Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2018

ОДНІЄЮ – ДАЮТЬ, ДРУГОЮ – ЗАБИРАЮТЬ

мітингЧому страйкують українські аграрії?

Вкотре сільгоспвиробники країни вдаються до крайніх методів боротьби з податковою політикою влади – перекривають основні автомагістралі. Вчора, 15 березня, низка ключових автодоріг була тимчасово заблокована. Попереджувальні акції протесту за участю агровиробників пройшли в Одеській, Кіровоградській, Чернігівській, Херсонській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Зазвичай жвава траса Житомир-Чернівці у четвер, з 10:30 до 11:30, перетворилася в кількакілометровий затор. Більше 150 аграріїв району підтримали своїх колег та ходили по пішохідному переходу поблизу с.Гаврилівці. До них доєдналися агровиробники сусідньої Чернівеччини та Тернопільщини.

– Вдатися до крайнього методу – перекриття автомагістралей – нас змусило тривале й безрезультативне очікування на повернення експортного відшкодування ПДВ для олійних культур. Влада вперто ігнорує скасування «олійних поправок». У грудні минулого року по всій країні вже проходили акції протесту аграріїв. Тоді нам відтермінували час, коли буде не повертатися ПДВ. По сої – це вересень 2018 р., по ріпаку – 2020 рік. Та такі маніпуляції – не інакше, як намагання лобістських компаній знизити ціну на культури на внутрішньому ринку. За останні декілька років аграрії потерпають від шаленого податкового тиску, який защораз зростає. Розвивати сільське господарство в таких умовах стає просто неможливо, – коментує ситуацію голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Ігор Гай.

мітинг-1Варто зауважити, що 7 лютого під егідою Всеукраїнської Аграрної Ради пройшло засідання Аграрного Віче, основним лейтмотивом якого вкотре стало питання необхідності скасування дискримінаційних норм про невідшкодування експортного ПДВ на олійні культури та відновлення справедливого підходу до всіх галузей агровиробництва. Аграрії вимагають невідкладно винести на розгляд парламенту законопроект 7403-2, спрямований на скасування норм про невідшкодування експортного ПДВ на олійні культури, а також законопроект 4355 щодо передачі земель об'єднаним територіальним громадам. Обезземелення селян та завдання їм збитків на 15-18 млрд грн у результаті невідшкодування експортного ПДВ вкупі із непослідовною та відверто лобістською політикою бюджетної підтримки агросектору може призвести до катастрофічної ситуації і непередбачуваних наслідків. Не виключено, що попереджувальні акції протесту по всій країні перетворяться в єдиний безстроковий мітинг, але вже під стінами Верховної Ради України та Кабміну.

P.S. Після закінчення попереджувальної акції правоохоронці, напевне, вирішили «віддячити» мітингарям. На посту ДПС зупинили два трактори, які належать ПП «Калинський ключ», та оштрафували водіїв за порушення правил зупинки, мовляв, ті стояли в забороненому місці під час акції. Погодьтеся, якась абсурдна ситуація: якщо штрафувати, то вже всю колону автівок, яка більше півгодини змушена була простояти в заторі.


Теги: страйк аграріїв, траса Житомир - Чернівці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.