий головний лікар зможе стати по справжньому ефективним менеджером, а не лише хвальком на інтернет-сторінках Національної служби здоров’я. Напевне, ця публікація «#ГоловнийЛікарУспішнийМенеджер» і стала крапкою її кар’єри. Справжню свиню підсунули її колеги, які написали про її «досягнення» і вішання за це їй медалей.

Проте наше місто і без неї одне з перших почало реформування медичної галузі. Ще з 2000 року влада профінансувала підготовку 30 сімейних лікарів, які без відриву від роботи змогли пройти перенавчання. Усі ці роки було докладено неймовірних зусиль, аби лікарі були наближені до пацієнтів у кроковій доступності. Почалася розбудова амбулаторій. Вільні комунальні приміщення перебудовували, при будівництві забудовники у своїх житлових масивах планували амбулаторії і дарували їх місту. Але для повноцінного функціонування сімейної медицини не було законодавчого підґрунтя. І от, слава Богу, реформа все поставила на місця. Пішло фінансування, почався повноцінний розвиток сімейної медицини. Держава забезпечила фінансування, а професіоналізм лікарів їхні зарплати. Колеса придумувати не потрібно. У місті все працювало як годинник. І от раптом з’явився «ефективний менеджер» пані Клим, яка всі напрацювання усіх років повісила собі на груди орденом за заслуги. Принаймні така публікація з’явилася на сайті Національної служби здоров’я 29 липня. 

Та повірте мені, що жодної заслуги у тому, що лікарі Кам’янця-Подільського підписали 70% декларацій від загальної кількості мешканців міста головного лікаря НКП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» взагалі немає. Як і немає заслуги в тому, що в місті вже є 13 амбулаторій сімейної медицини. Амбулаторії збудовані без її участі. І та нова амбулаторія на Суворова, якою вона хизується, подарована місту за попередньою домовленістю міського голови Михайла Сімашкевича із забудовником житла Олександром Конюшенком. А депутати міської ради виділили гроші на її обладнання. Проте експлуатація тієї амбулаторії лягла на «Центр ПМСД», і вона не зуміла правильно організувати її функціонування. Крім того, стотисячне місто потребує ще розбудови амбулаторій і на балансі управління охорони здоров’я була така амбулаторія, яку величезними зусиллями начальника управління було передано від залізниці, де вона й була збудована як залізнична амбулаторія. Згодом її передали на баланс «Центру ПМСД» для наближення медичних послуг до пацієнтів того району, де вона знаходиться і де близько немає жодного медичного закладу, а населення району здебільшого старшого віку. Та пані «ефективний менеджер» без погодження управління охорони здоров’я та профільного заступника міського голови одноосібно прийняла рішення про передачу з балансу медицини повнокровної, вже готової амбулаторії, в якій було зроблено ремонт за рахунок коштів, виділених на медицину. І нині район залишився без амбулаторії, а пані Клим радить містянам підписувати декларації з лікарями приміського села, яке на значній відстані. Це справжнє «ефективне» менеджерське рішення. А ще за гроші, які мають йти за пацієнтом, закуплено мікрохвильвки, чайники, посуд для працівників окремих амбулаторій, а також драбини, у той час, як найнеобхіднішого для обслуговування пацієнтів майже у всіх амбулаторіях міста не вистачає.

Комп’ютеризація амбулаторій – це теж не заслуга «ефективного менеджера», як це стверджує автор публікації НСЗ. Їх забезпечено програмою «Гроші йдуть за пацієнтом», як і підключення до інтернету.

Щодо згуртованості колективу, то її не було і немає. Бо більшість лікарів вже пенсійного віку, і вони не можуть піти проти забаганок пані Клим, бо їх залякують звільненням. Колективного договору ніхто й в очі не бачив, в жодній з амбулаторій немає примірника для ознайомлення. 25% зарплати від підписаної кількості декларацій – це просте знущання над лікарями, адже в інших містах ця цифра більша. А таке обдирання лікарів дало можливість роздути штати керівництва і обслуги «Центру ПМСД». Тобто створена паразитуюча надбудова, яка жодної ролі для покращення обслуговування пацієнтів не несе. На паразитуючих місцях прилаштувалися родичі, родичі родичів, друзі і потрібні люди. І зарплати у них від 21 до 50 тисяч, а у «ефективного менеджера» ще й стовідсоткові квартальні премії. Це приблизно 100 тисяч. Досить того, бухгалтер «ПМСД» до нарахувань зарплати немає жодних стосунків, зарплата на флешці лише у заступника з економічних питань. Навіщо тоді бухгалтер?

- У центрі відпрацьовуються показники якості роботи медичних працівників, які у найближчому майбутньому будуть впливати на формування заробітної плати після відповідного внутрішнього моніторингу, – пише автор публікації НСЗ. 

Це суцільна брехня, ніхто не моніторить якість роботи жодного працівника «Центру ПМСД», вона визначається за вподобаннями пані Клим. Здебільшого це стосується медсестер. Уявіть собі, лікар рік не мав медсестри, бо в місті, де є медколедж, не могли знайти достойної випускниці. Адже це місце ніхто не хотів викупити, чи купити собі і раптом, коли лікар набрав максимальну кількість пацієнтів, без участі будь-кого в нього з’являється медсестра, і її заробітна плата становить близько 12 тисяч. При цьому після місяця роботи вона хворіє, потім відправляється на курси підвищення кваліфікації, а тут вже й заслужена відпустка. При цьому лікар – хірург, який стоїть чи не цілодобово за операційним столом і має високу кваліфікацію отримує 4800 грн. Медсестра відсиділа час прийму лікаря і вільна, бо ж на вечірні процедури до хворих на дому їй далеко з власного дому добиратися. Хоча за такі гроші могла би й на таксі приїхати.

А тепер про санітарок. Їх чомусь у кожній амбулаторії на ставку немає. Вони на кілька амбулаторій. Вікна не миті, туалети смердять, підлога зашурована... (Моніторинг!). Щодо роботи реєстраторів та поваги лікарів до пацієнтів, то «КЛЮЧ» неодноразово писав про скарги пацієнтів. 

А що стосується професіоналізму, то можете судити з того, що лікар Клим зуміла підписати декларацій з пацієнтами аж 136. Але навіщо їй перейматися такими дрібницями, як декларації, якщо можна нічого не робити і отримувати шалену зарплатню.

Та ще з приводу її «ефективної» роботи було створено депутатську комісію, яка й досі чомусь не відзвітувала. Та напевне, пані керівничка зрозуміла, що незабаром небо може стати у клітинку і сама написала заяву на звільнення. Мабудь, це варто зробити й економісту «ПМСД», бо ж хто надалі прикриватиме махінації?


Теги: Інна Клим, «#ГоловнийЛікарУспішнийМенеджер»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.