Перейти на мобільну версію сайту


18.10.2019

ПОДУМАЙТЕ ПРО НАЩАДКІВ, УСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

асенізаторІснують різні типи злочинів: грабіж, крадіжка, вбивство, зґвалтування тощо. Злочину, про який піде мова далі, можна сміливо дати назву «зґвалтування природи».

– Дівчата, допоможіть, – стурбовано звучить у слухавці телефону. – Уже немає сил терпіти того смороду. Ми живемо в селі Довжок, на Козаку, там у нас при дорозі є ковбасня, а повз неї – проїзд на поле, і туди асенізаційна машина, її №1615 (ГАЗ-53), зливає вміст бочки. Він викачує десь вигребні ями, тобто туалети, і потім тут зливає. Сморід з поля дістається до наших домівок і це майже щоранку. Як вплинути на цю ситуацію, щоб ми могли спокійно жити?

Ми порадили викликати поліцію, коли приїздить ця машина, або сфотографувати сам процес розвантаження, на що отримали відповідь: «Та ви що? Ми боїмося! Вони можуть нам хати попалити!».

І дійсно що робити цим і не тільки мешканцям?

Щоб викликати поліцію, потрібно вказати прізвище, місце проживання, рік свого народження, адресу та номер телефону. Потім потрібно дочекатися, доки приїдуть поліцейські, аби написати заяву. Далі поліцейські проведуть профілактичну бесіду з водієм і відпустять, бо ж уже пальчиком погрозили. А потім заявнику через місяць надійде відповідь, у якій буде сказано, що вашу заяву зареєстровану в журналі ЄРДР за відповідним номером та розглянуто. І зазвичай: «Проведеною перевіркою встановлено, що в даному факті відсутні будь-які ознаки кримінального правопорушення, однак вбачаються ознаки адміністративного правопорушення вимог 51 КУпАП». І далі чотири абзаци, аж на цілу сторінку йдуть роз’яснення куди і як людина може оскаржити рішення органу дізнання. До речі, абсолютно не корисні для пересічної людини пояснення. От і виходить, одні бояться, інші не хочуть чи не мають часу на такі дрібниці. Та попри все, із забрудненням природи слід боротися і для цього є громадські організації екологічного спрямування, місцева влада, та й правоохоронців потрібно змусити вжити заходів.

Та, як не дивно, але нині в місті є ще мікрорайони зовсім не каналізовані, а це означає, що всі нечистоти із вигрібних ям та септиків потрібно час від часу очищати і вивозити. Це роблять асенізатори. Асенізація – це оздоровлення. Але часто-густо оздоровлення для одних стає шкодою для інших, адже власники асенізаційних автомобілів не укладають договорів з КП «Міськтепловоденергія», щоб нечистоти зливати до КНС, а просто зливають у каналізаційні люки, на поближні поля, щоб не оплачувати за користування. Такі випадки частенько спостерігалися за огорожею стадіону харчового коледжу, вздовж якого є кілька каналізаційних отворів і туди зливалися нечистоти, а навколо стояв жахливий сморід, на який жалілися мешканці військових будинків на Тімірязєва. Але це неподобство вдалося припинити, свого часу навіть запаювали каналізаційні люки. Потім асенізатори облюбували інше місце. Тепер й воно встановлено. Але там бачили лише одну автівку, а от куди нечистоти викидають решта приватних асенізаційних автомобілів невідомо. Швидше за все, рідкі відходи зливають де кому заманеться.

КУДИ МАЮТЬ ДІВАТИ ВМІСТ ФЕКАЛОК?
Власники таких автомобілів повинні укласти договори на утилізацію нечистот з КП «Міськтепловоденергія», де вони проходять багаторівневий процес очищення. Для довідки: очистка нечистот має кілька етапів. Стоки потрапляють сюди через колектори. Відразу на вході в очисну систему решітки затримують тверде сміття, тоді у первинному відстійнику спеціальний скрібок знімає зверху жир, а із дна відкачується мул. Його відправляють на спеціальні мулові карти, щоб підсихав, а рідина відправляється далі: на очистку бактеріями, у вторинні відстійники, тоді – на біоставки. Такий цикл займає близько доби. Зі ставків очищену воду зливають у річку.

Окрема тема на очисних – мул, який осідає під час очистки. Поблизу мулових карт – запах більш різкий, ніж на решті території. Нагадує швидше не каналізацію, а давно нечищений сільський нужник...

ПОТРІБНА УГОДА
Коли буде укладено договір про надання послуг з користування каналізаційною системою, підприємцю або власнику асенізаційної машини буде вказано де зливати нечистоти, але за це, ще раз наголошую, потрібно платити. Крім того, будуть ще одні витрати – доїхати певну кількість кілометрів до встановленого місця. У нашому місті таке місце встановлено, це колектор на вулиці Праці. Але ж на поле можна злити безкоштовно.
Проте люди, які заробляють на лайні, не хочуть усвідомлювати, яку шкоду вони спричиняють екології і зокрема землі в разі недотримання правил утилізації.

Ні для кого не секрет, що величезна кількість домогосподарств у селах та й у місті, де відсутня централізована каналізація та очисні споруди, користуються послугами різних «приватників», які за відповідну плату за допомогою машин-бочок здійснюють відкачку нечистот із септиків та вигрібних ям.

Але куди ж потім діваються ці нечистоти? Люди воліють не думати про це незручне для них питання, але шила в мішку не сховати – «приватники» відходи та нечистоти зливають на полях, у лісах, будь-де, аби не платити «Міськтепловоденергії» за злив у їхні мережі. Чим завдають істотної шкоди навколишньому середовищу, нищать природу та створюють небезпеку для здоров’я людей.

Хоча такі послуги могло би надавати КП «Міськтепловоденергія», яке може працювати, згідно з встановленими правилами, і нечистоти зливати у власну мережу для їх подальшої очистки. Щоправда коштували б їхні послуги трохи дорожче, ніж у «приватників», що інколи готові надати знижку до 50%, особливо якщо поряд є тихенька місцина, де можна непомітно злити нечистоти. Крім того, автомобіль «Міськтепловоденергії» ще має можливість промивати каналізаційні труби. Але такої послуги наші комунальні підприємства не надають, тому приватники взяли цю сферу послуг у свої руки і здебільшого працюють подекуди взагалі без будь-яких документів на таку діяльність, не сплачують жодних податків до місцевого бюджету та не дотримуються жодних правил щодо видалення відходів. Проте збитки, які вони завдають довкіллю, в результаті незаконного зливу нечистот та відходів, можуть вимірюватися сотнями тисяч гривень. Тому ми всі маємо дати бій вбивцям природи. І якщо ви помітили бочку, з якої зливають лайно, знайте, що у діях порушників містяться ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.52 КУпАП «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель». Активісти мають наполягати на застосуванні до порушників жорстких санкцій, аж до кримінальної відповідальності за ст.239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України.

Проте, як кажуть, попит породжує пропозицію. Відсутність централізованої каналізації, очисних споруд, збільшення числа домогосподарств сприяє тому, аби з’являлися такі от «ділки», які за прийнятні гроші вивозять нечистоти і відходи. Ці безчесні люди не переймаються моральним аспектом питання, їх не турбує знищена природа і створення небезпеки для інших людей. Їх цікавлять лише гроші.

Ми хотіли б порадити тим, у кого є потреба у видалені нечистот і відходів – не співпрацюйте з такими «ділками», адже в свою чергу ви стаєте співучасниками їхніх злочинів. Краще замовляти такі послуги у легальних підприємців, тоді ви точно будете впевнені, що відходи не виллють за першим поворотом на поле. А головам сільських рад є порада замислитися над цим питанням і спробувати проблему обернути на додаткові надходження до місцевих бюджетів, взяти видалення нечистот і відходів під власний контроль, систематизувати та зробити цю послугу зрозумілою і легкодоступною усім мешканцям. Тоді і не залишиться місця спритним порушникам.

ПОЇХАЛИ ЗА ЗОЛОТОМ
З такими словами відправляються працівники ЖЕКів на очищення туалетів. Частини мікрорайонів нашого міста – цукровий і цементний заводи, Черемушки, Смирнова, Біланівка, Польські та Руські фільварки, Старе місто не скрізь мають каналізаційну систему, тому є проблеми зі стоками та нечистотами. Більш сучасні домоволодіння вже облаштовують свої домівки сучасними септиками, а от старші здебільшого користуються вигрібними ямами та шпигунськими стоками в річку. Є у нас багатоквартирні будинки, які ще мають будиночки невідомих архітекторів, тобто туалети загального користування на вулиці. Ці туалети взагалі використовують як смітники, викидаючи туди шкірку з картоплі, підгнившу капусту та багато різних продуктів і при чому в поліетиленових пакетах. Туди ж летять предмети гігієни. Ці споруди знаходяться на обслуговуванні ЖЕКів і здебільшого відкачувати такі вигрібні ями просто нереально, бо відразу забивається шланг. І це через те, що люди не вміють і не хочуть нормально і правильно користуватися ними. Отже, в кожному ЖЕКу є спеціальна людина, яка вручну вибирає вміст вигрібної ями, і ці люди зазвичай із асоціального середовища. Бо ж хто захоче руками вигрібати лайно та дихати ним за 600 гривень, а потім ще й супроводити його до місця розвантаження. І знову ж, чому так діється? А просто – культура поведінки в побуті занадто низька.

І ВОДА
Забруднюючи землю, забруднюється і вода, адже нечистоти не фільтруються і майже вся таблиця Менделеєва в чистому вигляді потрапляє в організм людини. Але нечистоти потрапляють у воду й ще через те, що несвідомі мешканці виводять зі своїх домівок каналізаційні зливи просто в річку, потічок, зі скали. І аміак потрапляє до водойм зі стічними водами, а через високу концентрацію аміаку у воді він накопичується в тканинах і крові риб, таким чином призводить до її загибелі.

Науковці стверджують, що через надмірне потрапляння аміаку в організм можуть статися серйозні порушення. Особливо чутливою, як з’ясували науковці, є репродуктивна система. Наприклад, у кролиць це викликало порушення у функціонуванні яєчників, матки, гіпертрофії молочних залоз тощо. У вагітних самок щурів було зафіксовано гальмування росту плода, хоча й без морфологічних порушень. На генетичному рівні зафіксували появу летальних мутацій та різноманітні перебудови хромосом.

Людям здається, що таким чином вони економлять свої гроші на викачуванні каналізації. Ці стоки повернуться до вас водою, яку п’єте, якою поливаєте город, рибою, яку їсте, молоком, яке п’єте. Ми самі себе отруюємо. А потім «зекономлені» гроші несемо в аптеки та лікарні.

Втім це проблема не лише нашого регіону. За якістю питної води Україна посідає останні місця у звітах міжнародних організацій. А це, певною мірою, впливає на тривалість життя українців та його якість. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 80% людських хвороб спричинені вживанням неякісної води.

Забруднена вода губить більше людей, ніж війни і всі інші форми насильства разом узяті. Про це йшлося в доповіді ООН з нагоди Всесвітнього Дня води. Отже, лише просвітницька робота починаючи з дитячого садка, зможе підвищити рівень культури і збереже наше здоров’я і наших дітей. Бо ж на законодавчому рівні штраф за забруднення водних ресурсів становить 85 гривень, відповідно до ст.59 КУпАП. А це менше кілограма м’яса.


Теги: асенізатори, «зґвалтування природи»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.