Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2018

МЕДИЦИНА ТРИМАЄТЬСЯ НА ПЕНСІОНЕРАХ

медколенгіяПрактично кожен третій лікар у Кам'янці-Подільському – пенсійного віку, – про це констатували під час засідання колегії департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА. Мова, швидше за все, йшла про сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, але позитивом було названо те, що Центр ПМСД укомплектований лікарями майже на 100%.

За словами головного спеціаліста з організації та надання первинної медичної допомоги ДОЗ ОДА Ольги Трач, до структури БУ «Центр ПМСД» Кам'янець-Подільської міської ради входить 12 амбулаторій ЗПСМ. Центр ПМСД укомплектований лікарями майже на 100%. Проте близько 37% працюючих лікарів пенсійного віку.

Торік першочерговим завданням було підключення амбулаторій та кабінетів лікарів до мережі інтернет. Придбали 39 комп'ютерів і 28 принтерів. Заклад зареєстрований в системі електронного здоров'я eHealth та працює з медичною інформаційною системою «Медікс». Зокрема, лікарі уклали майже 15 тисяч декларацій, що складає 15% від населення міста. Хоча ця цифра застаріла, бо на сьогодні вже укладено 30 тисяч декларацій. 

Минулого року центр ПМСД Кам'янця-Подільського повністю використав кошти субвенції, виділені на Урядову програму «Доступні ліки». А за станом на 15 травня цього року освоєно 83,3% від коштів, виділених на І півріччя.

Ольга Трач підкреслила, що загалом вимоги з організації первинної медичної допомоги в Кам'янці-Подільському витримані.

Головний терапевт департаменту охорони здоров’я ОДА Аліна Костенко, характеризуючи стан надання спеціалізованої терапевтичної допомоги, визнала його таким, що потребує суттєвого покращення. Як позитив вона назвала придбання окремого обладнання. Зокрема, наприкінці 2017 року для міської лікарні за кошти місцевої казни закупили системи добового моніторингу ЕКГ та артеріального тиску.

Головний педіатр департаменту охорони здоров'я ОДА Лариса Добровольська зазначила, що надання допомоги дітям Кам'янця-Подільського необхідно покращувати. Зокрема, слід терміново вирішити питання щодо переведення дитячої поліклініки в інше приміщення та створення належних умов для її функціонування. Вона, напевне, не знає, що питання в нас вирішено, і дитяча поліклініка має переїхати на площі міської поліклініки на вул.Огієнка, 20, а та в свою чергу переміститься на вул.Івана Франка. Але як швидко це має статися – питання часу.


Теги: засідання колегії департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.