Перейти на мобільну версію сайту


09.06.2017

КОЗЯЧИЙ ТИРАН НЕ ЛИШЕ КОЗЯЧИЙ

коза в окнеДо редакції «КлюЧа» звернулися мешканці Нігинського шосе, 44 з приводу того, що їхні сусіди, люди похилого віку, утримують у дворі двоповерхівки кіз. Вони, враховуючи поважний вік, поблажливо ставилися до їхньої забаганки, але доки за козами доглядали, а от вже останнім часом сил немає споглядати, як ці тварини мучаться. Догляд за ними відсутній цілковито, вони голодають. Дійшло до того, що тварини їдять вже навіть поліетилен, вони вихудли, на них без жалю дивитися неможливо. 

По коментар з цього приводу ми звернулися до правоохоронців:

- Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, - кажуть у поліції. - Небезпека цього злочину полягає в тому, що жорстокість, проявлена до тварин, стає нормою поведінки, поширюється і на взаємини з людьми, відіграє негативну роль у вихованні молоді.

Як з’ясувалося, окрім знущанням над тваринами в родині Кирилюків ще й відбувається насильство над дружиною Людмилою Віталіївною.

- Уявіть собі, ми вже багато років спостерігаємо, як наш сусід знущається над своєю жінкою, - розповідають сусіди з Нігинського шосе, 44. - Він її виганяє з дому, частенько б’є. Крім того, взимку не вмикає опалення, бо економить газ, за який потрібно платити. Можливо, її це подобається, але від того потерпаємо і ми, сусіди, бо нам доводиться більше витрачати газу на обігрів його стін. Цієї зими його дружина прожила на сходах у під’їзді. Буває, що вона стукає і стукає в двері до ранку, і вже одного разу сусід не витримав і викликав о 2-ій ночі поліцію, бо неодноразово попереджав, що це зробить. Та поліція приїхала, побачила бідолашну стареньку, постукала в двері, вимагаючи відчинити. Дід відчинив і почав виставу, мовляв, у нього склероз, його суджена йому підіграла. Правоохоронці обурилися і від злості виказали своє невдоволення, що викликають поліцію до хворих людей. Якщо ці люди хворі, то їх повинні госпіталізувати чи доправити у спецзаклад для догляду за ними, аби ізолювати їх, щоб вони не спричиняли небезпеки для навколишніх, а не звинувачували скаржників. То ж ніхто серед ночі просто так не прокидається для того, щоб викликати поліцію.

- Наші сусіди взагалі наражають нас на небезпеку, - додає ще одна пані. – До них приходили газівники, щоб увімкнути газовий котел, і коли вони йдуть, він відразу його вимикає, а потім, коли сусіди знову з ним сваряться, він прикидається, що котел сам вимкнувся, а він не може його підключити. А якщо він почне це робити і дійсно не вміючи, тож ми всі враз станемо небожителями.

- Крім того, пани Кирилюки економлять воду, вони 1 куб її використовують, хоча пенсію отримують непогану, - додає пані Надія. – Це означає, що ці люди взагалі не миються. Ще раніше чоловік їздив на свою дачу біля річки, то там і приймав водні процедури, а вже кілька років від них і їхнього помешкання смердить так, що це просто неможливо. Той сморід пробирається і до наших помешкань. Чому ми маємо страждати через нехлюйство сусідів? Вони живуть у суспільстві, тому мусять підкорятися його законам. Але всім службам байдуже до нашої біди. А ще мені дуже шкода кіз. Вони ні в чому не винні, а утримуються в жахливих умовах і їдять зі смітника різну гидоту. Їх доять по чотири рази на день, а молоко носять продавати на базарчик мікрорайону Жовтневий у брудних пляшках зі смітника, які навіть не миють. Я одного разу спостерігала, як пані Людмила Віталіївна мила пляшки в калабані після дощу. Уявіть, люди не знають, що вони купують, а здебільшого козяче молоко призначається дітям і хворим людям.

- Ви навіть збагнути не можете, скільки часу ми воюємо із цим брудом, - додає пан Євген. – Під будинком було різного мотлоху стільки, що ми найняли людей і КамАЗ, щоб насильно вивезти, адже в тому непотребі зі смітників розвелося щурів і мишей стільки, що вони пішки ходили в наших квартирах. Ми заодно й підвал вичистили, бо ж там були жахи. Але ж сморід із сусідської квартири не дає нам жити. З цим потрібно щось робити! І робити примусово, бо до сусідів ходить невістка, а їхній син помер молодим, але вони не дають їй прибрати. Вона, бідолашна, намагається щось зробити, але свекор не дає прибрати. Онук теж ходить, але старий ні з ким не рахується. Що ж нам робити? Тож має бути управа на асоціальних людей, адже порушують конституційні права і свободи не лише пані Кирилюк, але й наші – сусідів. Вони наносять нам моральну та психологічну шкоду, а ще нашому здоров’ю.

козиПсихологи стверджують, що фізичне насилля - це найпоширеніший вид. Проблема фізичного насильства в сім’ї над жінкою характеризується гендерною спрямованістю. Жіноча стать страждає від домінування й агресії чоловіків, і таке явище зустрічається в багатьох культурах. Причому це вважається нормальним для суспільства, в якому відбуваються такі речі. У більшості випадків самі жінки - жертви побоїв - навіть не думають про те, як боротися з домашнім насильством. Причинами терпінню насильства стають небажання втратити чоловіка, а разом з ним і соціальний статус, небажання ростити дітей без батька, фінансова залежність від чоловіка і багато інших. А чоловік-тиран сам буде шукати причину познущатися над дружиною, звертаючи увагу на кожну дрібницю, яку нормальні люди ніколи не помітять.

Що робити в таких випадках? Звертатися до правоохоронців, які зобов’язані оформити припис щодо захисту жертви насильства.

Муніціпальна поліція має скласти попередження щодо порушення благоустрою за ст.152 КУПАП, правоохоронці повинні притягнути до відповідальності за жорстоке ставлення до тварин за ст.299 ККУ і направити на психічну експертизу, яка встановить дієздатність, а якщо вона не буде встановлена, то людину мають помістити у спецзаклад. От коли доведеться тирану обирати між цими речами, тоді, можливо, замислиться про свою поведінку і спектаклі.


Теги: домашнє насильство, знущання, люди, тварини

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.