Перейти на мобільну версію сайту


23.01.2015

ПЕРША ЧЕТВЕРТОЇ ХВИЛІ

Скільки кам’янчан потраплять цьогоріч у зону АТО?
З 20 січня в Україні розпочалася перша хвиля мобілізації 2015 року, хоча за рахунком вона четверта. Цьогорічну мобілізацію проводитимуть у три черги впродовж 210 діб. Зокрема, з 20 січня розпочалася перша хвиля, яка триватиме 90 днів, із квітня - друга хвиля (60 днів), а з червня - третя (60 днів).

Під час першої хвилі мобілізації планують призвати 50 тис. осіб по всій Україні.
Нагадаємо, призову підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Не підлягають - чоловіки, які 700(2).jpgмають троє та більше дітей віком до 18 років. Відповідно до нововведення, від призову звільнено студентів, які навчаються на стаціонарі, військовозобов’язаних з недієздатними родичами. Священослужителі та люди, яким релігія забороняє брати в руки зброю, звільнені лише від строкової служби, проте підпадають під мобілізацію на рівних умовах з усіма.

- Керівники підприємств і установ, сільські ради отримали листи з проханням направити до військомату своїх працівників-чоловіків для того, щоб провести комплектацію Збройних сил, - розповідає військовий комісар ОМВК Ігор Рибак. - Але це не означає, що їх відразу мобілізують. Мобілізовані також не одразу потраплять у зону АТО. Спочатку вони обов’язково пройдуть підготовку чи перепідготовку в навчальних центрах упродовж 26 днів, а вже потім потраплять у військові частини.

Офіцерів призиватимуть на посади лікарів, вихователів, психологів, солдат - на піхотні спеціальності. У місті сформована група управління мобілізацією, яка проводить оповіщення із залученням ЖЕКів.

- Ігоре Степановичу, а якщо людина має інвалідність, її теж викликають у військкомат для мобілізації?

- У військкомат викликають усіх чоловіків від 25 до 60 років, їх направляють на лікарську комісію. Самої довідки про інвалідність недостатньо. І коли військово-лікарська комісія виявить інвалідність, тоді й визначається придатність до військової служби. Отже, не потрібно боятися, що, переступивши поріг військкомату, тебе відразу заберуть на схід.

До нас приходять добровольці, і це не лише молодь, які хочуть йти допомогати в зоні АТО.
Якщо під час мобілізації чоловіки потрапляють в лікарню, то керівники медзакладів повинні в 3-денний термін нас повідомити, це має зробити і МСЕК, але за час своєї роботи, не пам’ятаю, щоб хоч раз медична комісія повідомила військкомат про надання людини інвалідності.

- Яку кількість чоловіків, які можуть бути мобілізовані, має Кам’янеччина?

- Є близько 14 тисяч військовозобов’язаних, у тому числі й пільгові категорії, три тисячі офіцерського складу. У зону АТО потрапляє майже півтора відсотка кам’янчан.

Солдат, який нині йде служити (мобілізований), отримує зарплату щонайменше три з половиною тисячі гривень. Для багатьох людей, які нині не мають роботи й доходів, це реальна можливість заробити. Військомат також мобілізовує спеціальну будівельну техніку (екскаватори, крани), автобуси, автомобілі.

- Яким чином це робиться?

- Приходимо на підприємство, де є потрібна техніка, вилучаємо й гарантуємо її повернення. У разі неповернення, держава відшкодовує її вартість. Цемзавод і сільськогосподарські підприємства уже передали техніку. Відправляли й карети швидкої допомоги.

- Як бути тим людям, які поїхали на заробітки за кордон?

- Військового стану в країні немає, тому люди вільно пересуваються куди хочуть. Але коли приїжджають додому, вони повинні прийти у військкомат і повідомити, що в нього контракт на роботу в Чехії. Він пише заяву, і ми його знімаємо з обліку.

Теги: мобілізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.