Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2018

НЬЮАНСИ МЕДРЕФОРМИ

деклараціяПовним ходом йде кампанія з вибору сімейного лікаря і підписання з ним декларації. Для того, щоб це швидко і якісно зробити, всі амбулаторії сімейної медицини мають комп’ютерну техніку і програмне забезпечення. Зрозуміло, що поки йде налагодження всієї системи, але вже почали вилазити проблеми. Часто система зависає, люди через це нервуються, виникають черги. Не зрозуміло й те, що в багатьох амбулаторіях в одному кабінеті приймає по кілька лікарів, тобто є певна кількість робочих місць, яка має відповідати такій же кількості оргтехніки.

Міська влада доклала максимум зусиль, аби реформа запрацювала вчасно і місто не пасло задніх. Але керівництво медицини чомусь не може чи не хоче створити умови для якісної роботи лікарів, щоб пацієнти не нервувалися, а самі хотіли йти і без зволікань підписували декларації. 

По коментар щодо ходу підписної кампанії з лікарями ми звернулися до профільного заступника міського голови Вадима Савчука:

– Реформа стартанула успішно і вчасно 2 квітня, – каже Вадим Анатолійо­вич. – Наразі в місті вже підписано майже 2000 декларацій. Проте ще треба роз’яснювати кам'янчанам, як це правильно робити. Це не складно, потрібно взяти паспорт, ідентифікаційний код та телефон і прийти у медзаклад, у якому є позначка «Тут можна обрати свого лікаря». Також в амбулаторіях є увесь перелік лікарів, з яким можна ознайомитися.

Наголошую, більше жодних документів чи лабораторних досліджень з собою приносити не потрібно. У нас вже були такі випадки в місті, за що лікарі отримали догани. Щоб підписати декларацію для дитини, потрібно надати свідоцтво про народження і телефонний номер.

Усі декларації заповнюються в електронному вигляді, людина нічого сама не заповнює. Лише після того, як дані занесені в систему, їх роздруковують, щоб людина перевірила правильність записів. Після чого роздруковується ще один екземпляр і обидва підписуються пацієнтом.

– Вадиме Анатолійовичу, як бути тим, хто не в змозі самостійно прийти в амбулаторію?

– У першу чергу підпишуть ті, хто сам прийде, а решта може підписати пізніше, адже якогось суворо визначеного терміну немає. З липня Національна служба здоров’я планує фінансувати ті медзаклади, з якими підписали декларації. До такої категорії людей, як лежачі хворі, які не мають можливості особисто звернутися, мають приїхати з ноутбуком і оформити декларацію у них вдома. Така бригада буде створена і в нас найближчим часом. Пацієнти також можуть звертатися на гарячу лінію МОЗ за телефоном: 1545.

– Раніше люди скаржилися на недостойну поведінку лікарів. Як Ви думаєте, вона тепер зміниться?

– Такі випадки мені відомі, але впевнений, що ставлення до пацієнтів кардинально зміниться, адже в людини з’явився вільний вибір лікаря, і тому пацієнт сам вирішить, з ким йому підписати декларацію, а не на якій дільниці він мешкає.

– Що буде з лікарями, які не наберуть потрібної кількості пацієнтів?

– Раніше чи йшли до лікаря люди, чи ні, він все одно отримував зарплату від держави. Інша справа, чи був він задоволений, чи ні. Нині лікар має бути конкурентоспроможним на ринку медичних послуг. У свою ж чергу, він повинен бути зацікавленим у своєму навчанні й підвищенні кваліфікації.

Ми спостерігаємо за динамікою укладання договорів. Хоч про це ще рано говорити, бо лише минуло два тижні, але вже є низка лікарів, з якими ще ніхто не підписав декларацій. Тому вони самі приймуть рішення, чи працювати їм надалі. Бо ж гроші йтимуть за пацієнтом, а не фінансуватимуться відвідини на роботі. Також у нас є абсолютний лідер – сімейний лікар Шуханов.

Нині завдання всіх медиків первинної ланки надання медичних послуг – максимально роз’яснити людям, що потрібно роботи. Що цікаво, до наших лікарів записуються і пацієнти з навколишніх районів. 

– Якщо людина помилилася з вибором лікаря, що тоді?

– Вона зможе переукласти декларацію з іншим фахівцем просто прийшовши до нього. При цьому попередня декларація анулюється автоматично.

– Які нові вимоги висунула Нацслужба здоров’я?

– За словами в.о. міністра Уляни Супрун, є три вимоги до лікарів. Перша – надання пацієнтам можливості завчасно записуватися на прийом до лікаря. Таким чином МОЗ та НСЗУ сподіваються повністю усунути черги в медичних закладах первинної ланки та оптимізувати роботу медичних працівників. Друга вимога – лікар має налаштувати автовідповідач на час вихідних днів або наприкінці робочого дня з інформацією про те, куди може звернутися пацієнт зі своїми проблемами, або можна надати контактні дані інших фахівців. Це необхідно для того, щоб пацієнт вчасно і точно отримав необхідну інформацію, а лікар зміг повністю відпочити.

Третя вимога – лікарі первинної ланки будуть зобов’язані брати базові аналізи пацієнтів саме в своєму кабінеті, а не відправляти їх у сторонні лабораторії. Така вимога обумовлена тим, що на аналізи НСЗУ буде надавати медичним установам окремий бюджет, який покриватиме всі витрати на пацієнтів.
– Днями МОЗ затвердив оновлений табель матеріально-технічного оснащення первинки. Це означає, що наші амбулаторії переобладнають чи дообладнають?
– На сьогодні все впирається у фінансові ресурси. Але сподіваюся, що фінансування найближчим часом буде, ми його очікуємо, щоб обладнати всі амбулаторії – від медичних сумок до комп’ютерного обладнання.

І наостанок приємне: в День міста планується відкриття амбулаторії на Польських фільварках.

18 квітня під час круглого столу в Центрі розвитку місцевого самоврядування заступник голови ОДА Валерій Олійник зазначив, що мережа спроможних амбулаторій у Хмельницькій області складається із 154 сільських та 42 міських.

У поточному році збудують 9 нових амбулаторій та 16 відновлять там, де вони є, але перебувають у непридатному до використання стані.

Мережу медичних закладів Хмельницької області вже затвердили в МОЗ. Тепер залишається допрацювати питання надання дозволів на будівництво нових амбулаторій. Зараз на рахунках департаменту охорони здоров'я вже є для цього 170 млн грн, які виділили з Держбюджету.


Теги: медреформа, декларація із сімейним лікарем

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.