Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2018

НА КОРІАТОВИЧІВ ГАНЯЮТЬ БАБОК

ринок3З минулого тижня поліцейські почали прибирати з Князів Коріатовичів стихійну торгівлю. Майже увесь поліцейський відділок та муніципальна поліція намагалися пояснити людям, що на дорозі і з землі не можна як продавати, так і купувати. Аргумент у відповідь був простий: на прилавках на Центральному ринку немає місць. Одні люди йшли зі своєю городиною та продуктами, інші вперто не вступалися. Одні підтримували поліцейських, інші вступали з ними в суперечку.

Біля селян почали прилаштовуватися перекупщики, які зазвичай торгують у середині ринку, бо ж до них туди стало доходити менше покупців. Крім того, тут досить зручно скупити у бабок вирощене на городі і тут же перепродати.

Чесно кажучи, шкода поліцейських, бо на їхню адресу виливається увесь негатив, доходило навіть до прокльонів.

Вирішила промоніторити ситуацію з наявністю торгових місць на прилавках у середині ринку. І о диво – кілька рядів прилавків зовсім порожні, на одному з них примостився кремезний втомлений чолов’яга, який храпів вже четверту годину поспіль. Та попри те, що там вдосталь вільних місць, усі звикли йти на Коріатовичів. Крім того, жіночки скаржаться, що контролери їх туди не пускають, або як і пустять, то відразу вимагають плату за торгове місце, а вони ще нічого не встигли продати, а отже грошей у них ще немає. Крім того, кам’янчани туди не дуже хочуть йти, адже там прилавки голуби загидили. А голубиний послід дуже небезпечний для життя людини.

– Стихійна торгівля – це не лише порушення правил благоустрою, але й явище, яке негативно впливає на імідж нашого міста, – каже заступник директора департаменту економіки, начальник відділу моніторингу та розвитку споживчого ринку ДЕРІМ Сергій Цвяк. – Недотримання санітарних норм під час реалізації продуктів харчування може негативно позначитися на здоров’ї покупців.

Жителі міста повинні знати і пам’ятати про те, що придбані у невстановлених місцях товари, в умовах, які не відповідають вимогам до зберігання та продажу товарів, без необхідних документів та довідок санітарно-епідемічної служби в будь-який момент можуть обернутись лихом для покупців та членів їхніх родин. Придбавши товар у місці стихійної торгівлі, ви піддаєте своє здоров’я та своїх рідних небезпеці через копійчані вигоди, ризикуєте заразитися при контакті з хворим продавцем.

ринокСтихійна торгівля є також проблемою і для підприємців, які працюють на ринках офіційно, адже вони сплачують податки, внески до Пенсійного фонду, оплачують оренду, електроенергію. Продавці ж на стихійних ринках не платять ні за що, тож можуть зменшувати ціну, створюючи недобросовісну конкуренцію. На ринку покупець має право вимагати від продавців сертифікати якості на продукцію, контролювати, щоб вони користувалися повіреними вагами. А от як зважують і якої якості товари пропонують поза межами ринку, не скаже ніхто.

Роз’яснювальна робота з продавцями та покупцями, яка практично щоденно проводиться працівниками міської ради, міськвідділу поліції, КП «Муніципальна поліція», міськрайонного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області у найбільшому місці стихійної торгівлі на вул.Князів Коріатовичів, переконує далеко не всіх. 

Практично щоденно на центральному критому продуктовому ринку є до 100 вільних торгових місць, і адміністрація готова надавати їх людям, які вирощують сільськогосподарську продукцію, за символічну плату – 5 грн на 1 п.м. прилавку. Більше 50 вільних місць є і на ринку ТзОВ «Династія». Тобто здійснювати торгівлю цивілізовано, з прилавків центрального та гуртового ринків, мають можливість всі. Проте на більшість громадян не впливають ні вимоги закону, ні переконання чиновників, і вони продовжують здійснювати торгівлю з землі.

Згідно зі ст.160 КУпАП, працівники поліції за здійснення торгівлі в невстановлених місцях мають право накласти штраф за торгівлю продовольчими товарами від 17 до 119 грн та 102-255 грн – непродовольчими товарами. Міська влада звертається з вимогою до продавців дотримуватися норм закону і здійснювати торгівлю тільки у дозволених місцях. Жителям та гостям міста рекомендуємо не купувати продукти на стихійних ринках: НЕ БУДЕ ПОПИТУ – НЕ БУДЕ І ПРОПОЗИЦІЙ!


Теги: вул.Князів Коріатовичів, стихійний ринок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.