Перейти на мобільну версію сайту


02.08.2019

ЛИШЕ ОДНА ДРІБНА КРАДІЖКА ПРИНЕСЛА МАСУ ПРОБЛЕМ

злодійСитуація анекдотична і на перший погляд малозначима, а можливо й не варта уваги. Але... Проблема досить серйозна – крадіжки і дитячі долі. 

26 липня, близько 17:00, дві подружні пари у стані алкогольного спяніння рухалися вулицею від річки з відпочинку і котили дитячу коляску з п’ятимісячною дитиною. І напевне, дещо не добрали оковитої, бо шукали де б на халяву виправити ситуацію. А тут, як у казці, медичний заклад, де може бути спирт. Вирішили спробувати поживитися. Попросили надати медичну допомогу дитині. І хоча вже був неробочий час, лікар пішов їм на зустріч. Батько з матір’ю та дитиною зайшли в кабінет, а інша подружня пара (жінка вагітна) очікувала в коридорі. Тим часом вони й понишпорили. Їм на очі потрапили шампурі, які лікар поклав там, аби забрати додому. Там же лежали мобільні телефони лікаря, але один з них задзвонив, і він забрав їх до кабінету. Доки проводився огляд дитини, вагітна жінка в коридорі винесла шампурі і поклала їх у дитячий візок. Після огляду дитини і рекомендацій парочка з дитиною пішла. Через деякий час лікар не зміг знайти шампурі, але заявляти в поліцію про таку дрібницю було соромно. Проте його родичка, яка завітала до нього, поліцію викликала. І уявіть собі, через півгодини поліцейські затримали одного із злодійського угрупування. Виявляється, вони порівну розділили вкрадене, але їм довелося повернути чуже. 

І дійсно, ті шампурі дрібниця, але не дрібницею є факт заподіяного. Нас з дитинства вчать, що не можна брати чужого, а тим паче красти не допустимо. Та що візьмеш з асоціальних людей, але то їхнє життя і їхній вибір, та от їхнє дитя і майбутнє дитя ні в чому не винні, але їм доводиться з материнської утроби всмоктувати кримінальні звички. Хоча буває, що в таких батьків виростають нормальні діти. Та щоб вони гарантовано виросли нормальними членами суспільства, їм потрібно обмежити спілкування і дотик, бо ж нічого путнього вони своїм кровинкам не дадуть. Хіба що навпаки малюки дають їм засоби до існування, вірніше держава піклується про дітей, а їхні рідненькі матуся і татусь паразитують на їхньому житті. Народивши дитину, держава забезпечує її соціальною допомогою. Соціальна допомога у зв’язку з народженням дітей встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі та надається одному з батьків або опікуну, разом з яким постійно проживає малюк.

Допомога при народженні дитини надається в розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн/місяць). І зазвичай цих грошей на догляд за малюками не вистачає. Бо ж на харчування, памперси, одяг, предмети гігієни їх витрачається набагато більше. Але у нас, на жаль, є й інша категорія батьків, які за рахунок цієї допомоги самі живуть. Їм цих грошей вистачає на спиртне та їжу для себе. А дитинчат вони одягають з чужого плеча, про засоби гігієни годі говорити. Бо ж маємо яскравий приклад, коли ці люди увійшли до медзакладу і розгорнули дитину, то відразу потрібно було проводити дезинфекцію і провітрювати приміщення.

ДИТЯЧІ ГРОШІ КОМУ НА ЩО
Отже, якщо ти асоціальна особа чи родина і не маєш засобів до існування, то вихід знайдено – народжувати дітей. Тим більше, що в державному бюджеті країни закладено необхідні кошти для виплати «дитячих» своєчасно і в повному обсязі. Ніяких радикальних змін щодо виплати за народження дитини в Україні 2019 не буде. У більшості випадків соціальні виплати на дітей залежать від прожиткового мінімуму, який з 2019 становить: з 1 січня – 1853 грн; з 1 липня – 1936 грн; з 1 грудня – 2027 грн. Щодо дітей до 6 років, то показник дорівнює: з 1 січня – 1626 грн; з 1 липня – 1699 грн; з 1 грудня – 1779 грн. Для дітей від 6 до 18 років прожитковий мінімум встановлений на рівні: з 1 січня – 2027 грн; з 1 липня – 2118 грн; з 1 грудня – 2218 грн. Для працездатних осіб у 2019 році встановлено такий прожитковий мінімум: з 1 січня – 1921 грн; з 1 липня – 2007 грн; з 1 грудня – 2102 грн. У 2019 році збільшаться і відповідні соціальні виплати, наприклад, допомога по вагітності зросте до 2207 грн, а виплати матерям-одиначкам з дітьми до 6 років – до 1779 грн. Якщо вік дитини від 6 до 18 років, то допомога становитиме 2218 грн. Отже, ми бачимо, що держава допомагає дітям. Але ми ще й бачимо, що ми породжуємо паразитів у нашому суспільстві, які сидять і чекають, щоб їм постійно давали, що їм усі щось винні.

А ще є категорія матерів, які навмисне не оформляють свої стосунки з батьками, а ідентифікують себе як «матері-одиначки», щоб від держави отримувати гроші, та ще й утримувати своїх співмешканців. А ще тих горе-батьків можна подати до суду за несплату аліментів і тоді діти, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, отримують тимчасову державну допомогу до 18 років. Аліменти від держави надаються у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Таким чином, максимальна сума грошової допомоги дитині, якщо батько (мати) не платить аліменти, у 2019 році становить: дітям до 6 років: з 1 січня – 813 грн, з 1 травня – 849,5 грн, з 1 грудня – 889,5 грн. А дітям 6-18 років: з 1 січня – 1013 грн, з 1 травня – 1059 грн, з 1 грудня – 1109 грн. Отже, якщо скласти державні допомоги і обдурювати нас з вами, то виходить досить добре їм життя.

Але аби нас не дурили, ми мусимо самі повідомляти про такі випадки відповідні органи. Якщо батьки зловживають і погано доглядають за дітьми, про це сповіщається відділ у справах дітей, сім’ї та молоді. І тоді, якщо профілактичні бесіди та попередження не допомагають, дітей із сім’ї вилучають. Хоча від пиячок їх відбирати потрібно одразу, бо ж вони щохвилини наражають дітей на небезпеку. 

ПОТЕНЦІЙНІ СИРОТИ ПРИ НАРОДЖЕНІ
І ці діти потенційні претенденти на відібрання і сирітство. Відповідно до ст.170 Кодексу України про адміністративні порушення, відібрання дитини від батьків без позбавлення батьківських прав в Україні підставою є: ухилення від виконання своїх обов'язків з виховання дитини, жорстоке поводження з дитиною, експлуатація дитини, примушення її до жебракування та бродяжництва. А також хронічний алкоголізм або наркоманія та інші випадки, якщо залишення дитини у батьків є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання. Ці два пункти можуть стосуватися наших вищезгаданих героїв.

Ступінь небезпеки для кожної дитини може бути різною. Маленька, безпомічна дитина може загинути, тяжко захворіти, якщо залишиться одна на короткий строк. Про такі випадки постійно сповіщають з екранів телевізорів. Для підлітка, який володіє певним рівнем незалежності, найбільшу небезпеку становить асоціальне оточення його батьків, їх бажання використовувати неповнолітнього для досягнення антисоціальних цілей. Отже, характер небезпеки, її місця в житті дитини визначається в кожному випадку окремо. І не важливо, що її негативні наслідки не настали. Для відібрання дитини достатньо самого факту її існування.

Суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам за їх бажанням або органові опіки та піклування.

У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право прийняти рішення про негайне відібрання дитини від батьків.

У цьому разі орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав. З таким позовом до суду має право звернутися прокурор. Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.

При задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину. Але позбавлення батьківських прав – крайній захід, застосування якого не завжди доцільно, хоча іноді очевидно, що знаходитись дитині поряд з батьками небезпечно для її життя, здоров'я і морального виховання. У таких випадках у якості засобу захисту прав і інтересів дитини суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Відібрання дитини у батьків – це теж санкція за невиконання батьківських обов'язків, але більш м'яка, ніж позбавлення батьківських прав.

Після адміністративного відібрання дитини орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після встановлення рішення про відібрання дитини повинен звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав та тимчасового влаштувати дитину.

Це мова йшла стосовно вже народженої дитини, а на небезпеку наражають ще й не народжену дитину. Вагітна жінка вживає спиртне і за собою не доглядає, мова йде про особисту гігієну, тому вона теж повинна нести відповідальність, але за що і хто її має притягнути до неї. Можливо, за споювання дитини та наражання на небезпеку.

ПОТЕНЦІЙНІ КАНДИДАТИ АЛКОГОЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ
Жінки повинні знати, що ні краплі спиртного під час вагітності.

З перших тижнів вагітності кожен келих вина мама «ділить» зі своєю дитиною, перетравлювати його їм теж доведеться разом. І кожен келих вина або будь-якого іншого алкоголю може вплинути на ріст та розвиток дитини, спричинити негативні наслідки зараз або в майбутньому.

Токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Для мозку дитини, яка розвивається, це дуже важко та завжди має негативні наслідки. Крім того, алкоголь може стати причиною викидня або порушення прикріплення зародку у матці.

По коментар ми звернулися до сімейного лікаря Миколи Шуханова:

– Важливо знати, що серце малюка починає битися наприкінці першого місяця. Це один із перших органів, які формуються в організмі плоду. Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки. Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності. Алкоголь може спричинити проблеми з навчанням та запам’ятовуванням у дитини в майбутньому. Печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі не здатна вивести алкоголь зі свого організму. Алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасного народження.

Під час другого триместру алкоголь на 68% підвищує ризик народження дитини з малою вагою. Випитий мамою алкоголь уповільнює розвиток суглобів дитини, тому у майбутньому можуть виникати проблеми з пересуванням.

Через вживання спиртних напоїв може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми – зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широке пласке перенісся, маленька та вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

За даними ВООЗ, в Україні один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому – 50 випадків на 10 тисяч людей. Дослідження 2012 року свідчить, що 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Також багато жінок вважають «маленькі» дози алкогольних напоїв не шкідливими, особливо під час останнього триместру вагітності. Але це не так. Жінка має повідомити лікарю, якщо регулярно вживала алкоголь, але припинила, коли дізналася про вагітність, і допускає, що пила, коли вже були вагітні. Чим раніше припинити вживати алкоголь, тим менше шкоди зазнає організм малюка. Також, якщо жінка тільки намагається завагітніти, варто припинити вживання алкоголю і куріння теж. Адже можна вже бути вагітною, але ще не знаєте про це. Вагітні жінки, які курять, наражають на небезпеку плід, збільшуючи ризик смерті дитини у перенатальному періоді (внутрішньоутробний період та 7 діб після народження). Діти від матерів, які курять, частіше народжуються з дефектами та більш сприйнятливі до хвороб. От і виходить, що асоціальні особи плодять нам асоціальне майбутнє і найжахливіше – інвалідів. І це все ляже не лише на бюджет країни, а на наші з вами плечі. Бо ж усю цю шалену армію потрібно годувати.


Теги: злодії з дітьми

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.