Перейти на мобільну версію сайту


18.10.2019

КОНТРОЛЬ ВОДИ

водаКонтроль за станом води у басейнах Кам'янця-Подільського покладений на адміністрацію самих закладів.

Відвідування фізкультурно-оздоровчих, спортивно-розважальних закладів, аквапарків, фітнес-центрів з плавальними басейнами за останні роки набуло неабиякої популярності. Такі заклади відвідують організовано групами, класами, тут організовується сімейне дозвілля.

Нерідко діти довго «випрошують» у батьків такий бонус в якості подарунка задовго до якоїсь святкової події (особливо, якщо місцевість проживання істотно віддалена від розважального закладу). І не дивно, адже це – корисно і водночас цікаво, підчас, навіть екзотично, – каже лікар з гігієни дітей та підлітків Кам’янець-Подільського міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Надія Канарчук.

Водні процедури, плавання благотворно впливають на здоров’я людського організму (зміцнюють кістково-м'язову, серцево-судинну, нервову системи, виправляють порушення постави), відновлюють фізичні сили, допомагають зняти значне психоемоційне напруження у мешканців великих міст, дають відсвіження і позитивний заряд на весь день. Але досягти вищезазначеного ефекту, поліпшити самопочуття, отримати бадьорість та гарний настрій можна лише за умови, коли вода в басейні буде чистою та «здоровою», а отже, безпечною в санітарно-хімічному, токсикологічному та епідемічному відношенні, повітря не буде насичене шкідливими компонентами (що утворюються внаслідок знезараження води), коли в цілому в закладі витримуватиметься санітарно-протиепідемічний режим.

Якість та безпечність води, що використовується для наповнення та поповнення чаші басейну (незалежно від системи водообміну) повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Цим документом регламентуються показники епідемічної безпеки води, санітарно-хімічні показники її безпечності та якості (а саме, органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні). 

До 2012 року періодичний контроль за показниками якості та безпечності води закритих плавальних басейнів, басейнів в дитячих дошкільних установах, школах, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку здійснювався органами санітарно-епідеміологічної служби (в народі – санстанцією). Контролювався також режим експлуатації басейнів. Щомісячно або ж щоквартально досліджувались проби води, змиви з робочих поверхонь приміщень басейнів. Після ліквідації санітарно-епідеміологічної служби такий контроль покладено виключно на адміністрацію самих закладів та відомства, від добропорядності та добросовісності чиїх працівників залежить здоров’я всіх відвідувачів та особливо вразливих відвідувачів – дітей.

 Виробничий лабораторний контроль має здійснюватись спеціально навченим персоналом у виробничій лабораторії басейну або ж, в разі її відсутності, повинні укладатися угоди на дослідження в лабораторіях, що мають відповідні дозволи. До прикладу, адміністрація ТзОВ «СПОРТ-ПЛЕЙС», що в Кам’янці-Подільському, з початку роботи уклала таку угоду з Кам’янець-Подільським міськміжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», відповідно до якої щомісячно досліджуються зразки води з басейнів для дорослих відвідувачів та дітей на показники епідемічної безпеки, санітарно-хімічні показники безпечності та якості, досліджуються змиви з інвентаря басейнів, з іграшок дитячої кімнати, з робочих поверхонь основних та допоміжних приміщень.


Теги: контроль за станом води

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


ВИБОРИ-2020

Початок : 10.08.2020 12:14:00
Закінчення: 14.08.2020 12:14:00
Голосів: 391
Опитування активне.


Нові чи старі обличчя? За кого голосуватимете на місцевих виборах 25 жовтня - "старого" голову громади чи нового кандидата?

  
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.