Перейти на мобільну версію сайту


05.12.2014

КОГО ВЗУЛИ?

Вчора в місті намагалися таємно провести аукціон з продажу майна банкрута. Усі, хто дізнався де й коли він має проводитися, заледве змогли туди потрапити. Організатори аукціону мали намір навіть не пустити на нього членів комітету кредиторів - представників Пенсійного фонду, Центру зайнятості та ОДПІ. Проте начальникові Пенсійного фонду, голові комітету кредиторів Зої Кацап вдалося прорватися крізь охорону з вишибайлів. З боєм на аукціон потрапили підприємці Петровський та Грубов, які вже брали участь у першому аукціоні з продажу цілісного майнового комплексу банкрута ПАТ «Кам'янець-Подільське АТП-16808», розташованого на двох майданчиках: один - на вул.Драй Хмари, інший - на вул.Матросова.
Підприємці Петровський та Грубов мали намір заплатити за цілісний майновий комплекс понад п’ять мільйонів гривень, проте після детального вивчення опису всіх перелічених об’єктів, булоаукцион (2).JPG з’ясовано, що не на всі, заявлені в торгах об’єкти, є відповідні документи. Зокрема вони відсутні на дві незавершені будівлі на вул.Матросова та будівлю на вул.Драй Хмари, за яку судиться УТОС.  
Ситуацію, що склалася коментує начальник управління Пенсійного фонду в Кам’янці-Подільському Зоя Кацап: «АТП-16808» - банкрут і перебуває у стадії ліквідації. Воно має борги перед комітетом кредиторів, в основному перед державними органами - податковою, Пенсійним фондом, Центром зайнятості, Фондом від нещасних випадків. Оскільки найбільший борг АТП перед Пенсійним фондом, мене обрали головою комітету кредиторів.
Відповідно до правил, майно почав продавати ліквідатор шляхом виставленя його на торги. Комітет кредиторів вирішив, що більше користі буде, якщо майно продати цілісним комплексом.
Аукціон не відбувся ні першого разу, ні другого. Перед третім заходом комітет кредиторів просив, щоб про аукціон повідомили в пресі, а не лише на спеціалізованому сайті. Тоді покупців може стати більше й можна було би отримати вищу ціну.
Треті торги відбулися 28 серпня, на них було дещо більше покупців. Найвищу ціну в 5 млн 680 тис. грн дав Петровський, і ми з того втішилися, бо були впевнені, що закриється борг у 3 млн. грн перед Пенсійним фондом.
Та через місяць нам кошти не надійшли, тому ми порушили це питання перед ліквідатором, який нам повідомив, що покупець відмовився від купівлі об’єкта. Ми дізналися, що ліквідатор виставив на торги спірне майно УТОСу та незавершене будівництво. Отже логічно, що покупець відмовився від «кота в мішку». Фактично це була вина ліквідатора, що торги не відбулися, тому ми склали протокол і звернулися до Господарського суду та заявили про заміну ліквідатора. У аукцион (1).JPGзв’зку з тим, що справа вже була в Житомирському апеляційному суді, Господарський суд не міг розглянути наше клопотання. Тим часом ліквідатор, не збираючи комітет кредиторів, призначив новий аукціон, про який ми випадково дізналися 24 листопада. 25 листопада ліквідатор зібрав комітет кредиторі для звіту. Ми запитали, чому вона не спромоглася зібрати комітет і порадитися з ним, адже АТП має борги перед державою. У відповідь почули, що ліквідатор має право не радитися з комітетом.
Не менш важливим було питання, чому продаж відбувається по лотах і знято два спірних лоти? Зрештою, якщо їх зняли, то продаж можна було продовжити цілісним майновим комплексом, а не продавати за копійки привабливий лот і отримати за нього суму, яка не може покрити боргу перед державними структурами.
Участь у вчорашньому аукціоні взяли лише два учасники - один давав стартову ціну, інший - на крок більше. Отже майно АТП продали за 1 млн 280 тис. грн. Крім того, прізвища учасників не було оголошено».
Артем Шпак, адвокат: «На 12:00 4 грудня було оголошено відкриті торги з продажу майна банкрута «АТП-16808». Мої клієнти Микола Петровський і Тарас Грубов через поштовий зв’язок надіслали в строк, зазначений в оголошенні, заявки для участі в аукціоні за лотом №45. До заявки було додано квітанцію про оплату гарантійних внесків та за участь в аукціоні й відповідні документи.
Об 11:50, 4 грудня, коли учасники з’явилися в приміщення, де проводився аукціон, невідомі чоловіки не давали туди увійти. Вони назвалися представниками організотора проведення торгів, казали, що мають вказівку пускати на аукціон лише тих, у кого є запрошення. Чому не було запрошення в Петровського і Грубова, невідомо. Організатор повідомив, що невчасно були подані заявки. Заявляю, що це навмисні дії організатора аукціону проти осіб, які мали би купити цей лот за його реальну вартість. Майно продали тим учасникам, яким потрібно було організаторам аукціону - Першій українській міжрегіональній товарній біржі (м.Вінниця). Навіть незважаючи на те, що під час аукціону Петровський запропонував на крок більшу суму, за яку пішло з молотка майно АТП. Натомість організатор повідомив, що Петровський протокольно не включений до складу учасників, хоча можна було провести зміни до протоколу і включити людину, яка мала відповідні документи.
Перші кроки щодо продажу цього майна були зроблені в серпні. Тоді Петровський мав намір купити цілісний майновий комплекс за 5 млн 680 тис. грн, які би перекрили всі кредиторські вимоги й, відповідно, були би надходження до бюджету.
Підприємець Петровський: «За участь в аукціоні ми вдвох заплатили по 563 тис. 645 грн, але Юрій Михайлович (чоловік, який проводив торги - прим. «КлюЧ») казав, що гроші нам повернули, хоча жодних банківських документів на поверненя не було. Ми заявляємо, що позиватимемося до суду щодо неправомірних дій організатора аукціону».
Юрій Михайлович з пресою спілкуватися не забажав, опергрупа міськвідділу міліції, яка прибула на місце події, відібрала пояснення в учасників конфлікту та зареєструвала випадок у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Теги: АТП-16808, аукціон

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.