Перейти на мобільну версію сайту


15.03.2013

НАКАЗАНО ЗАКРИТИ. НЕМОЖЛИВО ЗМІНИТИ?

Область прагне закрити єдиний на півдні Хмельниччини інтернат для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку.
Історія навколо закриття Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку набуває нині неабиякого протистояння на рівні громади села, колективу закладу, батьків з одного боку та обласної влади - з іншого.
Про офіційні наміри закрити цей заклад стало відомо на початку року. 20 лютого на зборах трудового колективу дирекцією школи було оголошено про те, що 28 березня відбудеться сесія Хмельницької обласної ради, одним із питань якої стане ліквідації навчального закладу. Додамо, що цей інтернат перебуває на балансі області та фінансується з обласного бюджету.
Для жителів села, трудового колективу інтернату, батьків та власне самих дітей таке повідомлення стало своєрідним жахом. На захист закладу виступив голова і Заліськодругої залісся.jpgсільської ради Станіслав Надольський, на території якої функціонує цей навчальний комплекс. Під час останньої сесії районної ради, де розглядалося це питання, Станіслав Станіславович попросив у депутатів слово й чітко заявив, що закриття інтернату неприпустиме. Воно призведе до соціальної катастрофи, оскільки на вулиці без роботи опиняться понад шістдесят працівників навчального закладу. Та, найголовніше, без такого потрібного освітньо-навчального комплексу залишаться діти, батьки яких навряд чи погодяться відправити своїх чад вчитися де-інде.
До голів обласної адміністрації та обласної ради звернулися працівники закладу, жителі села, батьки дітей, які там навчаються, із відкритим листом.  У ньому, зокрема, зазначається, що цей інтернат - єдиний подібний у своєму роді заклад на півдні області. У ньому навчаються діти з Кам’янець-Подільського, Чемеровецького, Дунаєвецького районів. Тут знайшли свій притулок і шанс адаптуватися до суспільства хлопчики та дівчатка, які мають серйозні органічні, функціональні та соціальні порушення. Саме цей заклад дозволяє дітям освоїти робітничі професії, стати повноцінними громадянами держави.
У листі батьки висловлюють незгоду з намірами влади закрити школу й зазначають, що вони проти того, щоб їхніх дітей переводили в інші неспеціалізовані заклади, де вони не зможуть проходити навчання й будуть виглядати білими воронами.
«... Трудовий колектив школи - люди молодого віку та всі проживають у селі, побудувалися тут. Їхні діти відвідують дитячий садок і загальноосвітню школу. Після закриття навчального закладу різко погіршиться демографічна ситуація (у селах сільської ради станом на 01.01.2013р. від 0 до 6 років нараховується 51 дитина). Закриття школи-інтернату та вибуття молодих сімей із числа педагогів із села приведе до різкого скорочення учнів Заліськоїдругої ЗОШ І-ІІІ ступенів, у якій зараз навчається 83 учні»
Додамо, що Заліськодруга сільська рада одна з небагатьох, де народжуваність значно перевищує смертність.
Якщо проаналізувати ситуацію глибше, то відповідно до статистичних даних, дітей, які підлягають навчанню в такому закладі в регіоні, нараховується близько 300. При тому, що направлення на навчання у цей заклад уже не видавалося впродовж двох років. Чому?! Напевне здогадатися не так уже й важко. Зрозуміло, що йшла «планова» робота із закриття цього начального закладу.
Під час спілкування з представниками колективу, жителями села, вони заявили, що закриття школи відбувається із мовчазної згоди її керівника. Оскільки, на їх переконання, директору інтернату було добре відомо про наміри області закрити цей заклад. Однак він нічого не робив, аби зберегти інтернат та колектив.
Також дехто підозрює, що приміщення, де перебуває інтернат, комусь сильно впало у вічі. А отже, щоб ним заволодіти, спочатку потрібно було позбутися дітей. Хоч ця версія й має право на існування, але, на наш погляд, є не дуже реалістичною.
Цієї неділі до закладу завітала спеціальна комісія з обласного управління освіти, аби вивчити ситуацію на місці. Які результати її роботи, а, головне, які будуть зроблені висновки та рекомендації, наразі не відомо. Зазначимо, що колектив навчального закладу, батьки, громадськість села й надалі налаштована відстоювати свій заклад. Чи вдасть їм це зробити? Залишилось не так вже й багато часу, аби дізнатись.

Теги: Заліська школа-інтернат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.