Перейти на мобільну версію сайту


06.02.2015

МІСЬКИЙ ГОЛОВА КЕРУВАТИМЕ З-ЗА ДВЕРЕЙ №12

Ніхто й не думав, що питання бомбосховищ виникне нині, але з подіями на сході країни зрозуміло, що вони потрібні і їх слід утримувати в належному порядку.

Пам’ятаю, як у радянські часи дбали й доглядали за цими приміщеннями. Не було жодного підприємства чи установи, працівники якої не мали б можливості сховатися на випадок надзвичайної ситуації, та на щастя, таких ситуацій не було. Але з часом підприємства перейшли з DSC_0094.JPGдержавної власності в приватну, люди не відчували якоїсь небезпеки, і сховища стали непотрібними. Раніше в бомбосховищах постійно проводили навчання з цивільної оборони, вчили людей, як себе поводити в різних ситуаціях небезпеки. Та, попри все, в місті і районі є бомбосховища і в нормальному стані. Про це «КлюЧу» розповіли начальник управляння питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов та завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської РДА Валерій Кішко.

МАЄМО 86 УКРИТТІВ

За розпорядженням міського голови розроблено плани укриття в захисних спорудах і найпростіших укриттях, тобто в підвалах будинків.

- У місті нараховується 36 споруд, чотири з них протирадіаційного захисту, ще 4 - подані на списання, - розповідає начальник управляння питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов. - Крім того, сховища є в навчальних закладах та у лікарнях. У цих спорудах, або як ще їх називають бомбосховищах, мають укриватися, згідно з законом про цивільний захист, робоча зміна працівників підприємства чи установи.

Збереглися в місті комунальні сховища на вул.Шевченка, 18 (належить КП «Добробут»), на КП «Міськтепловоденергія» (3 шт.), заводі «Харчовик», Кам’янець-Подільському колективному швейному підприємстві, вул.Пушкінска, 44 (належить департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста).

У всіх бомбосховищах міста може укритися десять тисяч населення. Решта кам’янчан повинні ховатися в простіших спорудах, тобто у підвалах будинків.

Згідно з наказом міського голови, працівники ЖЕКів мають плани укриття населення. У плані зазначено, за якими адресами знаходяться підвали і скільки людей там можна сховати на випадок небезпеки.

Наразі закінчується робота з маркування напрямків руху до сховищ. Комунальників нині DSC_0113.JPGнайбільше турбує питання придатності підвалів до використання. Не секрет, що в багатьох будинках люди використовують підвали для власних потреб, або й взагалі для різного мотлоху.
Нині працівники ЖЕКів не спроможні вичистити таку кількість підвалів, тож мешканцям варто подбати про те, аби у разі виникнення надзвичайних ситуацій їм було куди сховатися.

- У районі ми маємо 43 протирадіаційних сховища і 7 захисних споруд, - каже завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської РДА Валерій Кішко.  Із них 11 поки що не пройшли інвентарізацію, решта ж мають нові технічні паспорти.

І якщо в районі жителі міста можуть заховатися, принаймні, в погребі, то як зорієнтуватися міським жителям?

- Юрію Володимировичу, Ви можете дати перелік сховищ і укриттів, щоб люди наперед знали куди їм бігти ховатися?

- Ні. Поки що цього робити не можна, бо перелік сховищ повідомляють винятково тоді, коли оголошуєтся військовий стан. Якщо мешканці почують ревіння сирени, вони повинні підійти до інформатора, тобто до радіо, і послухати інформацію, як діяти і куди бігти. Крім того, ми плануємо зробити базу даних і наразі цим займаються працівники ЖЕКів, щоб інформацію про надзвичайну ситуацію передавати по мобільному зв’язку. Ми просто зробимо базу даних телефонних номерів без вказування місця проживання та особистих відомостей. Оповіщення керівного складу буде проводитися через ЦЕЗ №5.

За багато років грошей на ремонт і утримання сховищ ніхто не виділяв, бо понад 70 років у них не було нагальної потреби. Можливо, після вибуху на ЧАЕС трохи переймалися цивільним захистом, але потім все стихло. Щоправда, на підприємствах підвищеної небезпеки заняття з цивільної оборони проводяться обов’язково й досі.

- Яка ситуація наразі з матеріально-технічним забезпеченням у випадку надзвичайної ситуації?

- Усе, що стосується продовольства й одягу, зберігається на складах, визначених міським головоюDSC_0115.JPG Михайлом Сімашкевичем і виконувачем обов’язків голови РДА Анатолієм Крілем. З певними підприємствами укладено угоди на постачання продукції, і вони в разі потреби все доставлять за місцем призначення, - каже Валерій Петрович.

- У разі нападу на місто міський голова, він же начальник цивільного захисту Кам’янця-Подільського планує зі своїми підлеглими і штабом евакуюватися у сховище за місто й звідти проводити загальне керування ситуацією, - каже Юрій Володимирович.

Що ж до начальника цивільного захисту Кам’янець-Подільського району, то в.о. голови РДА керуватиме діями із новозбудованого укриття, яке знаходиться в примущенні РДА. Для потреб цивільного захисту є приміщення в районній раді. Колись це було потужнє сховище з пунктом управління, але час над ним попрацював. Отже, сюди у випадку надзвичайної ситуації відправляться голова райради Микола Жоган і працівники відділів райради.

Багатьох цікавить сховище під міською радою. Воно є, й утримується в належному стані. Але як і в райраді його використовують для збереження документації та як підсобні приміщення. Проте у разі небезпеки всі приміщення будцть негайно звільнені й там зможуть заховатися працівники.
Хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні, зможуть заховатися в підвалах міської лікарні. За словами головного лікаря міської лікарні №1 Дмитра Васильянова, є план евакуації всієї лікарні в укриття за містом, але наразі це секретна інформація. Нині в лікарні всі небезпечні місця перебувають під пильним контролем медиків. Ахілесовою п’ятою залишається реанімаційне відділення, яке немає в достатній кількості апаратів вентиляції легенів.
Хворі ЦРЛ можуть не турбуватися, адже сховатися від небезпеки зможуть у спеціально для цього обладнаних підвалах лікарні.

ПЕРШІ ОСОБИ - У ПОГРІБ

Якщо очільники міста та району керуватимуть процесом цивільного захисту населення й перебуватимуть у надійних бомбосховищах, то їхні сім’ї у якості укриття будуть використовувати підвали власних помешкань.

Аби переконатися в готовності укриттів та сховищ для прийому населення журналісти «КлюЧа» побували у деяких з них.

Сховище на вул.Пушкінська, 44, непогано оснащене і збережене. Там є засоби захисту, наочність, тут навіть можна проводити заняття з цивільної оборони. У гарному стані перебуває приміщення на вул.Шевченка, 18. Тут колись був командний пункт управління цивільного захисту міста. Невеличкі кімнати для прийому людей, чергова частина, працює вентиляційна система. Чесно кажучи, не сподівалися, що в місті є такі підвали. Наступною зупинкою було укриття, що DSC_0105.JPGзнаходиться на ВАТ «Модуль». Потужне приміщення з працюючою вентиляційною системою забезпечене всім необхідним для укриття в ньому людей. Тобто є запас пального, води, засобів захисту, душові, санвузли, ліжка, лавки, засоби зв’язку, медпункт, спецодяг.

Збережене укриття і в центрі міста - ЦЕЗ №5 - воно забезпечене водою, вентиляцією, лежачими та сидячими місцями. На стадії завершення перебуває укриття на вул.Лесі Українки, неподалік військкомату. Тут залишилося довести до ладу вентиляційну систему.
Дещо простіше в цьому напрямку працювати району, бо тут не так багато багатоповерхівок, в основному приватні помешкання. Але всі укриття району збережені й готові до прийому населення.

КУДИ ТІКАЄ РИНОК?

Цікава ситуація складається з підприємцями ринку. Куди їм тікати у разі небезпеки?
На Центральному ринку укриття не лише немає, вони там і не були передбачені. Проте, як нам повідомив директор КВЗП «Кам’янець-Подільський» Сергій Чернявський, евакуювати людей з ринку можна без проблем, бо тут достатньо входів і виходів з великою пропускною спроможністю.

За словами Юрія Крилова, у випадку надзвичайної ситуації головне не панікувати. Людям сповістять, куди їм іти, щоб заховатися. Навколо ринку є достатньо багатоповерхівок, в підвалах яких можна буде сховатися. Щоправда, люди непокояться, що вони не встигнуть добігти до укриттів. Це не так. Спочатку сирена сповістить про можливе бомбордування й через гучномовець людей спрямують до місця укриття. Це стосується великого скупчення людей. Крім того, додатково будуть проводитися навчання населення.

Також працюватимуть усі служби взаємодії, тобто міліція, медики, рятувальники, вони перебуватимуть у повній бойовій готовності, як у районі, так і в місті.

Довідка: Бомбосховища покликані врятовувати не тільки від війни, але й від вибухів на небезпечних підприємствах та стихійних лих. В Україні сховища почали будувати під час Великої Вітчизняної війни. Є кілька категорій захисних споруд. Перша - коли стіни укриття витримують удар до 5 кг на квадратний сантиметр. Це сховища Секретаріату Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Ці об'єкти містяться на глибині семи поверхів під землею. Врятують навіть від прямого влучання атомної бомби. Доступ до них мають лічені особи - об'єкти засекречені.
Друга категорія - це сховища, здатні витримати удар силою до 3 кг на квадратний сантиметр. Вони розташовані на всіх вибухонебезпечних об'єктах: комбінатах, заводах і фабриках, а також під місцевими органами влади. Прямого попадання надпотужної зброї не витримають, але від артобстрілів та від хімічних атак захистять.

Сховища третьої та четвертої категорії відповідно тримають удар 2 і 1 кг на сантиметр квадратний. Це підвали будинків, паркінги та схожі підземні приміщення - саме на випадок, якщо лихо застало людей не на роботі, а вдома. В них можна сховатися хіба що від радіаційного дощу та кулеметних черг.

Теги: бомбосховища

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.