Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

КУДИ ДІВАЮТЬ СМІТТЯ? З’ЇДАЮТЬ ЧИ?..

Дивна ситуація складається із вивезенням твердих побутових відходів (ТПВ) у двох ОСББ міста – «Миру-10» (вул.Миру, 10) та «Заря-32» (вул.Грушевського, 32). Голови правління вирішили, що відтепер вони не будуть укладати договори на цю послугу, яка, відповідно до закону про надання житлово-комунальних послуг, є обов’язковою.
У Кам’янці вивезенням ТПВ займається КП «Спецкомунтранс» (директор Сергій Гжебовський). Саме це комунальне підприємство виграло конкурс на вивезення ТПВ. Проте вищезгадані ОСББ надіслали «Спецкомунтрансу» повідомлення про відмову від послуги з вивезення побутових відходів комунальним підприємством. А «Заря-32» вирішила ще й поторгуватися, мовляв, якщо КП «Спецкомунтранс» на 2 гривні знизить вартість послуги, тоді вони укладуть договір. Та як може комунальне підприємство з чітко встановленим та затвердженим виконавчим комітетом тарифом торгуватися? Крім того, за словами начальника абонентського відділу Романа Соколовського, встановлений тариф у нашому місті найнижчий в області - 22 грн 39 коп. за один куб. У наших сусідів, дунаєвчан, такий же куб коштує 46 грн, у Хотині - 49 грн.
Варто зауважити, що в нашому місті вже розглядалися судові позови з приводу високих і необгрунтованих, на думку позивачів, тарифів на вивезення твердих побутових відходів. Але суд КП «Спецкомунтранс» виграло навіть у апеляційні інстанції. Крім того, Антимонопольний комітет, проводячи перевірку на підприємстві, не знайшов жодного порушення в завищенні тарифу.
Не зрозуміло, чим керується керівництво ОСББ, відмовляючись від послуг КП «Спецкомунтранс»? Цікаво, куди мешканці двох величезних будинків діватимуть сміття? Напевне, підкидатимуть спецкомун.jpgсусідам? Про такий стан справ свідчить хоча би той факт, що в місті зі 120 ОСББ лише 15 мають власні контейнери для сміття та обладнані сміттєві майданчики. Решта ж, користується контейнерами «Спецкомунтрансу», які встановлені на контейнерних майданчиках, господарями яких є ЖЕКи. Звичайно, шкода витрачати 1400 грн кровних на придбання контейнера, коли можна покористуватися чужим. Проте цього деяким «розумним головам» виявилося замало, тож вони вирішили, що можна не сплачувати ще й за вивезення сміття...
Отже, тепер мешканці цих будинків вночі крадькома носитумуть своє сміття в чужі баки? Та й байдуже їм, що сусідські баки розраховані на певну кількість людей і у випадку збільшення користувачів, ці контейнера частіше потрібно буде вивільняти. А це означає, що комунальне підприємство робитиме це в будь-якому випадку, але за наші з вами, сумлінни платників, кошти. Є ще один вихід із ситуації - поставити біля контейнерів сторожа, який би не дозволяв мешканцям ОСББ «Миру-10» викидати сміття в чужі контейнери. Тоді б виникла ще одна проболема - стихійне звалище. Щоб цього не сталося, начальник абонентського відділу повідомляє мешканців цих будинків, що
їхнє ОСББ «Миру-10» користується контейнерним майданчиком та контейнерами, які належать АОСББ селища Першотравневе.
Згідно із проведеним в місті конкурсом, КП «Спецкомунтранс» є єдиним виконавцем послуг із вивезення та захоронення твердих побутових відходів у Кам'янці-Подільському. Отже, розірвавши договір на вивезення сміття, голова правління позбавляє мешканців свого ОСББ можливості користуватися контейнерами та змушує, аби вони створювали стихійні звалища біля власного будинку та у селещі Першотравневому. Розірваши договір, голова правління практично позбавив 80 квартир вищезгаданої послуги. За весь час існування ОСББ «Миру-10» керівник не подбав, щоб бодай раз було вивезено будівельне та дворове сміття, сезонне листя та гілля, великогабаритні відходи, як того вимагають норми і правила благоустрою міста. Натомість, увесь непотріб викидався до контейнерів, які для цього не призначені. Про таку бездіяльність свідчить відсутність записів щодо прийому сміття на міський полігон.  
Ось і виходить, що добре жити за чужий рахунок.
Керівництво КП «Спецкомунтранс» звертається до мешканців ОСББ «Миру-10» та «Заря-32» з проханням винести питання на розгляд Зборів ОСББ щодо того, куди дівати сміття із ваших осель. В іншому випадку, відповідальність за екологічний безлад та стихійні звалища біля вашого будинку покладаються на голів правлінь ваших ОСББ.

Теги: КП "Спецкомунтранс"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.