Перейти на мобільну версію сайту


08.05.2020

ПОЧАТОК ВАЖКИЙ ТА Й КІНЕЦЬ НЕ СКОРО

СтадіонНепросто живеться в Кам’янці нашому спорту. Крім економічних складнощів властивих всій країні, в Кам’янці важко згадати, коли влада цікавилася спортом, наприклад так, як в Волочиську, Старокостянтинові, чи Дунаївцях. Але віднедавна вони все ж таки зайнялися ремонтом Центрального міського стадіону (ЦМС). Це після того, як від території стадіону в 12 гектарів в 1960-тих роках залишилося трохи менше 5 гектарів на 2000-ні роки. Сьогодні, ми знову поглянемо на ремонт ЦМС.

Плани та фінансування
Як відомо з офіційного сайту Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), фінансування ремонту ЦМС відбувається на умовах співфінансування – приблизно 89% – з ДФРР, а 11% – з міського бюджету Кам’янця.

На сайті ДФРР у переліку проектів держфонду бачимо, що проект саме по нашому ЦМС вказується 3 рази, під різними номерами та розраховані вони на різні терміни реалізації – 011256-ХМ 2017-2018 – 12 336.124 тис. грн., 017398-ХМ 2018-2018 – 12 392.124 тис. грн. і 023693-ХМ 2019-2020 – 12 392.4 тис.грн. 

Перелік заходів з ремонту ЦМС, передбачений проектом бачимо там же – на сайті ДФРР Зокрема:
а) облаштування газонного покриття футбольного поля з автоматичною системою поливу;
б) укладання професійного безшовного кольорового покриття з каучукової крихти бігових доріжок;
в) облаштування дренажу футбольного поля та бігових доріжок дощової каналізації та поверхневого водовідведення.
г) облаштування 7 спортивних секторів в т.ч.: секторів для стрибків у висоту, довжину, потрійного стрибка; секторів для метання списа, диска та молота, штовхання ядра, ями для бігу з перешкодами.

Тут варто звернути увагу, що та реєстраційна картка проєкту (номер проекту 017398-ХМ), яка ще була на сайті ДФРР у липні 2019 року і та, яка фігурувала в жовтні 2019 року, (номер проекту 023693-ХМ), мають 2 суттєві відмінності. Два перші пункти – про укладання газону на футбольному полі та бігових доріжок з каучукової крихти залишилися незмінними. Але у пункті «в» – «ремонт глядацьких трибун...» у новому варіанті замінено на «облаштування дренажу футбольного поля, бігових доріжок дощової каналізації та поверхневого водовідведення». У пункті «г» «капітальний ремонт системи електрообладнання» замінено на «облаштування 7 спортивних секторів» (легкоатлетичних) із їх переліком.

Мабуть, це правильні зміни. Тим більше й тодішній начальник департаменту гуманітарної політики Альона Кузема і заступник мера Вадим Савчук говорили, що після капітального ремонту, ЦМС повинен пройти навіть сертифікацію під вимоги міжнародних легкоатлетичних організацій та отримати змогу проводити в Кам’янці міжнародні легкоатлетичні турніри.

Крім того, ми вже писали, і, навіть, друкували фото, на що було схоже і футбольне поле, і бігові доріжки після декількох великих дощів у червні минулого 2019 року (див. «Ключ» №25, 21 червня 2019 с.10). Але тоді виникає інше питання: навіщо підрядник – «Будремсервіс», маючи і без того поважний план робіт та ще й демонструючи не саму високу швидкість у їх виконанні вже встиг провести демонтаж близько 90% старих трибунних лавок на ЦМС?

Стадіон-тТерміни робіт
Цікаво, що на сайті ДФРР подано не менше 2-ох «План-Графіків» виконання робіт. Один із них передбачав виконання робіт протягом 2017-2018 років. Інший, «План-графік» із номером проекту 023693-ХМ передбачає виконання робіт протягом 2-півріччя 2019 – 2 півріччя 2020 років:

Самі роботи розпочалися в листопаді 2019 року. Літом 2019 року Альона Кузема, вказала на чергову проблему. Бюджетні кошти, в розмірі 7,5 мрд. гривень, були заблоковані. Це через лист від 23 липня 2019 р. керівника офісу президента Андрія Богдана до Камбіну з проханням призупинити виділення коштів на проекти ДФРР.

Лише 8 жовтня 2019 на офіційному сайті кам’янецької міської ради з’явилося повідомлення, що «Державний фонд регіонального розвитку виділив 3 млн. грн. на ремонт стадіону імені Г.А. Тонкочеєва» і далі: «Ці кошти разом зі співфінансуванням з міського бюджету в сумі 350 тис грн. заплановано використати вже до кінця року».

Підрядник
Окремо про підрядника. Це ТОВ «Будремсервіс». Як сказала А. Кузема, після двох невдалих спроб тендеру, законодавство дозволяє департаменту укладати угоду вже без проведення тендеру. Саме так і було укладено угоду із «Будремсервісом».

Слід сказати, що «Будремсервіс» зареєстровано 1996 році у Донецькій області в місті Бахмут. Потім фірма змінювала свої дані.

Цей їхній офіційний сайт вказує нам і те, що ТОВ «Будремсервіс» бере участь у щонайменше 3-ох тендерах. Зокрема, в Березані, Київської області, в Тернополі (ТНЕУ) та Івано-Франківській області, проводячи роботи зі спортивними об’єктами.

Роботи «Будремсервісу» даються нелегко. На цьому ж сайті бачимо інформацію про те, що є декілька судових процесів проти «Будремсервісу». Позивачами виступають переважно представники МВС, які вимагають від суду, примусити «Будремсервіс» допустити правоохоронні органи до інформації. Одна з ухвал суду (30.08.2019) має такий вигляд: «Надати слідчому Козятинського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, (звання, ПІБ) тимчасовий доступ з вилученням оригіналів документів, що перебувають у тендерному комітеті Управління освіти та спорту Козятинської міської ради (...) а саме: дефектного акту реконструкції футбольного спортивного майданчика з штучним покриттям на стадіоні «Локомотив» по вул. Лисенка, 35 в м. Козятин».

Хід робіт
Щодо самих ремонтних робіт на кам’янецькому ЦМС, то, як нам пояснювали, вже прокладено каналізаційні труби на футбольному полі, які мають забезпечувати дренаж поля. Також їх засипано щебенем та зверху піском.

Але, на жаль, на іншому – запасному футбольному полі ЦМС, де тренувалися юні футболісти міської ДЮСШ-2 з’явилися великі купи землі. Нам пояснили, що це тимчасово. Адже це – вивезена земля із поля, яке зараз ремонтують. Нею «Будремсервіс» вже практично засипав територію від північно-східного кута поля до воріт, а також насипав землі вздовж східної та західної бокових ліній поля. Як тепер тренуватися юним футболістам із ДЮСШ-2 – не відомо.

Прикро, що із січня 2020 року спілкування із представниками «Будремсервісу» з невідомих причин стало неможливим.

Ми вже писали (див. «Ключ» 7 лютого 2020, с. 8), що робітники підрядника зарплату отримують із затримуванням та не у повній мірі. Але невідомо скільки коштів всього було перераховано на ремонт ЦМС у Кам’янці. Зокрема, ті 3 млн. грн.., про які повідомив сайт міськради 8 жовтня чи були єдиною сумою ДФРР на ремонт? Адже, ще мали надійти 350 тис. грн.., виділених містом у якості спів-фінансування ремонту ЦМС?

Що далі?
Вищевказані роботи стали останніми, які підрядник здійснив на кам’янецькому ЦМС. І фінішували ці роботи в лютому поточного 2020 року. Тому зараз там вже зеленіють нові бур’яни. З тієї інформації, що маємо – у середині квітня кам’янецька міська влада провела новий тендер. Але він не назвав нового підрядника.

Тому, в ході ремонту питань більше, ніж відповідей. Зокрема:

1. Чи виконав свої зобов’язання «Будремсервіс»? І по об’єму робіт, і по зарплатах працівникам?
2. Коли буде новий тендер?
3. Що будуть робити із трибунами стадіону?
4. Чи встигне новий підрядник завершити роботи у 2 півріччі 2020 р., чи період виконання робіт буде подовжено?
Якими будуть відповіді – покаже час.

Теги: ремонт Центрального стадіону

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.