Перейти на мобільну версію сайту


29.07.2016

ПІДНІМІТЬСЯ ЗІ СТІЛЬЦІВ!

скандалМешканці будинку Каліської, 26, у відчаї 27 липня прийшли до міської ради, щоб зареєструвати заяву про мітинг, який вони збираються провести під стінами білої хати, аби привернути увагу до їхньої багаторічної проблеми.

Вони в усі інстанції скаржаться на свою сусідку, яка не дає їм повноцінно жити. За їхніми словами, в помешканні жінки жахливий бруд і сморід, квартира захаращена сміттям до стелі, а на початку весни там взагалі виникла пожежа. Вночі сусіди викликали пожежників, яким вдалося загасити вогонь. Але під час гасіння рятувальники залили їхнє житло і перед Пасхою люди залишилися без електро- та газопостачання. Ледве достукалися до цих служб, аби її відновили блага цивілізації, за які вони справно платять. 

Люди вважають, що понад два десятки років живуть на пороховій бочці. Крім того, вони скаржаться, що вночі їхня сусідка не дає їм спати, періодично кричить та час від часу стукає в стіни. Вони вважають, що жінка хвора і потребує лікування, але її ніхто не допомагає. Дільничний лікар сказала сусідам, що в неї шизофренія, проте ніхто в набат не б’є, аби всі відповідні служби об’єдналися й допомогли жінці та всім людям, серед яких вона живе.

Куди дивляться соціальні служби, медики, правоохоронці? Чи очікують справжнісінької біди? Усі мотивують тим, що жінка не дає власної згоди на лікування. Виникає питання: «Чи багато алкоголіків чи наркоманів визнають свою залежність?». Тому, якщо в таких людей виникають проблеми, для цього створені різні державні структури, які би мали підставляти руки й відкривати серце. За це їм гроші платять. 

Пані Валентина розповіла нам, що роблять ті служби. Виявляється, вони лише галочки собі ставлять. Прийдуть до жінки, постукають у двері, вона їм не відчинить, бо не довіряє. А довіру потрібно вміти завоювати. Тоді б може й не було проблем, які нині виникли, причому у всіх.

Крім того, ніхто не хоче взяти на себе відповідальність чи відправити на лікування, чи відгородити людей від проблеми.

Усі прикриваються Конституцією і законами, які не допускають обмеження волі чи будь-яке насильство проти особи. А чи не є злочин проти багатьох осіб, від проблем яких відмахуються посадовці?

Ніхто не бачить механізму, як допомогти людині. Найперше, потрібно було переконати жінку, щоб її обстежив лікар. При бажанні це можна зробити. Далі - необхідно було допомогти оформити їй пенсію, цього теж ніхто не зробив. А людина через безгрошів’я харчується зі смітників, хоча суспільну користь приносить. Вона ходить містом, збирає сміття, підмітає в парку, і за це її комунальники чаєм із булкою пригостять, або пару гривень на хліб дадуть. 

Із нею посмішковуються діти, бо вона робить їм зауваження, щоб не смітили.. Замість того, щоб послухатися, вони її провокують, а жінка не може захиститися, і починає кидати по них камінням.

Є ще один вихід, як можна вирішити проблему. Коли в жінки виникає загострення, й вона вчиняє якісь дії проти сусідів, потрібно викликати міліцію, яка або відвезе людину в лікарню, викличе лікаря-психіатра, який встановить діагноз, або доставить у поліцейський відділок. Через суд можна вирішити питання з примусовим обстеженням. Але ж у той суд має хтось звернутися.

Отже, не потрібно розводити руками, що неможливо нічого зробити, необхідно лише захотіти проблему вирішити.

Медики, правоохоронці, юристи і соціальні працівники, уклінно просимо вас піднятися зі стільців і поставити крапку у цій проблемі.


Теги: скандал, Каліська, 26

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.