Перейти на мобільну версію сайту


22.11.2019

НАВІТЬ В ОРГАНАХ ПАРАЗИТУЮТЬ

кліщіВетеринари здивовані, що в середині листопада на собаку напали кліщі. Зазвичай чотирилапих вражають ці створіння наприкінці весни та на початку осені, коли на дворі тепло. А тут якесь аномальне явище, але йому є пояснення – затяжна тепла осінь, от і кліщі активізувалися.

Ці створіння є розповсюджувачами грізних і поширених інфекцій, до прикладу, піроплазмозу, який нерідко призводить до загибелі собак, у кішок може викликати лихоманку та анемію. У диких і домашніх тварин кліщі паразитують не тільки у шкірі, але й у внутрішніх органах (наприклад, при генералізованому демодекозі собак). Ціла низка кліщів пристосувалися до паразитування в органах дихання голубів, папуг тощо. Захищати тварину від кліщів потрібно лише в теплу пору року, оскільки кліщі активні, коли температура за вікном піднімається вище нуля градусів.

Кожної весни ветеринари нагадують про необхідність захистити своїх домашніх тварин від кліщів. Але багато власників тварин забувають про цей відповідальний період, згадуючи про проблему тільки коли кліщ вже вкусив його домашнього улюбленця. Обов’язково оглядайте собаку і кішку після прогулянок, оскільки 100% захисту від кліщів немає. Під час прогулянок на собаках короткошерстих порід світлих забарвлень можна помітити кліща, що плазує і зняти його до того, як він прикріпиться до шкіри. Власники довгошерстих собак і короткошерстих тварин темних забарвлень можуть на прогулянку брати гребінець-пуходерку з густими зубцями та періодично прочісувати собаку. Це також допоможе вчасно зняти кліща. Голодний кліщ темного кольору овально-круглої форми, дещо звуженою до голови, розміру 3,5-4,5 мм. Кліщ, який присмоктався, через 2-3 дні виглядає зовсім по-іншому. Він майже такого ж кольору, що і шкіра собаки, схожий на бородавку розміром з невелику квасолину до 10-12 мм. 

Основні методи боротьби з кліщами – це обробка акарицидними препаратами. Її необхідно проводити щомісяця з березня до листопада. Ветеринар порадить власнику тварин, яким засобом захисту користуватися.

ПАРАЗИТ НА ТІЛІ
Якщо на тілі собаки виявлений кліщ, то його необхідно обережно видалити або звернутися за допомогою до ветеринарного лікаря. У рідкісних випадках, опинившись вдома, кліщ може перебратися з собаки на господаря і вкусити, тоді вже у вас є ризик заразитися кліщовим енцефалітом і хворобою Лайма (бореліоз). Вважається, що зараження собаки піроплазмозом настає на 2-ий день, коли кліщ відригує назад непотрібну кров. Інкубаційний період при зараженні може становити від 10 до 21 дня. Виявили ви кліща чи ні, за поведінкою собаки повинен бути постійний контроль, щоб не пропустити терміни звернення до ветлікаря. Самостійно вилікувати піроплазмоз неможливо. При цій хворобі відбувається руйнування еритроцитів і від цього страждають всі органи, адже кров не виконує свої функції. Тому з візитом до лікаря краще не затягувати: захворювання добре лікується на ранніх стадіях, але при зволіканні можливий летальний результат. При своєчасному зверненні до лікаря собаку можна вилікувати за 2-3 дні.

ЯК ВИТЯГНУТИ КЛІЩА?
Багато хто побоюється, що цей процес неймовірно складний. Насправді це досить просто:

1. Спочатку на місце, куди проник кліщ, нанесіть спеціальний засіб (він є в будь-якій ветеринарній аптеці) або олію. Це ослабить паразита.

2. Потім візьміть пінцет, захопіть кліща близько до головки і викручуючи витягніть (за часовою стрілкою). Краще, звичайно, звернутися за допомогою до ветеринара, щоб лікар зміг здати кліща на аналіз. Так ви одразу дізнаєтеся, чи був кліщ заразним.

3. Після того, як паразита буде вилучено, обробіть рану антисептиком.

За поведінкою вихованця варто ще трохи поспостерігати, щоб вчасно виявити можливе зараження після укусу. Якщо ви помітите симптоми, які вказують на піроплазмоз, то принесіть вихованця до клініки.

Симптоми зараження: температура, яка на початку захворювання піднімається до 42 градусів, а через кілька днів знижується до 35-36 градусів; відсутність апетиту; прискорене дихання; апатія, слабкість, параліч кінцівок (йдеться про задні); сеча червоного кольору; розлад травлення; бліда слизова оболонка.

 Юлія ДУЛІЧЕНКО. 


Теги: кліщі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.