Перейти на мобільну версію сайту


05.08.2016

ОСВІТНІЙ СКАНДАЛ

скандалУ Міністерстві освіти і науки скандал: там розбираються із поїздкою українських науковців на анексований півострів Крим, де вони взяли участь у Х Міжнародній науково-практичній конференції «Російська мова в політкультурному світі», що проходила впродовж трьох днів у Ялті.

Окрім того, що українські педагоги поїхали на окуповану територію, вони ще й після завершення конференції публічно дякували самопроголошеним керівникам Криму за можливість взяти участь у такому дійстві.

Серед науковців-«сепаратистів» були і двоє з Кам’янець-Подільського національного університету ім.Огієнка, принаймні їхні прізвища були в програмі конференції.

Отож, доповідь для сепаратистів готували кам’янецькі педагоги Ольга Літвіннікова (її робота мала назву «Фразеология русскоязычной прозы Т.Г.Шевченко») та Олена Главацька («Наименования лица сложносуффиксального типа современных русского и английских языков»).

У Міносвіти одразу ж зреагували на таку негідну поведінку та рекомендували вишам звільнити цих викладачів - або за прогули, якщо вони не оформили відпустки, або за статтею Трудового кодексу «аморальна поведінка».

«МОН поділяє обурення української науково-педагогічної спільноти фактом участі окремих працівників ВНЗ України в заході на окупованій території, відверту політичну спрямованість якого підкреслює й ухвалена учасниками «конференції» резолюція з подякою на адресу чільних осіб окупаційної «влади» Криму. Міністерство довідалося про цей факт з повідомлень ЗМІ та одразу звернулося з листом до ВНЗ, чиї працівники, згідно з повідомленнями медіа, брали участь у «науковій конференції» в анексованому Криму, з вимогою дати роз’яснення. Виходячи з одержаних роз’яснень, Міністерство підкреслює, що жоден з українських науковців не перебував на згаданій «конференції» як представник свого університету. Міністерство освіти і науки в своїй діяльності керується і керуватиметься чинним законодавством. Згідно з ним, діяльність вищих навчальних закладів провадиться на засадах автономії та самоврядування. Звільнити чи прийняти на роботу має право лише керівник ВНЗ. Водночас, МОН нагадує про моральну відповідальність науково-педагогічних працівників. Тому Міністерство очікує від учених рад ВНЗ принципової оцінки дій працівників, які де-факто стали на бік країни-агресора, підтримали антиукраїнську резолюцію «наукового заходу» і відтак утратили моральне право навчати й виховувати молоде покоління українських фахівців», - йдеться в офіційному повідомленні Міністерства.

Сподіваємося, що і в К-ПНУ належно відреагують на неналежну поведінку педагогів, які виховують майбутнє покоління. Навіть, якщо вони й не перебували на конференції, а прото «надіслали свої доповіді», треба мати хоч трішки поваги до себе й гідності, щоб таке робити.


Теги: освіта, скандал, Крим

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.