Перейти на мобільну версію сайту


13.11.2015

ЛЮДЯМ ЧИ ОЛІГАРХАМ?

Чи дадуть працівникам ДП «Нігинський кар’єр» розпаювати підприємство?

Державне підприємство «Нігинський кар’єр» впродовж довгого часу штучно доводили до банкрутства. Як результат - працівники роками сиділи без роботи та зарплати, а підприємство обростало все новими й новими боргами. Натомість керівництво, яке так «вдало» вело справи, лишень багатіло.

Кілька років тому ситуацію вдалося кардинально змінити. Новий керівник підприємства Микола Ткач взявся за задачу, яка, здавалося, не може бути виконана. І «Нігинський кар’єр» ожив - працівники почали отримувати зарплату, заборгованість перестала рости, а від колишнього банкрутства не залишилося й сліду.

Такий розквіт не міг не пройти повз увагу зацікавлених осіб, особливо колишнього керівництва, яке не покидає надію ДП "Нігинський кар’єр"повернути ласий шматок у приватні руки, більше того, коли з’явилася інформація, що Міністерство аграрної політики та продовольства має намір найближчим часом виставити ДП «Нігинський кар’єр» на приватизацію. Нині відповідні нормативні документи подано на затвердження Верховної Ради.

Цього тижня колектив підприємства зібрався на загальних зборах, аби обговорити питання майбутньої приватизації та створити ініціативну групу для лобіювання інтересів працівників кар’єру.

- Колишні керівники намагаються бути першими біля роздержавлення, - зауважив під час зборів заступник директора з виробництва Микола Кальмук. - Аби захистити інтереси працівників, ми створили профспілкову організацію, яка нині виступає ініціатором проведення приватизації після прийняття відповідного рішення Верховної Ради шляхом розподілу акцій між працівниками підприємства.

- Ми створили ініціативну групу, яка недопустить розкрадання державного майна, - каже слюсар-електрик автотранспортного цеху Володимир Шевчук. - Ми повинні самостійно відстоювати свої інтереси, адже колектив, який тут роками працює, має право першочергово брати участь у приватизації.

- Зрозумійте правильно, якщо наше підприємство приватизують, ми втратимо можливість працювати в таких умовах, які є сьогодні, - в один голос додають робітники. - Адже невідомо, як новий власник вирішить долю підприємства і чи не пустить його під ніж.

Микола ТкачРазом із працівниками долею ДП «Нігинський кар’єр» переймається його нинішній керманич Микола Ткач.

- Люди по кілька десятків років відпрацювали на каміннях, залишили тут своє здоров’я і сили, а що матимуть взамін? - риторично цікавиться Микола Миколайович. - Хіба вони не мають права передати нащадкам свою працю? Під час зборів разом із колективом ми прийняли рішення про можливу приватизацію шляхом розпаювання. Більше того, розглядатимемо питання, аби частки, які працівники зможуть отримати як пай, не можна було продати, а лише передати у спадок, щоб цим не скористалися недобропорядні люди.

Знаю, що сьогодні є неодноразові наміри колишнього керівництва усунути мене з посади директора. Палки в колеса постійно ставить податкова, затягуючи нас у все нові й нові судові справи. Складається враження, ніби вони раніше не бачили колосального боргу перед державою, зробленого попереднім керівництвом, а тепер за певними процесуальними нормами намагаються заховати свій заляпаний мундир.

Нині щомісячно ми сплачуємо близько 2 млн грн податку, у цю суму входять поточні податки та погашення заборгованості за минулі роки. Працівники не лише отримують заробітну плату, а й мають належні умови праці. Також ми надаємо їм безвідсоткові позики на придбання житла, бо хочемо, щоб наші люди залишалися в країні й не тікали за кордон у пошуках кращого життя. Підприємство може розвиватися й бути успішним, головне, щоб не заважали.

Наразі первинна профспілкова організація ДП «Нігинський кар’єр» надіслала листи-звернення з проханням про першочергову приватизацію працівниками підприємства на ім’я Президента України, голови Верховної Ради України, міністра Міністерства аграрної політики та продовольства України, очільників Хмельницької ОДА та Кам’янець-Подільської РДА. Люди сподіваються, що правда таки буде на їхньому боці.

Теги: ДП "Нігинський кар’єр", Микола Ткач

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.