Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2020

ПЕРСПЕКТИВНІ ПЛАНИ ЗАТВЕРДИЛИ. ГРОМАДИ ПРОТЕСТУЮТЬ

27 травня Уряд завершив процедуру затвердження перспективні плани усіх областей. 
"Затверджені по всій території країни перспективні плани - це двигун змін для окремих громад та країни загалом. Це основа майбутніх територіальних громад. Ми втілюємо в життя принцип «сильна громада – успішна країна»", - прокоментував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Та вже в процесі затвердження перспективних планів на адресу урядовців та їхніх дій лунало чимало критики. Зокрема Асоціація об’єднаних територіальних громад висловила своє незадоволення по-новому створеними перспективними планами. Вона запустила «Марафон захисту громад» і навіть планує провести акцію під стінами Кабміну на підтримку тих об’єднаних громад, які були переформатовані або увійшли до складу інших громад у перспективних планах, затверджених Урядом.
Невдоволених розробленими перспективними планами вистачає і на Хмельниччині. Якщо перший варіант перспективного плану, затверджений Кабміном, на який всі й орієнтувалися, налічував 62 об'єднані громади, то після змін критеріїв спроможності кількість громад зменшилося до 59.

Варто зауважити, що розроблені критерії спроможності особливо не вплинули на те, щоб зберегти перспективні чи ліквідувати неспроможні громади. Як приклад, маємо Довжоцьку ОТГ, яка пройшла усі процедури обговорення і навіть отримала висновок Хмельницької ОДА на відповідність усіх рішень законам України і Конституції, але все одно стала частиною Кам'янець-Подільської міської ОТГ. Щоправда, таке рішення очільники сільських рад, які об'єдналися в Довжоцьку громаду не збираються залишати без змін. Кажуть, будуть, якщо доведеться, відстоювати спроможність громади в судовому порядку, адже Довжоцька ОТГ відповідає усім критеріям спроможності, а головне - об'єднана на засадах добровільності, яка є першочерговою в процесі утворення ОТГ.

Чи візьмемо, до прикладу, Колибаївську ОТГ, створену п'ять років тому. Протягом всього часу громада показувала успішні результати, залучала європейські гранти, створювала нові об'єкти інфраструктури, до яких на відкриття і перерізання стрічок приїжджали звідусіль, а в Уряді одним розчерком пера її визнали неспроможною та приєднали до сусідньої Кам'янець-Подільської ОТГ.

А от дійсно неспроможна Китайгородська ОТГ, яка за всіма показниками об'єднаних громад займає останнє місце в списку ОТГ Хмельниччини, залишилася самостійною. Можливо тому, що бідні громади нікому не цікаві? Але як їм далі виживати, як мінімум наступних п'ять років?

Те саме і з громадами навколо обласного центру. Під час обговорення проєкту перспективного плану, представники Хмельницької міської ради озвучували варіант, щоб до міста доєднали Олешин, Шаровечку і Давидківці, без «дальніх сіл». Однак Хмельницька міська ОТГ тепер налічує 13 рад різного рівня і навіть одну – Богданівецьку Деражнянського району. Чи не потягне таке об'єднання Хмельницьку міську ОТГ донизу?

У Асоціації об'єднаних територіальних громад повідомляють про щоденні пікети через незгоду з рішенням Уряду. Тільки за останні кілька днів протестували:
- Заборольська громада протестувала проти приєднання їх до Луцька.
- Межиріцька громада на Дніпропетровщині, створена в 2017 році, яку ліквідовують.
- Дублянська ОТГ Самбірського району Львівщини, створена у 2015 році, яку також ліквідовують.
- Гуто-Боровенська ОТГ, яка категорично проти приєднання до Камінь-Каширська.

Таких прикладів можна наводити чимало. Представники від громад, які вийшли на пікет під стінами Кабміну 29 травня, заявляють, що будуть відстоювати право на існування об'єднаних територіальних громад у судовому порядку.

Чи буде протестувати проти рішення урядовців Довжоцька громада, яку приєднали до Кам'янець-Подільської міської ОТГ, ми запитали в Довжоцького сільського голови Руслана Рябого.

- Рішення Уряду вважаємо неузгодженим з діями Хмельницької обласної адміністрації, адже голова ОДА Дмитро Габінет 22 квітня відправив листа на ЦВК про призначення виборів в Довжоцькій ОТГ згідно з законом, а Кабмін затвердив перспективний план 29 квітня, в якому ми приєднані до Кам'янця-Подільської міської ОТГ. Незважаючи на хронологію цих дій, ми звернулися до суду і будемо відстоювати свою громаду, - каже Руслан Петрович. - Неодноразово жителі зі всіх сіл майбутньої ОТГ зверталися і звертаються до мене про вжиття радикальних дій на захист громади, зокрема перекриття вулиць та пікетування адміністрацій, але я, як сільський голова, завжди кажу, що в першу чергу потрібно працювати в правовому полі, саме тому ми звернулися до суду і будемо відстоювати своє право на самостійність.

Теги: Довжоцька ОТГ, Руслан Рябий, перспективний план, Дмитро Габінет, Кабмін

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.