Перейти на мобільну версію сайту


15.05.2015

ОБ’ЄДНУЙ І ВОЛОДАРЮЙ

У скільки округів готові добровільно об’єднатись жителі Кам’янеччини?

20 районів у Хмельницькій області планують орієнтовно перетворити у кілька десятків територіальних громад. Наразі перспективні плани укрупнення сільських рад у об’єднані громади подали майже всі райони області.

Наприклад, по одному територіальному округу матимуть Старосинявський, Ярмолинецький, Віньковецький, Новоушицький, Білогірський та Городоцький райони; по два - Летичівський, Волочиський, Деражнянський, Чемеровецький, Теофіпольський, Полонський, Красилівський, Старокостянтинівський, Ізяславський; чотири округи задекларував Шепетівський та Славутський райони. Аж п’ять територіальних громад мають намір створити в сусідньому Дунаєвецькому, шість - у Хмельницькому районі та поки що із п’ятьма визначилися й у нашому, Кам’янець-Карта Кам’янець-Подільського районуПодільському районі.

Перспективний план добровільного об’єднання територіальних громад планують затвердити на найближчій сесії обласної ради, яка відбудеться 29 травня ц.р. Аби допомогти окремим сільським головам із вибором «до кого приєднатися», вчора, 14 травня, в район завітали представники з офісу реформ. Спільно із очільниками району та керівниками існуючих територіальних громад вони вирішували, як краще «укрупнитися», щоб мати більше вигоди аніж збитків.
Після тривалих баталій, гарячих дискусій, опитувань громадян та сесій сільських рад представники влади на селі майже визначилися, з ким хочуть і надалі тісно співпрацювати.

ВІД МІСТА ВІДМОВИЛИСЯ

У першу чергу, представники офісу реформ взялися з’ясовувати, котра із поближніх до міста сільських рад виявила бажання влитися в місто. Та, виявилося селяни не поспішали перетворюватися в городян. У кожній сільській раді, яка отримала лист-пропозицію про приєднання до міста, пройшли сесії сільських рад, на яких одноголосно депутати підтримали думку про неприєднання.

Як і майже місяць тому, думки сільських жителів не змінилися.
- Що може запропонувати Кам’янець-Подільський? - риторично запитує Зіньковецький сільський голова Віталій Маслянко. - Наша сільська рада межує з містом і бачить, що воно не може впоратися зі власними проблемами. Де гарнтії, що після приєднання вони візьмуться за чужі?

- Чого нас не брали 20 років тому, - каже сільський голова Гуменецької територіальної громади Інна Абдулкадирова, - коли в нас вікна в адмінприміщеннях були забиті дошками, а скрізь - розруха. Тепер, коли сільські ради мають на рахунках по більше ніж мільйон гривень, вони стали привабливими?

Примітно, що під час прийняття такого важливого рішення, як приєднання до міста, власне від Кам’янця на сесіях сільських рад не було жодного представника з Кам’янця. Чи так уже хотіли як просили?

СХИЛЯЛИ НА СВІЙ ЛАД

І якщо місто має всі шанси зостатися цілісним територіальним округом, то від колишніх сільських рад планують залишити хіба що назви.

Гуменецька сільська рада запропонувала дев’ятьом сільрадам об’єднатися навколо однієї з центром у Гуменцях. Пропозицію прийняли всі, окрім Кам’янської територіальної громади. Сільський голова Юрій Волощук переконаний, що громада, яку він очолює, цілком самодостатня й зможе заробити сама на себе. А поки що під крило Гуменецької сільської голови мають намір увійти Голосківська, Великозаліснянська, Думанівська, Заліськодруга, Нігинська, Абрикосівська та Супрунковецька сільські ради.

До Совиного яру вирішили об’єднатися сільські ради із центром у Старій Ушиці. Староушицька селищна рада запросила до себе сусідню Грушківську, Чабанівську, Подільську, Нефедівську, Крушанівську та Колодіївську сільські ради. Щоправда, депутати останньої під час сесії сільської ради висловилися за приєднання до Китайгородської сільради. За приєднання до колишнього районного адмінцентру і жителі Калачковецької та Дерев’янської сільських рад. І хоч оборону вони поки що тримають як і Кам‘янський сільський голова, та великою є ймовірністю приєднання цих громад до Слобідко-Кульчиєвецького територіального округу із однойменним центром.
За словами сільського голови Руслана Нестерова, бажання приєднатись до Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради висловили сусідні Панівецька та Устянська сільські ради. Разом з цим, вони зауважують, що у випадку створення адмінцентру в сусідніх Кульчіївцях розглядатимуть можливість приєднання до міста чи сусіднього Довжка.

Довжоцький сільський голова Руслан Рябий надіслав листи-пропозиції про приєднання до сусідніх Зіньківської, Кадиєвецької, Заліськопершої, Рихтівської, Слобідко-Рихтівської, Завальської, Ходоровецької, Панівецької та Колибаївської сільських рад. Поки що на цю пропозицію пристали шість територіальних громад, решта вагаються.

Довго сперечалися, де робити адміністративний центр у Приворотті чи Оринині, та ці амбіції швидко стихли після зауваження начальника відділу містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації Бориса Беца, який повідомив, що, відповідно до закону, переваги мають колишні адмінцентри. Отож, поки що найменша територіальна громада із центром у Оринині об’єднає навколо себе жителів Приворотської, Підпилип’янської та Шустовецької сільських рад. Чи розглядатиме обласне керівництво можливість приєднання до цього округу сусідніх сіл з Чемеровецького району як було колись, покаже час.

Із центром у Жванці об’єднаються громади Гринчуцької, Рудської, Ластовецької, Сокільської та ймовірніше Ходоровецької сільських рад.
Про фінансові переваги об’єднання розповів присутнім начальник управління фінансів РДА Олександр Федик. Олександр Григорович озвучив показники на одиницю населення наразі й після укрупнення, хоч цифри і вражають, та навряд чи вони можуть бути вирішальним показником. Добре, коли об’єднуються багатий з багатим, ще сяк-так, коли багатий з бідним, та що робити в цій ситуації біднякам? За рахунок чого наповнювати бюджет, на який після об’єднання ляже майже весь тягар життєдіяльності населеного пункту?

Сьогодні районне керівництво повезло в область новий перспективний план розвитку. Чи приймуть його та як планують справлятися очільники новостворених територіальних об’єднань, читайте в наступному випуску «КлюЧа».

Теги: територіальна реформа, об’єднання громадян

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.