Перейти на мобільну версію сайту


08.05.2020

ЛЮДИ! ПРИПИНІТЬ СПАЛЮВАТИ НЕПОТРІБ

сухостійНезважаючи на усі застереження рятувальників та збільшення розміру штрафів, кількість пожеж сухої рослинності все одно не зменшується. З початку року в Кам'янець-Подільському районі вже виникло понад 35 пожеж, спричинених підпалом сухостою на відкритих територіях та сміттєзвалищах. У порівнянні з минулим роком кількість таких підпалів збільшилась у 6 разів та продовжує невпинно зростати.

На жаль, люди не замислюються про негативні наслідки власних дій, адже шкода від спалювання сухої рослинності вкрай небезпечна. Незважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря продуктами згоряння. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Вони накопичуються в організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності. Наслідком таких дій є те, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав'яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, інші – задихаються від диму.

Нерідко при випалюванні сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в тому числі і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків. Значна відкрита площа займання та сильний вітер можуть призвести до того, що невеличке багаття переросте в неконтрольоване горіння. Досить часто такі дії призводять до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.

Слід пам'ятати, що суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок для живих істот, створений самою природою. Тож Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків, нехтування правилами пожежної безпеки передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність. А саме:

- за самовільне випалювання рослинності або її залишків: для населення – до 3 060-5 100 грн, для посадовців – до 15 300-20 400 грн;
- за підпал трави природно-заповідного фонду: для громадян – до 61 20-12 240 грн, для чиновників – до 21 420-30 600 грн;
- за забруднення атмосферного повітря – до 30 600-61 200 грн, або обмеження волі до трьох років;
- за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу – до 91 800-153 000 грн, або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
- за порушення пожежної безпеки в лісах: для населення – до 1 530-4 590 грн, для посадовців – 4590-15 300 грн;
- за забруднення повітря шкідливими випарами – до 30 600-61 200 гривень;
- за пошкодження рослинного покриву – до 91 080-153 000 гривень.

Кам'янець-Подільський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області закликає мешканців району припинити безконтрольне та самовільне випалювання сухої рослинності! Суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж в природних екосистемах!

Пам'ятайте, що дотримання протипожежних правил не вимагає жодних над зусиль, проте завдяки цьому можна зберегти власне життя та здоров'я!

Віталій МЕЛЬНИК, начальник Кам'янець-Подільського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.


Теги: не паліть сухостій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.