Перейти на мобільну версію сайту


05.07.2013

МІСТО НА МЕЖІ БАНКРУТСТВА?

Припинено електропостачання шкіл та управління освіти. Далі - медичні заклади?
Про фінансові проблеми та катастрофічні розриви в бюджеті міста говорили давно. Багато хто відзначав, що бюджет освіти та медицини зверстано на півріччя, а далі - суцільні прірви та діри. І ось цьоготижневе повідомлення про відключення закладів освіти від електроенергії стало немов би холодним душем. Що це? Таку ситуацію важко пригадати навіть у жахливі 90-ті, коли відбувалася руйнація економіки, під загрозою перебувала цілісність всієї енергосистеми держави.
Ситуація близька до приреченості, безвиході, суцільної зневіри...
освіта.JPG- Якщо ви зумієте приїхати за 15 хвилин, я зможу з вами зустрітися, - так на наш телефонний дзвінок з проханням розповісти про ситуацію щодо відключення від електроенергії відреагував міський голова Михайло Сімашкевич. Ми встигли за 11 хв. Михайло Євстафійович виглядав дуже стомленим. А ще... цигарка за цигаркою.
- З вами я хоч 10 хвилин відпочину, - перше, що промовив міський голова.
Подумалось, хіба можуть журналісти газети «Ключ» гарантувати відпочинок владі?! Та якось не хотілось розчаровувати мера. Це один із небагатьох випадків, коли по-людськи стало шкода владу... Навіть, перед тим як поставити незручні та болючі запитання, мимоволі вилетіло: «Михайле Євстафійовичу, Вам слід відпочити!»
- Михайле Євстафійовичу, ситуація неоднозначна і можна сказати надзвичайна. Відключення від електропостачання шкіл, власне самого управління освіти - таке важко пригадати? Що далі?
- Нещодавно ми вчергове переглянули бюджет. Так от, недофінансування міста становить 96 млн. грн. Це означає, що з 1 вересня ми не зможемо підключити школи до газопостачання, електроенергії. Розрахунок усіх витрат був здійснений лише на 6 місяців. А далі... Сьогодні рятує те, що у школах немає навчання, але ж потрібно проводити ремонт.
Провів переговори з начальником МРЕМ. Він зазначив, що йому категорично заборонено надавати електроенергію боржникам. Нам не надійшли кошти з Державного бюджету. Потрібно розуміти, що наше місто - дотаційне. Така ж ситуація в комунальній сфері: тут у нас «зависло» 6 млн. грн. На папері вони є, а де-факто їх немає. Не оплачуються відрядження.
До речі, прибирання міста стало теж незахищеною статтею. І, як наслідок, заборгованість із заробітної плати прибиральникам - 3 місяці. Уже четверо людей написали заяви на звільнення.
- Який вихід?
- Разом із Володимиром Мельниченком ми провели зустрічі в Кабміні, Міністерстві фінансів. Там нас запевнили, що кошти надійдуть у 3-4-му кварталах. Тому є сподівання, що кошти на потреби бюджетної сфери (опалення, газ, електроенергію) все ж таки надійдуть.
А от щодо фінансування ремонту доріг, то тут у нас немає ілюзій. Тому ми змушені йти на ремонт доріг власними силами, тож у нас з’являться так звані «Директорські перехрестя».
- На скільки гостро сьогодні стоїть питання виплати заробітної плати бюджетникам та відпускних освітянам?
- Такої проблеми немає, адже ми взяли кредит. І сьогодні виплачено заробітну плату та відпускні.
Питання фінансування бюджетної сфери набуде гостроти із вересня, коли розпочнеться новий навчальний рік. Але знову ж таки, сподіваємося на запевнення Міністерства фінансів, що кошти до цього періоду надійдуть, інакше..
- Михайле Євстафійовичу, зважаючи на таку складну ситуацію, чи не відмовитись, не переглянете свою обіцянку щодо недопущення закриття ЗОШ №2 та інших кроків з оптимізації закладів освіти?
- Ні. Відверто, то оптимізацію потрібно проводити, але перед виборами навряд чи хтось наважиться. Зрештою ми порахували, що закриття однієї школи не дасть відчутного ефекту. Це питання потрібно розглядати і прораховувати.
Як у пресі зазначають, потрібно радитися. Але, на моє переконання, є такі питання, коли переважна більшість людей буде проти. До таких питань я відношу оптимізацію освітніх та медичних закладів. Тому тут потрібно приймати болючі, непопулярні рішення, які дадуть ефект. Можливо, не одзразу, через рік-два. Але без цих кроків можна знищити всю галузь.
- Наскільки ситуація із фінансуванням Кам’янця відрізняється від інших міст та регіонів держави?
- Така проблемна – це не винятково картина Кам’янця. На жаль, вона має місце по всій Україні. Про це ми говорили на зібранні Асоціації міст України. Звернулися із цим до Президента.


«Генеральному директору ПАТ
 «Хмельницькобленерго» Шпаку О.Л.

Шановний Олександре Леонідовичу!
У зв'язку з критичною ситуацією, що склалась по сплаті за спожиту електроенергію бюджетними установами міста, особисто звертаємося до Бас з проханням не припиняти електропостачання цим установам.
Оскільки кошти на енергоносії були закладені в цілому на рівні 40-50% від потреби, то призначення, передбачені в міському бюджеті 2013 року на їх оплату, практично закінчилися. Додаткова потреба в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв до кінця року, за даними головних розпорядників коштів, складає 16 254,57 тис. грн.
Слід зазначити, що за попередніми даними головних розпорядників коштів, за станом на 01 липня 2013 року, бюджетними установами спожито електроенергії, без відповідних на це коштів, на загальну суму 187,1 тис. грн.
Міською владою протягом 2013 року неодноразово направлялись листи голові ОДА, Міністерству фінансів України, Прем'єр-міністру України та народним депутатам Верховної Ради з проханням посприяти у виділенні додаткового фінансового ресурсу для оплати послуг за надані енергоносії.
01 липня 2013 року відповідні листи повторно направлені голові ОДА Ядусі В.С. та міністру фінансів України Колобову Ю.В.
Департамент фінансів ОДА у відповіді на наше звернення від 15.05.2013 року пообіцяв, що, в разі надання додаткової дотації з Державного бюджету, місту буде надана фінансова підтримка.
Враховуючи вище викладене та отриманні попередження бюджетними установами міста про відключення електропостачання від начальника МРЕМ Чорного Б.В., звертаємось до Вас з проханням не припиняти електропостачання бюджетним установам міста.
З повагою, Михайло Сімашкевич».

Теги: Михайло Сімашкевич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.