Перейти на мобільну версію сайту


31.01.2020

НАРКОТИКИ У НАС ПІД НОСОМ

наркотикиМинулого тижня ми вже писали про те, що якась погань обписала будинки в одному кварталі з адресою сайту, де продаються наркотики, а на сьогодні вже все місто обписане.

Уявіть скільки людей попадеться на цей гачок, особливо дітей, які люблять ходити по сайтах за посиланнями. Поліція не в змозі знайти тих, хто пише ці написи наносить на стіни. Але їх негайно потрібно змивати чи зафарбовувати. У деяких випадках, коли це пишуть на приватній власності господарі, здебільшого, самі прибирають написи, а коли це на громадських будівлях, то ніхто й не поспішає це робити. Хоча такі написи повинні негайно прибирати працівники відділу боротьби з обігом наркотиків, вони мають написи зафарбувати, або це можуть зробити комунальні служби.

Адже незаконний обіг наркотиків – надзвичайно складне, багатогранне і у той же час суспільно небезпечне явище у сучасному світі. 

Наркотики, насамперед, це й деградація особистості, і потяг до вчинення різноманітних злочинів, і зниження матеріального та інтелектуального потенціалу наркозалежних людей, і погіршення генофонду.

Проте, торгівля наркотиками досить вигідний з майнової точки зору промисел, прибутки якого вираховуються мільярдами доларів США, незаконний обіг наркотиків визнається суспільно небезпечним та злочинним.

Особлива небезпека полягає у тому, що наркоторгівці об’єднуються у суворо упорядковану систему, що представляє собою організовані групи або злочинні організації. У процесі функціонування подібні групи та угруповання контролюють осіб, які самостійно вчиняли злочини, пов’язані з наркотиками, та встановлюють міцні організаційні зв’язки між собою, а також монополізують обіг наркотиків на значних територіях.

наркотики-1Незаконного обігу наркотиків руйнує економіку, соціальну сферу, підвищує рівень злочинності, руйнує моральні підвалини суспільства, вражає своїм негативним впливом молодь, провокує конфлікти. Його можна розглядати як загрозу національній безпеці України. Особливу стурбованість в Україні викликає те, що кількість осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, поповнюється переважно за рахунок молоді. Але найстрашніше, що саме ця пошесть активно поширюється серед найвразливіших – школярів. І їх спокушають незрозумілими для пересічних громадян написи на сітілайтах, у дворах, парканах, соцмережах – «суниця», «спайси», «солі». Вже тривалий час українські школи «атакують» наркотики «суниця», придумані спеціально для підлітків.

Недитячі льодяники «суниця» – новий наркотичний тренд. 

«Цукерки» містять наркотичну речовину і запаковані в блістер. Вони бувають зі смаком суниці, від чого й отримали назву, а також зі смаком лимона. Для підсилення ефекту, за словами школярів, ці наркотики запивають… олією. Злочинці роздають дітям такі «льодяники» для початку безкоштовно, на перерві, найчастіше – в загальновідомих шкільних «кулуарах». План – теж старий, як світ: викликати залежність і бажання придбати уже за гроші. Згодом наркоторговці, якими надалі стають і самі школярі, продають наркотики за ціною 300 гривень за одну «цукерку», і по 1300 гривень за п’ять, а ще – роблять знижки постійним покупцям.

Підлітки з легкістю можуть дістати «суниці» – поблизу шкіл. На дворових парканах для тих, хто в темі, торговці смертю залишають надписи з кодовим словом і адресою в Скайп, Телеграм чи інших мережах. Слід зауважити, що такий наркобізнес розрахований передусім на платоспроможних дітей небідних батьків, відтак поширювачі психотропів.

Озирніться, наркотики рекламують у вас під носом.

«Суниця» – не єдиний вид наркотиків, що нині у широкому обігу серед школярів. «Спайси», «солі», «марки» – ці психотропи почали з’являтися кілька років назад і поширилися серед підлітків за схожою схемою по всій Україні. У Києві, Одесі, Чернівцях … і в нашому місті – на парканах і фасадах будівель з’являються написи незрозумілого дорослим змісту, на кшталт «соль, колеса, мікси, спайси, telegram”, які, на перший погляд, ні про що не говорять. А це – ні що інше, як реклама наркотиків. Просто в нас «під носом». 

Як краще всього продати психотропи дітям? Звісно – через гру! Для пошуку клієнтів серед підлітків зараз найактивніше використовуються різноманітні месенджери, зокрема Telegram – програма для обміну миттєвими текстовими та аудіо-повідомленнями. Основний його плюс для наркоторговців – це анонімність. Щоб її забезпечити, розробники схеми збуту наркотиків використали алгоритм шифрування – якщо хтось вирішить «зламати» месенджер, ані листування користувачів, ані інформацію про них вони отримати не зможуть. Відтак саме «секретність» Telegram і зумовила те, що наркодилери обрали саме цей канал зв’язку.

Процес купівлі-продажу відбувається «засекречено» і називається «кладом». Ще до анонсу, «бізнесмени» у різних районах міст закопують у дворах і парках свій «товар» в землю. Далі вони запускають оголошення і інформацію про те, яким чином здійснити оплату. Коли покупець переводить гроші на рахунок, йому надсилають в той самий Telegram координати точки, геолокацію, де саме треба копнути, щоб віднайти свою «покупку». Така собі «гра» для дітей, а водночас – відсутність прямого контакту з покупцем, що дозволяє бути невловимими: як упіймати наркоторговця на місці злочину?

Чому ж правоохоронні органи не вистежать перекази грошей? І тут злочинці перестрахувались! Судячи з групи в Telegram, оплата приймається лише через термінали iBox в криптовалюті – біткойнах. А це, як відомо, найбезпечніший спосіб оплати – хай навіть знайдуть номери електронних гаманців наркодилерів – ідентифікувати їх правоохоронні органи все-одно не зможуть.

Отже, батьки повинні бути уважними до своїх дітей, тоді вони обов’язково помітять зміни у їхній поведінці. Поведінка дитини, яка вживала психостимулятори, явно відрізняється від звичної – в неї настає збудження, розширюються зіниці, з’являється агресивність, галюцинації тощо. Потрібно дуже швидко реагувати на ці прояви і одразу звертатися до спеціалістів. Але чимало батьків закривають очі на такі явні ознаки, бо вважають, що цього не може статися саме з їхньою дитиною. На жаль, вони звертаються, коли дитина вживає наркотики вже не вперше і тому її психіка зазнає найтяжчих порушень. Не слід боятися звертатися до лікарів а консультацією, краще додатково перестрахуватися, чи все гаразд.

З цим жахливим явищем має боротися все суспільство. Можливо, коли в місті запрацює програма «Безпечне місто», тоді й стане легше жити в нашому місті.


Теги: дитячі наркотики під носом

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.