Перейти на мобільну версію сайту


01.04.2016

ОДИН ПОКАЛІЧИВ ФІЗИЧНО, ІНШІ КАЛІЧАТЬ ДУШЕВНО...

Сім кіл пекла за 4 роки пройшла родина Денейків, щоб досягти справедливої експертизи з приводу важкості отримання травм. Нагадаємо, юнак повертався додому зі стадіону і вирішив попити води з вуличної колонки. Щойно підняв обличчя від водопроводу, як відразу отримав дуже сильний удар. Як з’ясувалося пізніше, його вдарив попівський син, який був старшим за потерпілого. У результаті хлопчина з важкими травмами потрапив до лікарні. Уявіть собі, вибиті зуби, струс мозку, втрата зору - і це легкі ушкодження!

Артем Денейко пережив безліч оперативних втручань, величезну психологічну травму, він не міг ні повноцінно їсти, ні жити. Його кривдник завдяки батьківським зв’язкам вступив у спеціалізований ліцей, і куди тільки не зверталася мати постраждалого, доки його не витурили звідтіля, до речі, там він теж поводився не належним чином. Артем на все життя залишився інвалідом, а батьки кривдника що тільки не робили, щоб відмазати своє чадо: безліч судових процесів, проплати адвокатам і не лише, замість того, щоб ті кошти спрямувати на лікування покаліченого юнака.
Ось що пише нам мати покаліченого Артема, яка, незважаючи на сильний супротив, продовжує відстоювати і захищати права своєї дитини ще з 2013 року: «Я зіштовхнулася з проблемою корумпованості, бездіяльності та незацікавленості правоохоронних органів в об’єктивному і законному розслідуванні справи про покалічення мого сина, а також небажання притягнути винну особу до відповідальності.

Ось суть справи: 22 серпня 2012 р., 17:45, тоді ще неповнолітній Володимир Констянтинов безпричинно ударив мого сина кулаком в обличчя. І як результат, у Артема закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, травматичне видалення трьох зубів (1-го на верхній щелепі зліва та двох на верхній справа), неповного вивиху 2-го зуба на верхній щелепі зліва, 2 ран та синяка на слизовій оболонці нижньої губи в середньому відділі та зліва. Такий акт складено судово-медечним експертом.

Дії кривдника були кваліфіковані органом досудового розслідування Кам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області за ч.1 ст.296 КК України (легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я). Не погоджуючись із таким висновком, була проведена повторна судово-медична експертиза вже експертами Хмельницького обласного бюро СМЕ, яка теж підтвердила попередній висновок. Однак при проведенні експертиз безпідставно не були взяти до уваги записи про стан його здоров’я після отриманих травм, хоча насправді відбулося погіршення стану здоров’я. А саме, не взяли до уваги записи інших лікарів. Уже на той час сталося помутніння в очах. Також не було взято до уваги записи лікаря ортодонта, який виявив деформацію дуг в області сколотих брекетів, вколочений вивих двох зубів та значну травму слизової міжзубних проміжків. Однак на допиті щелепно-ліцьовий хірург повідомив, що при проведенні експертизи потерпілого він дійсно бачив перелом вестибулярної частини альвеолярного паростка в ділянці зубів 12.11.21, відсутність міжкореневої перетинки альвеолярного паростка в ділянці зубів, а при проведенні експертизи диск КТ обстеження потерпілого він не бачив, хоча згідно з висновком експерта №1936 від 15 листопада 2012 р. зазначено, що диск КТ оглядався лікарями.

Вважаю, що тяжкість отриманих тілесних ушкоджень досліджена не в повній мірі, а тому висновки обох експертиз є не повними і не об’єктивними. Тому за допомогою адвоката Андрія Мельника і прикладених ним зусиль вдалося зробити кроки вперед. Навіть, не дивлячись на те, що клопотання про призначення повторної експертизи суддею Бориславським було відхилено, а розгляд кримінального провадження було завершено і вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду гр.Костянтинова було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.296 КК України і призначено покарання у виді штрафу в розмірі 8500 грн. Заявлений мій цивільний позов було задоволено частково і стягнуто із засудженого в рахунок відшкодування матеріальної та моральної шкоди 18216.75 грн.
Із цим рішенням я категорично не погодилася і, враховуючи наявність та тяжкість отриманих ушкоджень, звернулася до слідчого судді з приводу бездіяльності правоохоронних органів на що отримала відмову, тому довелося звертатися до Апеляційного суду. Моя скарга була задоволена і розпочато досудове розслідування. Було призначено судово-медичну експертизу в Чернівецькому обласному бюро судово-медичної експертизи, але там відповіли, що не можуть її провести через заборону Чернівецької ОДА проведення експертиз з інших регіонів України. Враховуючи це, слідчий прийняв рішення закрити кримінальне провадження. Я знову оскаржила таке рішення, і суд скасував постанову про закриття кримінального провадження.

5 березня 2014 р. знову звернулася до слідчого з клопотанням про призначення по справі судово-медичної експертизи експертами Львівського обласного бюро судово-медичної експертизи, але він залишає моє клопотання без розгляду, оскільки в нього на момент отримання клопотання відсутні матеріали кримінального провадження. Я знову заявила клопотання про призначення експертизи в Головному бюро СМЕ м.Київ, і воно нарешті було задоволено. Однак слідчий повідомив, що Головне бюро відмовилося проводити експертизу і порадило призначити комісійну, в Хмельницькому, і тому він виніс постанову про закриття кримінального провадження в зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КК України. І знову я цю дію оскаржую, і знову суд скасовує постанову, і знову летить клопотання слідчому про проведення повторної комісійної судово-медичної експертизи експертами Вінницького обласного бюро СМЕ. І далі все по сценарію, але ще раз хочу наголосити, лише завдяки адвокату Андрію Мельнику, який доклав максимум зусиль, аби справедливість перемогла, допоміг, щоб незалежна експертиза була проведена. І це він зробив, на відміну від державного обвинувачувача, представника від держави, тобто прокурора, який мав би представляти інтереси держави в кримінальній справі, його прізвище теж Мельник, але Володимир. Прокурор чомусь не бажає підтримувати позов, напевне, йому набридла справа і байдуже, що хлопчина беззубий інвалід. Мій син досі не може оговтатися від страждань і насмішок. Чого йому вартувало пережити навчання в індустріальному коледжі, коли його однолітки насміхалися над ним. Діти дуже жорстокі, але Артем це пережив і завдяки директору коледжу Михайлу Недошитко закінчив його й не позбавив себе життя. Бо такі думки час від часу приходило в його голову».
І от кілька тижнів тому з інституту судових експертиз прийшов новий висновок, у якому йдеться, що завдані тілесні травми відносяться до травм середньої важкої.

- Андрію Івановичу, що ж далі?

- А далі знову суди, адже відкрито кримінальне провадження за нововиявленими обставинами і наполягаємо, щоб винести ухвалу, якою скасувати вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 23 травня 2013 р., яким Констянтинова було визнано винним за ч.1 ст.296 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.

Оскільки суду при розгляді кримінального провадження ці обставини не були відомі, адже як експерти під час досудового розслідування та судового розгляду надавали висновки, що вищезазначені тілесні ушкодження у потерпілого відносяться до тілесних ушкоджень легкого ступеня з короткочасним розладом здоров’я, то вважаю, що вирок міськрайонного суду підлягає скасуванню за нововиявленими обставинами.

Крім того, диспозицією ч.1 ст.296 КК України заподіяння потерпілому середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень не охоплюється. Заподіяння тілесних ушкоджень, які відносяться до середньої тяжкості, охоплюються диспозицією ст.122 КК України і є по суті в цьому випадку самостійним злочином.

Таким чином вважаю, що засуджений, крім ст.296 ч.1 КК України вчинив також злочин, передбачений ч.1 ст.122 КК України, однак за це засуджений не був притягнутий до відповідальності по причині неправильного висновку судово-медичних експертів щодо тяжкості тілесних ушкоджень, заподіяних потерпілому Артему Дейнеці.


Теги: суд, судові справи, тілесні ушкодження

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.