Перейти на мобільну версію сайту


17.03.2017

МОРГ З МІСТА ВИПЕРЛИ, А В РАЙОНІ НЕМАЄ УМОВ

моргУ нас йдуть потуги, аби зробити вигляд, що тривають зміни на краще, але виходить, як завжди - танцюють, танцюють, а вклонитися не можуть.

Так вийшло із міським моргом, який нещодавно тимчасово перевели в типове приміщення Центральної районної лікарні. Та з цим, напевне, погарячкували. Перш, ніж зробити крок, необхідно добряче подумати, зважити і прорахувати. Але маємо, що маємо, а точніше - суцільні проблеми як для медиків, так і для пацієнтів.

Давайте прослідкуємо шлях покійника до моргу і ті незручності, з якими нині зіштовхуються його родичі.

Отже, до прикладу, вночі в одному з відділень міської лікарні помирає людина. Після того, як вона за законом пролежала дві години в палаті, померлого потрібно перенести в приймальне відділення, ліфтами ж приміщення не оснащені. Тому потрібно знайти чотирьох санітарок, які би перенесли тіло, а, як відомо, тіло померлої людини чомусь важче, ніж живої, от і доводиться бідолашним жіночкам надриватися.морг1

Далі його шлях має пролягти до моргу ЦРЛ, а це близько трьох кілометрів, а отже потрібен транспорт. Лікарня має свій «чорний тюльпан», але потрібно вночі викликати водія, який довезе тіло.

Вранці туди має їхати патологоанатом, щоб провести розтин, також у морг повинні приїхати родичі для оформлення документів. Для цього необхідно зробити копії паспорта, а де ж її зробиш? Потрібно їхати в центр чи краще в міську поліклініку (від неї ближче до патанатома, який має видати документ про смерть). Інакше людину поховати не можна. Уже коли оформлені потрібні документи, знову родичі мають їхати в ЦРЛ, щоб покійного одягнули, і забирають його додому. Ритуальні послуги для поховання - це вже інша історія.

морг2Що стосується загиблих у ДТП, на вулиці, тобто насильницької смерті, то цим займаються судово-медичні експерти.

Тут процедура майже така ж, просто покійників відразу везуть до приймального відділення ЦРЛ, звідки вони потрапляють у вже спільний морг, бо ж чергового санітара в морзі немає. Там лише два столи для розтинів, за якими працюють патанатоми міста і району та 2 судмедексперти, які обслуговують місто, район, Чемеровецький район, а вже з 13 березня - Дунаєвецький і Новоушицький райони. Уявіть собі, як робити розтини чотирьом лікарям на двох столах, адже бувають випадки, коли в морг потрапляє багато тіл?..

Холодильників там немає взагалі, влітку в приміщенні просто пекло. То можете собі уявити, коли навколо на підлозі лежить з десяток покійників, а ще бувають випадки, коли привозять потопельників, чи безхатьків, які пролежали не один тиждень, який це сморід, що аж очі виїдає.морг4

От нещодавній випадок: чоловік упав зі скелі, мама за кордоном і, зрозуміло, що мчить, щоб сина провести в останню путь, але як же тіло тримати, адже для таких випадків умов немає. Тому змушені негайно хоронити.  

Експертизу надто важко проводити, бо дуже погане освітлення. Полізли медики, аби замінити лампочку на потужнішу, то так довбануло, бо ж зі стелі текла вода. Там все валиться, але хто ж ремонтувати буде, якщо приміщення в тимчасовій оренді, тим паче, хто ж створить нормальні умови для роботи? Медики самі придбали труби і обладнали сток від столу для розтині...

Стічна каналізація досить квола, а теплотраса на ладан дихає, минулого тижня по ній проїхала машина і провалилася, ледве витягнули. Добре, що в ній не було ні пасажирів, ні покійників.

морг3Як можна такі безглузді рішення приймати, якщо до цього не готові? Можливо, насамперед, посадовцям самим потрібно було піти і подивитися куди переводять морг. Такі умови, які нині там, можна побачити у фільмах жахів - світла немає, бо світильники непрацюють, стеля, як після бомбардування, стіни з тріщинами, їх розірвало навпіл, вентиляція взагалі відсутня. Таке видовище можна назвати одним словом ЖАХ, ЖАХ, ЖАХ!!! Поверніть міський морг назад! Попереду спекотне літо, а міський морг знаходиться в кам’яній будівлі в напівпідвалі. Це означає, що там стабільна температура, є холодильники, до речі, минулого року придбано холодильну камеру, ще раніше витратили гроші на вентиляційну систему. Крім того, свого часу там звели приміщення для ритуальних послуг, на що теж гроші витратили.

А хто порахував, скільки коштує перевезення покійників для медичного бюджету і сімейного, скільки людей відразу задіюють для цього ж, праця яких теж коштує грошей?

морг5Як лікарям, у яких кабінети з документацією знаходяться на території міської лікарні, їздити туди-сюди, і хто їх має доправляти по кілька разів з одного робочого місця на друге? А таких поїздок буває по декілька на день. Скільки це займає часу, скільки коштує і хто оплатить?!

Як виявилося, міський морг закрили у зв’язку з численними скаргами кам’янчан. А чи не боїтеся ви знову численних скарг від інших громадян?

На думку начальник департаменту охорони здоров’я ОДА Якова Цуглевича, перед тим, як щось робити, насамперед потрібно створити належні умови для роботи, а для цього потрібно провести реконструкцію будівлі, обладнати робочі місця для персоналу, встановити необхідне обладнання, зокрема, обов’язково холодильники, сучасні столи для розтинів. І лише після капітального ремонту, на який необхідно виділити з бюджетів району і міста по мільйону гривень, можна говорити про переїзд і об’єднання моргів. А поки що тимчасовий переїзд зумовлений на три місяці, допоки не буде зроблена примусова вентиляція. 

Хоча начальник управління охорони здоров’я міста Юрій Пливанюк запевнив, що в старе приміщення морг уже не повернеться.

Тоді ж куди він подінеться? Назад не можна. Куди переїхали, там немає умов і потрібні мільйони на реконструкцію. То ж чи не погарячкували з переїздом і чи не біжать медичні посадовці попереду потяга? 

Узагалі, небіжчиків не цікавить оця наша метушня. Інша річ - родичі та близькі, які мусять митарствувати, а також - медики, які постійно працюють у, фактично, спартанських умовах. А якщо по совісті, то камянчани заслужили працювати в людських умовах і помирати теж, тому потрібно раз зробити нормальний морг і на роки забути про цю проблему.

Теги: морг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.