Перейти на мобільну версію сайту


25.03.2016

МОЖЕШ І ТИ ПОТРАПИТИ ПІД ФЕКАЛЬНИЙ ДУШ

У часи, коли розбудовувався приватний сектор міста, люди не дбали про мережі, а сподівалися, що держава прийде і зробить їм. Але не зробила вона за понад 70 років радянської влада, коли гроші були на все, а нині тим паче не зробить, бо міський бюджет і так затягує пасок через дефіцит коштів. До всього рвуться труби, прокладені 50 років тому, і їх потрібно лагодити, інакше буде екологічна катастрофа.

У місті, де люди мешкають переважно в багатоповерхівках, зрозуміло, що дбали про розвиток інфраструктури, а приватники на такі речі не зважали, бо можна було «в кукурудзу збігати». Та настав час, коли всі захотіли благ, протягнули електрику, воду, газ, а от про каналізацію забули. Мовляв, навіщо тягнути труби, якщо можна біля дому вирити яму і скидати туди відходи життєдіяльності. Проте знаходяться такі, які й яму не риють, а просто зливають на дорогу, чи сусіду під хату, або, враховуючи нашу скелясту місцевість, виводять труби з туалетів на скелі, з пагорбів - у річку. А у тій річці потім купаються дорослі й малі, не підозрюючи, що хтось вгорі по течії таке робить...

ЦИВІЛІЗАЦІЯ ЩЕ НЕ ДІЙШЛА


Щоб убезпечити здоров’я людей та привести до відповідності септики, які знаходяться на території міста, зокрема в неканалізованих районах та передмістях, у приватному секторі Підзамча, Зіньківців, Цибулівки, Слобідки-Гуменецької, Польських і Руських фільварок, Старого міста, Біланівки, Смирнова, Жовтневого, Першотравневого, навіть центру міста, було створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Вона проведе інвентаризацію септиків, а фахівці обстежать їхній стан, і тоді було би логічно видати паспорти на ці споруди, а в кого немає водовідведення – просто перекрити водопостачання, доки не будуть облаштовані септики.

Нещодавно на засіданні міськвиконкому обговорювалося питання про заборону надання дозволів на проведення водопостачання в будинки, які не мають обладнаного за санітарними нормами водовідведення. Прокладаючи мережі в приватному секторі, мешканці, на жаль, рідко дотримуються суворих технічних вимог, що регламентують процес спорудження мереж водопроводу та водовідведення. Негерметичність септиків призводить до того, що стоки потрапляють у р.Смотрич та водоносний горизонт міських свердловин. Аби зупинити це неподобство і майбутню екологічну катастрофу, вже розроблений план заходів. Створена комісія прийняла рішення провести інвентаризацію септикималих очисних споруд у приватних домоволодіннях на території міста.

- До 1 травня перевірку здійснюватимуть представники КП «Міськтепловоденергія» та КП «Інспекція з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, - каже заступник генерального директора з водопостачання і водовідведення КП «Міськтепловоденергія» Сергій Боднар. - У першу чергу, метою такого рейду стане облік фактичної кількості міських септиків. Власникам будинків, де виявлять порушення в роботі системи водовідведення, буде запропоновано підключитися до централізованої мережі. Якщо ж така технічна можливість відсутня, септики потрібно буде облаштувати, відповідно до Положення про порядок влаштування малих очисних споруд у приватних домоволодіннях. Якщо цими пропозиціями власники приватних мереж не скористаються, їх попередять про від’єднання від системи водопостачання до моменту, поки недоліки не усунуть. Не варто забувати, що септики, облаштовані біля приватних домоволодінь, мають бути безпечними для навколишніх, адже є багато прикладів, коли люди забувають про сусідів і гадять їм.

У місті є випадки, коли через зношеність водопровідної мережі туди потрапляють каналізаційні стоки приватних септиків. Такий випадок вже був минулого року на Біланівці. Власники домоволодіння знехтували правилами облаштування септиків і поряд із магістральною мережею питної води обладнали так звані малі очисні споруди. Коли стався порив водопровідної труби, в неї потрапляли фекалії, а мешканці цю воду споживали, готували їжу, милися... Слава Богу, що ніхто не підхопив кишкову інфекцію.

СПОРУДАМ НЕВІДОМИХ АРХІТЕКТОРІВ НЕ МІСЦЕ В МІСТІ


Нещодавно в Старому місті натрапила на якусь дивну споруду, яка висіла з огорожі над дорогою. Виявилося, підприємливий господар добудував туалетну кімнату і вивів стоки з домогосподарства. Досить зручно і маловитратно. На Білановецькій набережній, 36 над домоволодінням висить «будинок невідомого архітектора», який облаштували мешканці домоволодіння верхньої вулиці Тімірязєва, і, вибачте, все лайно, крім того, що летить на голови людям, ще й потрапляє у річку.

На вул.Тімірязєва, 36 тамтешній підприємець Ковальський облаштував туалет без септика, просто під вікнами бібліотеки і дитячого клубу. На неодноразові звернення посадовці не реагують, а ще й допомогли йому підвести водопровід. За гроші в нас можна зробити все, що завгодно.
І таких випадків безліч. Особливу небезпеку тягнуть за собою вбиральні, розміщені вздовж річки та на скелях приміської зони, але найбільша від них загроза під час дощів та паводків, адже всі нечистоти потрапляють у воду річки та свердловини.

- Відповідно до Правил надання послуг із централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабміну №630 від 21 липня 2005 р., без облаштування мережі водовідведення проводити водопостачання в приватних будинках заборонено, - каже Сергій Леонтійович. - Підвести воду до власної ділянки можливо лише облаштувавши на подвір’ї будинку водорозбірний кран. Утім чимало кам’янчан самовільно прокладають мережі водопостачання, а стоки виводять на вулицю. Наразі є два способи вирішити це питання. По-перше, під’єднати приватні будинки до мереж централізованого водовідведення, побудувавши каналізаційно-насосну станцію, до якої буде зведено стоки всіх приватних будинків. Через неї стічні води транспортуватимуться на міські очисні споруди. Ще один варіант – влаштування на присадибних ділянках малих очисних споруд. Така система дасть можливість очищати стічні води і після цього повторно використовувати їх у господарських цілях. Для цього департаментом містобудування та архітектури міської ради спільно з міськрайонним управлінням ГУ Держсанепідслужби в Хмельницькій області розробили Положення про порядок влаштування малих очисних споруд у приватних домоволодіннях.

Та попри все, люди будуть облаштовувати вигрібні ями в тих місцях, куди не доходить центральна каналізаційна система, і тому, аби не шкодити природі і собі, слід знати, як правильно облаштовувати септики біля приватних будинків. Насамперед, слід розрахувати об’єм септика, його розміщення, встановлення комунікацій, обов’язково врахувати заїзд для машини, яка викачуватиме час від часу відходи.
Облаштувати домашню каналізацію можна з бетонних кілець, або з використанням пластикових чи металевих ємностей, які мають бути якнайдалі від колодязя, не менше 10-20 метрів, така ж відстань має бути й від житла.

ДУМКА КОМІСІЇ


- Питання септиків та вигрібних ям у приватних домоволодіннях, що в каньйоні Смотрича, вже не одне десятиліття хвилює громаду міста, - каже Юлія Довгань, головний спеціаліст з питань екології ОНС управління з питань НС та ЦЗ міськради. - Невирішеним воно залишається і сьогодні. Але причиною цього не є бездіяльність природо- та правоохоронних органів, а насамперед відсутність свідомості та моральності мешканців каньйону. На жаль, ще не всі громадяни розуміють об’єм тієї шкоди, яку вони завдають своєю чи необізнаністю, чи байдужістю. Невдовзі ми завершимо комісійне обстеження каньйону річки Смотрич у межах міста. Мета такої «експедиції» - не лише виявити септики та місця несанкціонованого скиду стічних вод із приватних домоволодінь, а й інших джерел потенційного забруднення річки та власне каньйону. Перший етап обстеження відбувся 26 лютого. Комісія пройшла шлях від Новопланівського мосту до греблі по вул.Руська. Було зафіксовано всі суттєві недоліки, які потребують негайної ліквідації – це і технічний стан сходів від Лебединого озера, і самосів, і сухостій, і звичайно ж, сміття. Але приємно, що тут не виявлено витоків каналізації в річку. Прогнози до подальшого обстеження менш оптимістичні.
Користуючись нагодою, хочеться ще раз звернутись до людей, які проживають в каньйоні Смотрича: досить вже бути байдужими, варто задуматися над майбутнім своїх дітей та онуків. Зливаючи брудну воду в річку, ви наражаєте на небезпеку здоров’я людей та псуєте стан річки.

Р.S. Днями на околиці Києва стався спалах гепатиту С через потрапляння нечистот у воду саме в неканалізованому районі. Через ґрунт вони потрапили до джерел водопостачання, й тамтешні люди опинилися в небезпеці.

Теги: септики, нечистоти, екологія

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.