Перейти на мобільну версію сайту


30.03.2018

НУ ЩО, СТАРТАНЕМО?

деклараціяЗ першого квітня має розпочатися процедура підписання пацієнтами декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. І це має бути в електронній формі, але кам'янецька первинна медико-санітарна допомога не готова до нововведень. 

Тобто в амбулаторіях сімейної медицини лікарі не зможуть домовитися з пацієнтами про обслуговування, бо керівництво ЦПМСД не подбало про встановлення в нашому місті спеціальної програми. Отже, наразі можна укладати угоди в чорновому варіанті, а вже потім цю інформацію будуть заносити в загальну електронну базу. Щоб це зробити, потрібно прийти в амбулаторію з паспортом та ідентифікаційним кодом. З цих документів буде зроблено ксерокопії, самим це робити не потрібно, бо ксерокси вже мають бути днями встановлені. Також потрібно буде вказати номер свого мобільного телефону.

Пройшовши всіма 12 міськими амбулаторіями сімейної медицини, в жодній ми не побачили переліку всіх лікарів, які там працюють, щоб можна було з ними познайомитися. У жодній немає правил, якими пацієнт може керуватися. Хоча в сімейній амбулаторії на вул.Васильєва, 15 вже постаралися і розвісили на під’їздах будинків запрошення, щоб люди зверталися саме до них і, окрім потрібних документів, мали при собі флюорографічне дослідження. Хоча такої умови при підписанні декларації немає. 

Дуже погано, що в нашому місті зовсім не проводиться роз’яснювальна робота медиків серед населення з приводу реформи в медицині. Можливо, було б слушно залучити до цього процесу студентів медичного коледжу, нехай би попрактикувалися у спілкуванні з людьми і роз’яснили правила та основні аспекти нововведень у медицині.

По коментар, чи готова медицина міста першого квітня зробити крок у медичну реформу, ми звернулися до профільного заступника міського голови Вадима Савчука.

– 1 квітня почнуться перші кроки до виконання медичної реформи в первинній ланці надання медичної допомоги кам’янчанам, тобто підписання декларацій пацієнтів з обраним лікарем, – пояснює Вадим Анатолійович. – Остерігаюся, що саме з 1 квітня почнеться така ж ситуація, як і з закордонними паспортами через паніку в нашому суспільстві. Необізнані люди будуть бігати по лікарнях і ті, хто не хочуть змінювати нічого на нове, ставитимуть палиці в колеса та будуть спеціально спрямовувати людей не в те русло. Але нині досить багато інформації в ЗМІ. Тому ще раз наголошую: підписати договір з лікарем, якого самостійно оберете, можна буде з 1 квітня. 

декларація-1Насамперед лікар має бути зареєстрований в системі і мати спеціальні ключі доступу. Люди не мусять обмежу­ватися районом обслуговування, а можуть обрати того медика, якому довіряють, який має досвід роботи. Затвердженого остаточного електронного зразка декларації наразі ще немає, натомість є два чорнових варіанти. Ми вже обладнали оргтехнікою амбулаторії і готові працювати з електронною базою. 

Процес декларування досить тривалий, невідомо, хто зможе 100-відсотково впоратися, адже багато в чому він залежить від керівництва ЦПМСД. Щодо роз’яснювальної роботи, то вона, на мою думку, проводиться досить кволо. Хочеться, щоб у Кам’янці це відбувалося активніше. До людей потрібно йти і пояснювати їм, бо ж є такі, хто до медзакладів не звертається взагалі, то вони можуть втратити свій шанс на медичну допомогу від держави. Напевне, для інформування населення ми підключатимемо студентів медичного коледжу. Отже, з квітня має пройти максимум роз’яснювальної роботи, щоб усі без винятку могли підписати декларацію.

Вибір електронної системи нині нелегкий, бо потрібно врахувати багато факторів, такі як доступність, простота в користуванні. Сподіваюся, що наприкінці травня в нас уже буде проходити апробація системи. Узагалі електронна база – це краще, не потрібно буде з собою скрізь носити медичні картки. Це значний крок вперед, але для того, щоб вона запрацювала, потрібне розуміння на всіх етапах – від медсестри, лікаря, до посадовця, і щоб ніхто не заважав процесу. Наша КУ «ЦПМСД» вже зареєстрована в системі Е-ХЕЛ. Ще раз хочу наголосити: незалежно від місця прописки, ви можете обрати собі лікаря! Сьогодні найскладніше – знайти саме того, кому ви готові довірити своє здоров’я.

Зверніть увагу: дані про ваш вибір повинні внести до електронної системи, з підтвердженням на мобільний телефон. Якщо вас просять заповнювати щось на папері – це не справжня декларація! Пам’ятайте: встигнуть усі, і послуги нададуть усім. Головне – не підписати декларацію найпершому, а свідомо вибрати хорошого лікаря! 

У МОЗ впевнені, що з 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікарі первинної допомоги не будуть зобов’язані надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію, оскільки вони отримуватимуть гроші тільки за тих пацієнтів, які офіційно обрали їх своїми лікарями.

Поки пацієнт не звернеться по первинну медичну допомогу, медичний заклад не отримуватиме за нього жодних коштів. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Утім, навіть нерішучі пацієнти, які не можуть обрати свого лікаря, не залишаться без медичної допомоги. Кожен матиме змогу за власний кошт купити в лікаря необхідні медичні послуги, не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою, тож оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Варто пам’ятати: якщо лікар потрапив у ситуацію, коли людина потребує екстреного втручання, він має надати медичну допомогу, незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.


Теги: декларація із сімейним лікарем

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.