Новини | Економіка | Політика | Особистість | Проблема | Суспільство | Культура | Медицина | Істфакт | Правопорядок | Спорт | Таблоїд |
| |||
24.08.2018 ПЕРЕБІГАЛА, ВРІЗАЛАСЯ В МАРШРУТКУ, ПОТРАПИЛА ДО ЛІКАРНІ![]() Вони намагаються всіляко виправдати свою поведінку: «Не встигав», «Поспішали» чи «У мене виникли форс-мажорні обставини...» Однак пам’ятайте: зекономлені кілька хвилин можуть повернутися великою трагедією. Нині у поліції існує велика проблема з притягненням до відповідальності пішоходів. Адже неможливо скласти протокол чи винести постанову, не маючи даних про особу. Водія завжди можна притягнути до відповідальності. Навіть, якщо він залишив автівку в місці, де заборонено паркуватися, то можна застосувати евакуатор. Натомість інших учасників руху практично неможливо притягнути до відповідальності. Крім того, штрафи для них є незначні.
Зазвичай пішоходи чи велосипедисти не беруть із собою документів, що посвідчують особу. У такому разі поліцейські зобов’язані доставити порушника у поліцейський відділ для встановлення особи. Це є додатковою витратою часу і може призвести до того, що поліцейський не буде патрулювати місто і не зафіксує значніших порушень. Яскравим прикладом масової злочинної безпечності пішоходів є перехід від перших воріт Центрального ринку через багатосмугову проїжджу частину вулиці Князів Коріатовичів. Тут люди як вівці снують поміж автомобілів, незважаючи на те, що з одного боку до світлофора 20 метрів, з іншого – 30. І тут на світлофорі кожен пішохід, який дотримується правил дорожнього руху, застрахований.
Проте бабця років за 70, яка має серйозні проблеми із зором, замість того, щоб убезпечити себе, пішла навпростець – з правого боку від зупинки біля «Одісея» до перших воріт ринку на Князів Коріатовичів, і так перебігала перед машинами, що врізалася у задню частину маршрутного таксі №12, яке прямувало від пологового будинку в напрямку міста. Жінка головою вдарилася об маршрутку і, впавши, зламала собі ногу. Її з відкритим переломом ноги доставили у лікарню, а на місці ДТП залишилася калюжка крові та, власне, маршрутка. Водій відразу викликав швидку допомогу і поліцію. Шофер був у розпачі і ніяк не міг прийти до тями та збагнути, як все сталося, бо жінки на своєму шляху взагалі не бачив. Та перехожих і цей прикрий випадок нічому не навчив, вони прямували просто через криваву пляму на інший бік вулиці, при цьому ще й ловили ґав, бо ж цікаво було дізнатися, що сталося і чому там стоїть поліцейська машина з проблисковими маячками. Поліцейські зафіксували факт ДТП і повезли водія на експертизу встановити наявність алкоголю в крові. Водій виявився цілком тверезим і адекватним... Біля ринку існує ще одна проблема – паркування машин обабіч дороги, причому в досить нахабний спосіб – перекриваючи першу смугу руху і закриваючи видимість як для транспорту, так і для людей, які вискакують на дорогу.
Журналістам довелося викликати інший патрульний екіпаж, адже, щоб прибрати вантажний спринтер з дороги, у автівці мав знаходитися водій, якого на той момент не було в ньому. Але ж є номерні знаки, які дають можливість у час високих технологій дуже легко встановити власника автомобіля і притягнути його до відповідальності. Ще є один спосіб – викликати евакуатор, який би доправив автівку на штрафмайданчик, а потім винуватець би сплатив і за доставку, і за зберігання, і штраф.
Що ж робити підприємцям ринку, яким необхідно розвантажитися? Просто добре вивчити логістику і доставляти потрібний товар на свої торгові місця до відкриття ринку, поки немає заторів. І ще – не паркувати автомобілі на цілий робочий день по периметру ринку. ПАМ’ЯТКА ВОДІЮ
У жодному разі не можна зупинятися і жестом запрошувати пішохода перебігати дорогу в недозволеному місці або на червоний сигнал світлофора. Адже той факт, що ви його бачите і зупинилися, зовсім не означає, що цю людину бачить водій з сусіднього ряду.
Пішохід має право виходити на проїжджу частину, тільки якщо переконається у відсутності небезпеки для себе та інших учасників дорожнього руху. Цього вимагає п.4.15 ПДР. Таке юридичне формулювання означає, що пішохід, виходячи на дорогу, зобов’язаний (!) повернути голову спочатку вліво, а потім, дійшовши до розділової смуги – вправо. Потрібно переконатися в тому, що в кожного водія, з автомобілем якого ви можете зіткнутися, є можливість побачити вас і вчасно зупинитися. Тобто, навіть якщо ви ступили на зебру, а автомобіль ліворуч від вас їде з дуже високою швидкістю, краще зупинитися і пропустити його. Відстежувати потрібно автомобілі у всіх рядах, адже дуже часто на трьох- чотирьохсмугних дорогах людина ступає на зебру, автомобілі в крайньому правому і середньому рядах зупиняються, і вона впевнено йде по дорозі. Але в крайній лівій смузі (найбільш швидкісна) водій може не бачити пішохода, і наслідки цього можуть бути вельми сумні.
З точки зору законодавства водій і пішохід знаходяться в нерівних умовах: навіть, якщо водій не порушив жодного пункту ПДР, але збив людину, його можуть визнати винним у тому випадку, якщо в нього була можливість уникнути аварії. Відповідно до п.12.3 ПДР, при виникненні небезпеки водій зобов’язаний (!) негайно вжити заходів до зниження швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди. І неважливо, з якої причини пішохід з’явився на проїжджій частині: навіть якщо він сто разів неправий і в п’яному вигляді виповз на середину дороги, або вискочив прямо під колеса, все одно водій повинен докласти всіх зусиль, щоб уникнути зіткнення. Інша справа, якщо не було жодної можливості побачити пішохода, або водій побачив його занадто пізно, коли нічого зробити не можна, але доводити свою невинуватість дуже складно і довго. Тому ми радимо завжди бути напоготові. Якщо пішохід стоїть біля дороги, краще приготуватися до того, що він кинеться під колеса: достатньо перенести ногу з газу на педаль гальма (важлива кожна частина секунди). Дивіться також:![]() |
![]() | ||
Наша адреса:
Україна,
м. Кам'янець-Подільський,
вул.Соборна, 27.
|