Перейти на мобільну версію сайту


29.01.2016

КОЛИ ЙДЕ МОВА ПРО ГРОШІ, ПОРЯДНІСТЬ ПОЗА УВАГОЮ

До редакції надійшов відкритий лист-звернення до секретаря міської ради Дмитра Васильянова та міського голови Михайла Сімашкевича. Ось що пишуть мешканці:

«Просимо допомогти вирішити болюче для нас питання - позбавлення наших дітей дитячого майданчика, який від них хочуть забрати. Майданчик біля житлового будинку на вул.Хмельницьке шосе, 19, є єдиним місцем, де діти можуть займатися спортом, грати у футбол, волейбол і просто бігати, не боячись потрапити під машини. Із забудовою запланованого будинку вони будуть позбавлені такої можливості мати повноцінний дитячий майданчик. Ми живемо не в центрі міста, де є поблизу і водойма, і парк, і стадіони.

Ви як лікар знаєте, що дітям для розвитку необхідний рух. На маленькому дворовому майданчику, де основна площа йде під дорогу та під стоянки машин, займатися спортом та бігати зовсім не буде можливості. Чому селище Смирнова повинно бути позбавлене можливості мати свій спортивний дитячий майданчик тільки через те, що забудовник - фірма «Капітал-Буд» вирішила чергову свою багатоповерхівку поставити саме на цьому майданчику.
Ще на IX сесії міської ради 29.04.2011 р. було прийнято рішення про заборону будівництва на нашому дитячому майданчику, який ми за свої кошти і самі облаштовували.

Фірмі «Віват» («Капітал -Буд») було надано без конкурсу замість цієї земельної ділянки об’єкт незавершеного будівництва по вул.Чехова, 45. Тепер забудовники знову затіяли судову тяганину проти міської ради і суд став на їхній бік.

А хто стане на сторону дітей? Хто подумає про підростаюче покоління, позбавивши їх дитячого майданчика, єдиного в нашому мікрорайоні?

Попіль Г.І., Філіпова О.Л, Швець С.В., Янковський О.В., Нагорна Л.М. Всього 220 підписів».

Те, що земля була предметом спорів і війн у всі часи, не є секретом. Коли сусід у сусіда потихеньку крав по кілька сантиметрів межі, тоді в бій йшла важка артилерія в особі господинь, які спочатку вдавалися до аудіо суперечок, які переростали в показування п’ятої точки людського тіла, а вже коли й це не допомагало, в руки брали гралі. До таких дій нині спонукають і мешканців Хмельницького шосе, 19. Але тут питання не в межі, а в дитячому майданчику.
Колись то була територія, на якій Міністерство оборони побудувало житло своїм працівникам. Мешканці облагородили й облаштували двір будинку, встановили гойдалки, дитячий майданчик. Жили люди там спокійно, аж доки ця земля не приглянулася будівельній компанії. Хтось це питання 2010 року пролобіював і підсунув депутатам, а вони, як і завжди, не розібралися й дали дозвіл на будівництво. І от вже більше п’яти років гейзер набирає сили.
Щоправда, в 2011 році, коли будівельна компанія загнала на дитячий майданчик техніку і почала огороджувати територію, мешканці тамтешніх трьох будинків повстали, адже, відповідно до державних будівельних норм (ДБН), яких досі ніхто не відміняв, для обслуговування будинків має бути певна кількість землі, якої там вже не вистачає. Крім того, існує таке поняття як інсталяція, на яку чомусь теж ніхто не зважає, бо бізнес більше вартує ніж психіка і здоров’я людини. Коли мова йде про гроші, та ще й про великі, то ми з вами прості пішаки.

Та попри все, тоді в ситуацію втрутився міський голова Михайло Сімашкевич і знайшов альтернативу для вирішення цього болючого питання. Аби залишити там дитячий майданчик, на заміну БК «Віват» дали можливість добудувати довгобуд на вул.Чехова, 45. Нібито питання зняте: і вовк ситий, і вівці цілі.

Та минув час, вовк зголоднів і знову взявся за тих же овець. І знову довелося мешканцям Хмельницького шосе, 19 вдаватися до радикальних заходів, адже на сесію, вже нової канденції депутатів, вкотре винесено питання про поновлення терміну дії договору оренди земельної ділянки ПП «Віват» за адресою вул.Хмельницьке шосе, 19.
Кам’янчани прийшли під стіни білої хати відстояти свої права на комфортне і безпечне життя. Депутатам вистачило мудрості відправити це питання на довивчення. Вони вирішили надалі такі ділянки виділяти лише при умові обговорення й погодження із мешканцями.

Теги: нам пишуть

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.