Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2012

Підняв руку – переступив межу…

Тривалий час проблема насильства в сім'ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Таке становище призвело до певного свавілля у сфері сімейних відносин та перетворення їх на область латентних правопорушень. Сьогодні люди все частіше звертаються до міліції за допомогою - розв'язати родинні суперечки.
У нашій державі одним із суб'єктів, на кого покладено обов'язок протидіяти насильству в сім'ї, є міліція. Не є виключенням й правоохоронці Кам’янець-Подільського райвідділу.
1da6b7c85b035a4f26654942a8c.jpgВарто зазначити, що на профілактичному обліку районного відділу міліції знаходиться 192 особи, що вчинили сімейне насильство. З них 10 жінок, від поведінки яких страждали їхні близькі. Безумовно, така цифра не є остаточною.
На жаль, динаміка насилля в сім’ї аж ніяк не спрямована в сторону зниження.
В черговій частині райвідділу міліції близько 15 разів на тиждень звучить повідомлення про сімейні конфлікти. Тож прикладів сімейних драм та конфліктів вистачає не на один серіал. Та це все жарти, а от людям, які потрапили в таку ситуацію, в жодному випадку не до жартів.
Нещодавно до Кам’янець-Подільського райвідділу міліції звернулаcя 33-річна Олена, жителька с.Гуменці. У своїй заяві жінка повідомила, що вона проживає в будинку своєї матері, спільно з нею та чоловіком. Між подружжям частенько виникають конфлікти. Молоді люди без причини постійно сварилися, доходило деколи і до бійки. Та одного дня конфлікт зайшов надто далеко... Чоловік вирішив виселити дружику з будинку, а тому викинув усі її речі на вулицю. При цьому сімейний дебошир обзивав Олену нецензурними словами, шарпав її за одяг та не дозволяв потрапити в будинок.
- Конфлікт був вирішений лише після втручання дільничного інспектора міліції. Тепер Назар відробляє 40 годин громадських робіт за порушення положень статті 173-2 КУпАП (Вчинення насильства в сім'ї або не виконання захисного припису), -повідомляє інспектор по роботі з населенням на громадськими формуваннями райвідділу міліції Ольга Шморгал. – Саме таким було рішення судді за вчинення сімейним дебоширом адміністративного правопорушення.
Та не кожен сьогодні готовий відкрити «завісу» приватного життя, бодай комусь сторонньому показати справжні відносини у родині. Причини такої поведінки можуть мати різний характер, починаючи від тиску суспільних і родинних обставин, закінчуючи бажанням зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також ускладнюють боротьбу з насильством. А іноді небажання розповісти про насилля в сім’ї мотивоване банальним страхом самотності, мовляв, краще хай що хоче робить, лиш би не залишитись самому…
Та хіба це вихід?

Теги: насилля в сім’ї, міліція, райвідділ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.