Перейти на мобільну версію сайту


27.10.2017

НЕ ПАРКУВАТИСЯ І НЕ РОЗМОВЛЯТИ

Znak-invalidПрийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» набирає чинності 26 жовт­ня 2017 р.

Цей документ змінює відповідальність водіїв за безпідставне використання паркувальних місць для осіб з інвалідністю та використання розпізнавального знака «інвалід» на автомобілі, а також встановлює нові вимоги до створення спецмісця на парковках.

ЩО ЗМІНЮЄ НОВИЙ ЗАКОН?

Вводиться відповідальність у вигляді штрафу за безпідставну зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях, позначених відповідними знаками (розмітка 1.30, табличка 7.17). Якщо водій не має документів, що підтверджують наявність у нього інвалідності, він не перевозить пасажира-інваліда, або в нього немає (згідно з текстом закону) «явно виражених ознак інвалідності» – штраф від 1020 до 1700 грн. Аналогічний розмір штрафу передбачений за безпідставне використання на автомобілі розпізнавального знака «інвалід».
Слід врахувати, що «виписати штраф», тобто скласти адмінпротокол за описані порушення, новий закон також дає право членам громадських організацій осіб з інвалідністю.

Крім цього, якщо патрульний поліцейський прийме рішення, що автомобіль припаркований так, що він «порушує правила зупинки і стоянки на місцях для інвалідів або осіб, що перевозять інвалідів», може бути застосовано тимчасове затримання такого ТЗ (наприклад, за допомогою установки блокіратора), або «доставка ТЗ на спеціальний майданчик», тобто примусова евакуація автомобіля. Вартість транспортування ТЗ – 720 грн, кожен день зберігання – 144 грн.

УСТАТКУВАННЯ ПАРКОВОК

Нововведення торкнуться також забудовників, власників або орендарів паркувальних площ. Тепер, згідно з законом, на всіх парковках (крім тих, які розташовані на території індивідуальних житлових будинків) необхідно виділити не менше 10% місць від загальної їхньої кількості для безкоштовного паркування автомобілів осіб з інвалідністю, але не менше 1 такого місця. При ігноруванні цієї вимоги передбачено штраф для відповідальних осіб у розмірі від 1020 до 1700 грн.

телПЕРЕДБАЧУВАНІ ПРОБЛЕМИ

Створити умови для осіб з обмеженими можливостями – намір цілком виправданий і необхідний. Але, в будь-якому випадку, розширення прав для одних громадян не повинно обмежувати права інших. Закон, який вступить у силу, викликає низку питань, відповіді на які, на жаль, ми поки що не отримали, звернувшись з офіційним запитом до департаменту патрульної поліції. Отже, головні моменти, реалізація яких на практиці вимагає уточнення, такі:

– як патрульні поліцейські будуть чинити з авто, що займає спецмісця, якщо в ньому відсутній водій і розпізнавальний знак «інвалід» на самому автомобілі? Чи буде однозначно викликатися евакуатор (або застосовуватися блокіратор) для такого автомобіля і складатися протокол?

– як будуть діяти патрульні, якщо водій авто, який займає спецмісця, не має при собі документів про інвалідність і не має «виражених ознак інвалідності», але повідомляє, що привіз інваліда, наприклад, в аеропорт або на вокзал, де пасажир-інвалід продовжив шлях іншим видом транспорту?

– щодо «неправомірного використання на ТЗ розпізнавального знака «інвалід». У разі, наприклад, коли батько-інвалід, наклеївши відповідні знаки на своє авто, дав його в користування синові (не інвалід), як будуть патрульні класифікувати «правомірність використання знака» і застосовувати норму ч.5 ст.125 КУпАП в такій ситуації?

Або ж, що не найкращий варіант – адмінпротоколи (в тому числі складені «членами громадських організацій осіб з інвалідністю) та евакуація транспорту просто почнуться, «відповідно до закону». А водіям, навіть якщо вони мали підстави займати спецмісця, доведеться доводити свою невинність у судах і шукати евакуйовані автомобілі на штрафмайданчиках.

Також запроваджено штраф за розмову по мобільному телефону під час керування автомобілем. Він становитиме щонайменше 2-3 тис. грн. Штрафи за водіння в нетверезому стані складатимуть десятки тисяч гривень. Ще один штраф очікує власників автомобілів за навмисне відмотування спідометра машин з пробігом.


Теги: Закон України, транспорт для інвалідів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.