Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

ОЖЕЛЕДИЦЯ. БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

У зв’язку з різким похолоданням виникає реальна загроза ожеледиці. у результаті цього різко підвищується кількість аварій та травм. 

Щоб зменшити ризик травм під час ожеледиці, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення радить:

ходити не поспішаючи, ноги злегка розслабити в колінах, ступаючи на всю підошву;
у випадку порушення рівноваги швидко присісти, щоб утриматися на ногах;
у момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а, доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться;
не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важчих травм, переломів;
обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом;
не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди;
небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч поширеній думці, що п’яний падає завжди вдало;
якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, терміново зверніться до лікаря в травмпункт;

щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару, адже взимку велику небезпеку становлять бурульки.

ДО УВАГИ ВОДІЇВ ТА ПІШОХОДІВ

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради звертається до водіїв та пішоходів з проханням не забувати: під час складних погодних умов, особливо під час ожеледиці, потрібно бути зосередженим, уважним та обережним.
Нагадуємо рекомендації щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:
– на слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м’яко. Не робіть різких рухів кермом.
– при русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний настил на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.
– на слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте.
Особливо уважними та обережними потрібно бути водіям маршрутних таксі, автобусів та тролейбусів. При виникненні аварійно-небезпечної ситуації з пасажирським транспортом тяжкість наслідків може бути надзвичайною, оскільки в салоні перебуває відразу значна кількість людей. Тому водіям транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення, варто пам’ятати, що вони відповідають за життя і здоров’я своїх пасажирів!
Шановні водії! Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.
А пішоходам варто пам’ятати декілька правил:
– коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти;
– ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.
– не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.
– при переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або тільки тоді, як транспортні засоби вже зупинилися.
– ніколи не перебігайте дорогу, навіть коли немає транспорту, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
– ніколи не спускайтеся на санчатах або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
– не грайтеся в рухливі ігри на тротуарах, поблизу проїжджої частини, не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів.
– коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі, або хтось ненароком може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
– обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена або недостатня видимість. Спочатку переконайтеся, що машин нема, а тоді обходьте.
Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

Теги: обережно, ожеледиця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.