Перейти на мобільну версію сайту


28.10.2016

КОМУНАЛЬНИЙ РОЗРИВ

Анонсованої районною владою готовності до опалювального сезону селище Стара Ушиця не бачить, ба, більше, має всі шанси залишитися без води. Звідки ростуть ноги в комунального староушицького колапсу та кому вигідно розкачувати цей човен, цього тижня з’ясовував «КлюЧ».

Місяць тому в селищі розгорівся нечуваний скандал, у якому були замішані депутати районної ради. Нагадаємо, директора місцевого КП «Добробут» Василя Горбняка, який був головним опонентом на виборах селищного голови, в нині обраного Андрія Котульського, звільнили з посади зі скандалом, якраз у розпал ремонтних робіт по селищу. Відповідно до розпорядження селищного голови, було призначено нового директора. Ним став Вадим Маковецький, який до цього працював у «Добробуті» сторожем. За місяць на посаді нового керманича зрушень у ремонтних роботах не відбулося, а борги комунального тільки зросли. Сьогодні воно винне лише за електроенергію 25 тис. грн, а ще в Пенсійний фонд - майже 400 тис. грн.

добробут (1)... Вулицею Головна тече річка, вона утворилася від прориву в мережі. Вода долає шлях вздовж селища і збирається в ярках біля місцевої лікарні та поліклініки. Біля місця пориву жінка сапою прогортає акуратний рівчак, у який пускає воду. Каже, що після пориву вся вода була в неї в хаті, тож тепер хоче убезпечити обійстя.

На сусідній вулиці розрили каналізацію, викопали яму в людский зріст, але ні роботи завершити, ні засипати її так і не спромоглися. Від цього пориву в мешканців приватних домоволодінь не стало води. За нею вже місяць ходять до сусідів. Про сміття взагалі краще мовчати, адже такого безладу в селищі не було давно.

Місцеві депутати ситуацією, що склалася, м’яко кажучи, шоковані. Кажуть, селищний голова до їхньої думки не прислухається, навпаки, радиться з окремими активістами, ігноруючи думку громади.

- Кошти селищна рада має, - каже депутат Юрій Плякін, колишній селищний голова і секретар. - У березні цього року на КП «Добробут» ми виділили 192 тис. грн, але вони прийшли на рахунки підприємства тільки в липні. На питання, чому так сталося, Андрій Петрович каже, що проблеми з казначейством. Гроші на благоустрій не витрачає, мовляв, будуть красти. До нашої думки ніхто не прислухається, це якась узурпація влади. Коли я був селищним головою, нам доводилося кожну копійку вишукувати, щоб був порядок у селищі, а тут на рахунках майже 2 млн грн, і такий безлад скрізь. Чесно, від такого ігнорування і блокування будь-яких намірів хочеться скласти повноваження.

Про те, що селищний голова багато обіцяє, але мало робить, говорять й інші місцеві депутати. Узагалі, селище від такої напруги заледве не розкололося на дві частини. Недалеко й до сходу села, на якому варто було би заслухати, що місцева влада зробила за рік роботи з обіцяного раніше.

- Про яке об’єднання можна говорити, якщо в нас немає толку, - додає Людмила Борчук. - Догосподарюємося до того, що нас ніхто до себе брати не буде. От, сусідня Грушка має молодого керівника, ремонти роблять, благоустрій проводять, дороги підсипають, а в нас... Каже селищний голова, щоб депутати кожен на своєму округу перевірив, скільки є ліхтарів і в якому вони стані. Ходили вночі, дивилися, але більше це питання так і не піднімали. То для чого було говорити? Ситуація з комунальним підприємством не краща. Через міжусобні та політичні війни страждають люди. Уже місяць жодних робіт у селищі не проводиться, а водонасосна станція працює на резервному моторі.

До станції, з якої вода йде до селища, треба пройти добрих 4 км. Йдемо туди.

Один мотор, дійсно резервний, качає воду в селище з двох свердловин, інші або без води, або захаращені. За добу переганяють нагору майже 300 куб.м води. Качають в основному вночі, з 2 до 6 ранку, за пільговим нічним тарифом, часом докачують і вдень.

- Цього року заварили великий бак з водою, зробили в ньому дно, якого не було роками, - розповідає нам охоронник Микола Марчак. - Раніше з цього бака вода постійно витікала, можна було карасів розводити. Відповідно, втрати були колосальні. Сьогодні резервний мотор працює без захисту, якщо лишень перепад напруги, то селище залишиться без води, а зима не за горами. Також цього року перекрили дах трансформаторної станції. Біля сторожки світить єдиний ліхтар, кругом ліс, будь-хто прийде, дасть по голові і не будеш знати хто. Вже місяць працюємо як на пороховій бочці.

добробут (2)Микола Марчак працює охоронником 10 років, пережив не одного начальника. Чоловік переконаний, що має керувати господар. За час існування у Старій Ушиці КП «Житловик», яке трансформувалося в КП «Господар», очільники тут мінялися наче перчатки. Одні заводили його в борги, інші наживалися, третім взагалі на нього було начхати. І все би нічого, кажуть у селищі, якби замість Горбняка поставили таку ж кандидатуру, або кращу, але теперішнє призначення викликає у людей лише німе здивування.

Новий очільник КП свою майже місячну бездіяльність на підприємстві пояснює саботажем працівників, мовляв, його накази ігнорують, ані ключів від кабінету, ані від інших приміщень він так і не отримав. Усе, що міг - це зняв показники лічильника.

- Роботу директора відверто саботують, - переконана одна з місцевих активісток, мати директора КП пані Валентина. - А він хоче працювати, щоб був порядок. Так саме люди налаштовані і проти селищного голови, але він молодець, боїться лишню копійку витратити.

Прихильниці селищної влади наголошують, що всі попередні керівники комунального підприємства були з районною владою, як то кажуть, «і в тємі, і в долі», а нинішній селищний голова та, відповідно новопризначений керівник пішли проти системи, як стверджують активістки: «Вони в тємі, але не в долі».

Поки селищний голова Андрій Котульський перебуває на навчанні, у Старій Ушиці наче у вулику, всі сваряться та доводять свою правоту. Районні очільники вмішуватися в суперечки не поспішають, мовляв, «Добробут» на балансі селища, тож розбирайтесь самі. Депутати вплинути на ситуацію не можуть, бо отримують супротив, і невідомо, чи гаситиме селищна рада борги «Добробуту», який є їхньою власністю. І поки одні грають у політичні ігри та викручують ситуацію на власну користь, решта сидить без води, у багні та смітті. Що й казати, догосподарювалися!


Теги: комунальні служби, прорив, Стара Ушиця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.