Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2013

ПОЛУМ’Я ДО «ЛОНДОНА» НЕ ДІЙШЛО

Минулого тижня сталося загорання «готелю» для бомжів, що знаходився в підвалі будинку на вул.Князів Коріатовичів, 11. Останнім часом тут, у захаращеному й закинутому підвалі, жили безхатченки.
Мешканці будинку не користувалися своїми комірчинами. Значна частина із них уже давно завалилася, у деяких попадали двері. Цією ситуацією і скористалися бомжі. У будинку, що в центрі міста, вони знайшли для себе притулок. З одного боку, дуже шкода цих людей, які через різні причини опинилися просто неба. З іншого, обуренню немає меж. Чого це невідомо хто руйнує твою власність? Є й запитання до самих власників комірчин: чому ви не дбаєте про себе, своє майно, кидаючи його напризволяще, роками не зазираючи у підвал, щоб подивитися, що там робиться?
Саме така байдужість могла призвести до того, що будинок на вул.Князів Коріативичів, 11 міг просто згоріти. На щастя, власник стейк-хауза «Лондон» Георгій Телятицький бомж.JPGвідчув запах диму і відразу почав досліджувати, звідки він дме. Георгій Антонович викликав рятувальників, які локалізували полум’я, але дим встиг проникнути до приміщення «Лондону» і вже тиждень, як його господар не може позбутися їдкого запаху. Аби такого більше не сталося, пан Телятицький повісив на дверях у підвал замок, але це не сподобалося тим, хто останнім часом там проживав, і вони збили замок на дверях. Та власник стейк-хауза не полінувався ще раз зачинити вхід у підвал. Цього разу, не змігши потрапити у підвал, безхатченки почали тарабанити у вікна «Лондона», вимагаючи надати їм доступ до «готелю»...
Нині «готель» для безхатченків перебуває на замку. Можливо, ці та інші бомжі й не навмисне, але завдають шкоди й складають величезну загрозу для схожих багатоповерхівок. Вони розводять антисанітарію, розносять різні інфекції. Їхній аморальний спосіб життя призводить до різних ексцесів, у тому числі небезпечних для життя інших людей.
бомж (2).JPGЗазвичай, безхатченки ночують у незачинених подвалах, на горищах, трубопроводах, у каналізації. Навіть, був випадок, коли в колекторі на гарячій трубі помер бомж. Коли знайшли його тіло, воно вже встигло розкластися. А скільки їх гине в пожежах, з вини яких вони й виникають?
Часто ми спостерігаємо, як бомжі копирсаються в смітниках, добуваючи їжу та одяг. І це все вони беруть із собою, тягнуть у своєрідні «готелі», складують, розводячи антисанітарію.
У більшості випадків безхатченки виживають за рахунок збирання паперу, скляної тари та металу, жебракування, дрібних крадіжок. З особами, які займаються бродяжництвом та жебракуванням, працює міліція. Але покарати їх не так вже й легко, немає відповідної статті закону. Виявивши бомжа, його привозять до відділку, фотографують, знімають відбитки пальців, ставлять на спеціальний облік. Крім того, переважна більшість цих людей не мають документів. Отже, не маючи законних підстав затримувати бродягу, правоохоронці його відпускають.
На перший погляд, за останні роки в місті поменшало безхатченків, адже раніше їх було безліч у колекторах навколо ринку, навіть жила мама з немовлям, яка вдень виносила коляску з дитиною з-під землі. Куди вони поділися, невідомо. Проте проблема залишається невирішеною.
Аби побудувати притулок для безхатченків, потрібні гроші. А їх у нас, як відомо, ні на що не вистачає. Думаю, що виходом із ситуації було би зайняття їх суспільно-корисною справою.
Під час перебування у відрядженні в Німеччині нам продемонстрували, як там поводяться із безхатченками. Їх збирають у непотрібній для громади будівлі, надають найнеобхідніше - у величезній кімнаті ліжка, місце для прийому їжі, санвузол. Але на все це вони самі собі заробляють. Там є майстерні, у яких вони лагодять і роблять меблі, шиють, в’яжуть... Одним словом, роблять те, хто що вміє. Притулок частенько відвідують поліцейські, медики, соціальні служби, волонтери.
Думаю, в місті, або передмісті знайшлося б приміщення, де такі люди могли зробити ремонт і займатися роботою, яка би могла їх прогодувати. 

Теги: безхатьченки, стейк-хауз "Лондон"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.