Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2018

ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ!

кліщіЗ настанням весни частішають випадки відвідування громадянами міста та району лісових масивів. Але не всі мешканці здогадуються, яка небезпека може чатувати на них, – це іксодові кліщі, які є носіями збудників кліщового енцефаліту – важкого захворювання, що вражає центральну нервову систему. 

Відзначається сезонність захворювання – у весняно-літній період настає найбільша активність кліщів. Для попередження цього захворювання під час прогулянок у лісі, зборі ягід, грибів необхідно дотримуватись елементарних запобіжних правил. Одяг повинен надійно закривати тіло. Штани – заправлені у шкарпетки, на ногах – чоботи або щільно зав'язані черевики. Куртку застібають і заправляють у штани. Комір і манжети можна змастити камфорною олією. Вуха і волосся потрібно закрити косинкою або беретом. Можна застосовувати засоби відлякування комах.

Після повернення з лісу необхідно уважно оглянути одяг і тіло. Кліщі, які присмокталися, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі. Кліщів, що присмокталися, треба видалити, для цього шкіру навколо кліща змащують ефіром, бензином, після цього паразит виходить самостійно. Ранку потрібно змастити розчином йоду, вилучених кліщів спалити. Якщо при видаленні кліща його голівка відірвалася і залишилася в товщі шкіри, потрібно звернутися до лікаря.

Віктор КЛЮС, завідувач навчально-консультаційного пункту у м.Кам’янець-Подільський НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області.


Теги: небезпека, кліщі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.