Перейти на мобільну версію сайту


20.03.2020

НАМАГАЛИСЯ ЗАЛИШИТИ ПРОСТО НЕБА

дідусьЦя історія сталася в нашому місті. До старшого брата приїхала із Санкт-Петербургу сестра зі своїм сином, щоб відсвяткувати його ювілей. Анатолію Федоровичу мало виповнитися вісімдесят років. Вирішили зробити сюрприз і зібрати всю родину в ресторані. І він вийшов, але не той. Коли родичі приїхали, виявилося, що у старенького оселився двадцятирічний Сашко, який нещодавно приїхав з Іспанії. Хлопець не кам’янчанин і безробітній. Родині така тісна дружба з різницею у віці в 60 років була зовсім не зрозуміла…

ПЕРЕДІСТОРІЯ
Три роки поспіль у Анатолія Федоровича мешкала родичка, яка навчалася в нашому медучилищі. Дівчина була віруючою людиною, у народі їх називають штундами (баптистами), відвідувала на мікрорайоні Жовтневому Дім молитви, навпроти магазину «Мрія», разом із своєю однокурсницею Ангеліною. Вона вийшла заміж за іноземця і поїхала за кордон жити, а Ангеліна залишилася тут на найманій квартирі. Вийшла заміж і вже разом із чоловіком оселилася у тієї бабусі, де і жила. Коли її не стало, і квартира перейшла якимось чином квартирантці.

Напевне, така схема їй сподобалася, і Ангеліна вирішила допомогти ще й своєму брату, одному з тринадцяти дітей в сім'ї. Коли дівчата дружили, то частенько Ангеліна бувала в гостях у своєї подружки і поклала око, на її думку, на одинокого чоловіка. Тож почали піклуватися дідусем.

Сашко добре влаштувався, адже кам'янецькі родичі лише час від часу навідувалися до Анатолія Федоровича, щоб прибрати йому в квартирі і принести їжу. Та згодом помітили, що він почав голодувати і квартира чомусь ставала все бруднішою, а під ліжком знаходилися недопалки цигарок, хоча господар квартири не курив ніколи. Почали частіше відвідувати свого двоюрідного дядька і брата. Постійно робили йому зауваження, щоб Сашко не об’їдав його, прибирав за собою, і хоча б інколи ходив у магазин за продуктами. Та все було марно…

Перед днем народження одна із племінниць прийшла зробити генеральне прибирання його двокімнатної квартири і повідомила про приїзд сестри. Сашка спочатку як вітром здуло, але потім цікавість взяла своє, і він вирішив перевірити, чи жінка сказала правду щодо приїзду родичів чи ні. Коли вияснилося, що це насправді так, то на якийсь час його не стало. Але при цьому за будинком він слідкував, щоб не пропустити момент, коли родичі нарешті поїдуть. День народження відсвяткували в тихому родинному колі, і сестра, зважаючи на поважний вік Анатолія Федоровича, наполягла повністю провести діагностику його стану здоров’я. Вона ходила з ним по всім лікарям. Здавалося, ніби в загальному все добре, але з боку брата відчувалась якась агресія, якої раніше не було ніколи. До того ж занадто часто він запитував про якогось Сашка.

Трохи згодом почала помічати, що в квартирі не вистачає деяких нових речей. З’ясовуючи всі можливі обставини, родичі розказали про хлопця. Та відпустка закінчилася і потрібно було повертатися додому. Тому попросила кам’янецьких родичів уважніше ставитися до Анатолія Федоровича. А ті, отримавши добро від найріднішої людини, почали відвідувати дідуся частіше. Та квартирант виявився настирливіший – постійно телефонує дідусю і з’ясовує, чи не поїхали росіяни додому. Але кілька разів натрапив на племінницю, яка на той час була у дядька, і вона почала з’ясовувати причину його цікавості. Він їй відповідав, що хоче повернутися в Кам’янець – Подільський і влаштуватися на роботу, а проживати планує у Анатолія Федоровича. Йому намагалися пояснити, що він немає права жити за рахунок чужого дідуся.

І тут у бій пішла, як то кажуть, важка артилерія. З’ясуванням стосунків зайнялася Ангеліна. Вона надто агресивно і зухвало себе поводила із племінницею. Почалися погрози не лише з її боку, до цього підключився навіть її чоловік Він зателефонував племінниці, яка допомагає Анатолію Федоровичу по господарству, і вилив на неї шквал образ. Потім почав розказувати, як Сашко, вони, усі їхні браття і сестри люблять старенького, як піклуються про нього у той час, коли родичам до нього байдуже , адже вони з ним не проживають. Отже, приціл був зрозумілий – «благодійники» націлилися на квартиру. Будь-якими шляхами вони намагалися знову потрапити в помешкання. Щодня вони налаштовували господаря проти рідних людей, а той в свою чергу з обожнюванням дивився на афериста Сашка та його сестру. Та взнавши, що на цю квартиру є дарча, засумували і дружба остудилася…

Також їм стало відомо, що родичі зважилися звернутися до поліції. Зателефонували племінниці і вибачилися, мовляв, їх не правильно зрозуміли. Проте, ця історія ще не закінчилася…

Що стосується рідної сестри Алли, то вона переймається єдиним – аби через цю кляту квартиру не вкоротили віка її єдиному брату. Тому, коли приїздила на ювілей до нього, і потягнула його до лікарів, щоб вони його обстежили та призначили лікування. А перед від’їздом додому придбала усі необхідні ліки.

НЕ БОЯТЬСЯ ГРІХА
Неодноразово натрапляла на розповіді кам’янчан, які ставали жертвами через власне житло. Шахраї зазвичай вишукують слабких людей, які не вміють за себе постояти, і чомусь не можуть звертатися до правоохоронних органів. Скільки є історій, як мати знущається над неповносправним сином, якому бабуся залишила квартиру, а матері її потрібно пропити, або оселити в ній співмешканця. Або навпаки, донька знущається над стареньким батьком, щоб він не витерпів і пішов із помешкання, бо заважає. Знаю ще одну історію, як батько будучи при посаді був усім потрібен, щоб забезпечувати родину, а коли став кволим, його просто вигнали на вулицю і він оселився в гаражному кооперативі в покинутій «Волзі», без вікон і дверей. Відбув там дві зими, доки взагалі не втратив здоров’я і пішов на той світ спочивати. Є випадок, як тітка виживала неповнолітніх сиріт із власного помешкання, щоб оселити там свою родину. І навіть не боялася гріха перед рідним братом з невісткою, які трагічно загинули. Та кожен з нас може розповісти безліч таких історій…

ШАХРАЇ У РІЗНИХ СФЕРАХ
В Україні статистика буквально кричить про успішний симбіоз знахабнілого шахрайства з корупцією тих, хто стоїть на варті закону. Близько половини тих, хто втратив житло, втратили його внаслідок операцій із нерухомістю і супроводжуючих їх квартирних афер. Квартирні аферисти залишають своїх жертв на вулиці, калічать людські долі, а суди перетворюються на пустопорожню формальність. Страшний молох не шкодує навіть стареньких і дітей.

Громадяни, облаштовуючи своє життя, обмінюють, продають старі квартири, купують або будують нові. А їх найнахабнішим чином «кидають» – при переїзді і розлученні, при обміні, купівлі і продажу. При цьому, як годиться, знаходяться і свідки, котрі дають покази проти «кинутого». Але держава цим абсолютно не переймається.

Втім, дехто з нас уже й не чекає від неї милості. 

СХЕМИ
Ми з’ясували, які злочинні схеми найпопулярніші та розберемо їх по кісточках. Ви не повірите, хто саме в них задіяний! Та порадимо, як вберегтись від шахраїв.

Схема перша. Злочинний ланцюг

У майнових аферах, як в кіно, один шахрай в полі не воїн. І до цього ланцюга увійдуть всі, в кого б ви, в першу чергу просили про допомогу.

Уявіть собі, що вашу квартиру відбирають, наприклад, на підставі підроблених документів. Неіснуючого психічного діагнозу. Чи договору дарування! А в паперах навіть підпис ваш! Прокрутити таке досвідченим аферистам дуже легко. Потрібно тільки «купити» надійну команду. Поки ви не встигли оговтатись, цю квартиру продають ще двічі. І довести, що колись вона була вашою – нереально!

Дійові особи афери:

Чорний ріелтор – організатор і натхненник угоди.

Представник поліції – щоб слідство, навіть якщо почнеться, було загальмоване.

Нотаріус, який має доступ до системи і може одним кліком все зробити.

Органи експертизи – у разі, якщо хтось намагатиметься робити експертизу свого підпису, і того, що доклав нотаріус.

Лише за одну «чорну угоду» по трикімнатній квартирі учасники злочинного ланцюга отримують чималі суми в доларах.

Схема друга. Новий господар.

Ця схема не потребує такої ретельної підготовки. Шахраї обходяться тут кількома спільниками. Ними можуть бути нотаріуси-аферисти або фіктивні фірми-державні реєстратори майна. Це фахівці, які мають доступ до держреєстру. І змінити ім’я власника квартири для них справа двох хвилин.

Довести причетність реєстраторів та чорних нотаріусів до шахрайської схеми доволі складно. Тому такі справи можуть тягтися роками.
Як захистити свою квартиру від шахраїв?

Якщо у вас намагаються незаконно відібрати квартиру, обов’язково зверніться до поліції. Ваша мета – негайно «арештувати» квартиру. Так, так свою ж квартиру. У такому стані з нею не зможуть провернути жодної операції.

Встановіть смс-інформування про операції з предметами вашої нерухомості сторонніми. Це дозволить вам оперативно дізнатися про шахрайство.

Здіймайте галас та залучайте до вирішення проблеми якомога більше людей. У першу чергу професійних адвокатів та ЗМІ. Так вам буде легше відвоювати власні квадратні метри.

Адвокат Олександра Олександрівна Стасій консультує, як не стати жертвою квартирного шахрайства:

– Олександро Олександрівно, існує багато видів квартирного шахрайства. Розкажіть нашим читачам про найпоширеніші. Зокрема, що таке договір довічного утримання та коли він складається.

– Договір довічного утримання – це цивільно-правовий договір, що описує умови передачі житла в обмін на довічне утримання людини, яка потребує допомоги. Як правило, складається між самотньою літньою людиною, яка потребує догляду, з одного боку, і людиною, здатною цей догляд забезпечити – з іншого. Одна сторона отримує догляд, турботу і кошти. Іншій стороні в обмін на це дістається житлоплоща після смерті партнера за договором. Самотні, малозабезпечені люди похилого віку – категорія громадян, які найменше здатні себе захистити. Тому такий тип угоди створює сприятливе середовище для процвітання так званих «чорних ріелторів», шахраїв, які обманом заволодівають житлом людини. В зоні ризику в першу чергу виявляються самотні, старі люди, яких легко обдурити через незнання юридичних нюансів, і яких не можуть захистити рідні. Як правило, самотні люди, які юридично не до кінця знайомі з тонкощами законодавства, попадаються іноді на певні «гачки».

– «Криша», махінації, обман: як діють чорні ріелтори – приклади з юридичної практики?

– Основна махінація, пов'язана з оформленням договору – деталі угоди, пояснюють юристи. Часто літнім людям, згідно з умовами договору, пропонують «змінити житло». В цьому випадку незахищена самотня людина ризикує опинитися в старому житлі в депресивному населеному пункті, в її ж квартирі оселяться шахраї-«опікуни». За паперами, це «рівноцінний обмін». На ділі – обман під виглядом справедливої угоди. Якщо необхідно оскаржити договір про довічне утримання, без допомоги кваліфікованих фахівців не обійтися, але і тут навіть досвідчені юристи можуть виявитися безсилими. Тут уже великі ставки, і якщо за справу взялося організоване злочинне угруповання, що займається «кримінальним бізнесом», а не шахрай-одинак, відновити справедливість складно.

Документи, та – не ті.

В інтернеті чимало історій про те, як пенсіонер думав, що він підписує один документ (наприклад, договір оренди або ренти), а за фактом підписав зовсім інший (купівлі-продажу квартири).

Шахраї працюють грамотно: вивчати дають реальний договір, буквально замучують людину величезною кількістю деталей і подробиць, дають на підпис багато другорядних папірців, і коли бачать, що концентрація старого близька до нуля, підсовують зовсім інший договір.

Секти, віруючі та інші організації.

З цим ще легше, настоятелі, пастері, «лжеотці» які називають себе святими, змушують людей повірити у їх святість різними методами, іноді навіть застосовуючи гіпноз. А згодом таким же макаром примушують людей відмовлятись від матеріальних благ (цінностей, нерухомості), в якості пожертви видуманим ідолам, своїм сектам і навіть як би це смішно не звучало на користь самих настоятелів…

– Олександро Олександрівно, як вберегти себе і близьких від шахрайства?

Почнемо із договору довічного утримання:
• Не слід довіряти «гарячим пропозиціям». Якщо вас переконують, кваплять, просять або вимагають підписати документ негайно – це явна ознака, що від вас хочуть щось приховати;

• Не потрібно поспішати приймати рішення. Відстрочка на тиждень не змінить ситуацію, але дозволить поглянути на ситуацію тверезо, і більш об'єктивно.

• Слід уникати нав'язливої турботи. Якщо людина надмірно хоче догодити, то великий ризик, що вона хоче отримати в результаті максимальну вигоду. Шахраї розуміють, що, приймаючи послугу, людина відчуває себе зобов'язаною.

• Частіше спілкуйтеся з близькими. Тоді перед тим, як підписати той чи інший договір, він звернеться за порадою.

Щодо юридичних документів:

Порада від мене як адвоката тут може бути тільки одна – збираєтеся щось підписувати – не робіть це наодинці. Візьміть з собою родича або хоча б попросіть сусіда – обдурити одночасно двох осіб вже набагато складніше.

А на рахунок сект та інших організацій такого типу

Шановні люди похилого віку, не довіряйте сумнівним особам ні себе ні своє майно. Віруйте в Бога, майте його в серці і в душі і все у вас буде добре.


Теги: шахрайство з квартирами

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.