Перейти на мобільну версію сайту


24.01.2014

МАМО, В МЕНЕ ВОШІ...

Після канікул діти принесли на навчання... воші!

Навчальні заклади замовчують, що їхні вихованці в нову чверть, окрім післяріздвяного настрою принесли й непроханих гостей. Під час проведених медоглядів у багатьох школярів медики виявили воші! За словами лікарів, понад 50% усіх заражених становлять діти до 14 років!
Здавалося, звідки взятися цьому явищу, та, як виявляється, педикульоз не гребує нічиїми головами - воші із задоволенням селяться як у волоссю недоглянутих дітей, так і чепурних.
Навіть, якщо мити голову щодня, це не гарантує безпеки: при контакті з педикульозною людиною воші.jpgможна практично 100-відсотково заразатися. Хоч воша не вміє стрибати, але вона добре повзає. На нового господаря вона може переселитись через предмети (гребінець, навушники, шапку, м’які іграшки, постільну білизну). Інфікуватись можна в перукарні, басейні, на дискотеці, сидячи за однією партою, чублячись на перерві...
Воші страшні й тим, що є носіями різних інфекційних хвороб - вони переносять збудник висипного тифу. При укусі вош виділяє подразнювальну речовину, що викликає сильний свербіж: тому дитина розчухує місце укусу.
У ранку, що утворилася, можна занести інфекцію, як наслідок - гнійні захворювання шкіри, фурункульоз.
«Чи легко позбутися вошей?» - із таким запитанням ми звернулися до старшої сестри медичної міської дитячої поліклініки Лілії Басюк.
- І так, і ні, - каже Лілія Костянтинівна. - Нинішнє лікування від педикульозу не потребує гоління голови, хоч раніше це був найбільш ефективний метод боротьби. Не варто вдаватися й до народних засобів, аби не заробити отруєння чи опіку шкіри. Нині в аптеках можна придбати будь-який ефективний засіб проти вошей. Це можуть бути шампуні, аерозолі, емульсії, мазі.
Також постільну білизну й одяг інфікованого педикульозом слід випрати при високій температурі, потім речі пропрасувати з обох боків. Після лікування впродовж двох тижнів варто слідкувати за дитиною, перевіряти волосся, аби на ньому бува не залишилося гнид.
Хочу звернутися до батьків: якщо медики виявили у вашої дитини воші, реагуйте на це повідомлення виважено, без зайвих емоцій. Проконсультуйтеся, як швидко й головне безпечно позбутися від непроханех гостей. Зрештою, чому інколи домашнім улюбленцям приділяють більше уваги, купуючи ошийники й шампуні від бліх, аніж власним дітям, які, певне, не менше потребують турботи й уваги, аніж чотирилапі.

Теги: педикульоз

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.