Перейти на мобільну версію сайту


06.07.2012

КОГО ПРИЗНАЧАТЬ «ВИННИМ»?

Стаття «Що попові можна, то… - зась!», яка вийшла в минулому числі нашої газети, викликала небувалий резонанс серед громадськості. Нагадаємо, в ній йшла мова про будівництво, руйнівне для Смотрицького каньйону та історико-архітекнурного вигляду Старого міста. Воно відбувається неподалік Хрестовоздвиженської церкви (Московський патріархат), національної пам’ятки архітектури. До речі, єдиної дерев’яної церкви на території нашого міста. Як нам вдалося з’ясувати, будівництво відбувається під керівництвом настоятеля цієї церкви. За словами священиків, тут має бути будинок для священика, притулок для бездомних та господарські приміщення.
Після того, як цей факт набув такого розголосу, на цю подію не мала права не відреагувати влада. Одразу ж, у понеділок, спеціальна комісія за участю фахівців виїхала на місце будівництва. Щоправда, знову ж таки, практично жодної офіційної інформації стосовно результатів цього виїзду нам ніхто не надає.
Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Борис БЕЦ, один із учасників будівництво біля Хрестовоздвиженської церквицієї комісії, під час телефонної розмови лише повідомив: «З мого боку жодних правопорушень не було. Мені принесли відповідну декларацію, і я підписав дозвіл».
Отож Борис Борисович підтвердив, що будівництво відбувається на території району. Звідси, постає логічне запитання, а чи дійсно територія будівництва – це територія району?  
На жаль, ми не могли зв’язатися із директором НІАЗ «Кам’янець» Василем Фенцуром. Його мобільний телефон не відповідав, а на роботі сказали, що його немає на місці.  
Водночас, з неофіційних джерел нам розповіли, що сьогодні в НІАЗі «в цій структурі, яка безпосередньо відповідальна за речі, що відбуваються на території Старого міста, ведеться активний пошук «винних» та «підтягування» документації».
Наскільки така інформації відповідає дійсності, не відомо. Фактом залишається руйнівне будівництво поблизу Хрестовоздвиженської церкви.
Ми й надалі слідкуватимемо за перебігом подій навколо цього, вже без перебільшення, скандального будівництва.
Не залишила ця тема байдужою і наших користувачів у одній із соціальних мереж в Інтернеті. Ось, наприклад, найпершим відгуком на статтю «Що попові можна, то… - зась!» був (подаємо дослівні цитати): «Ви хто такі, щоб судити ЦЕРКВУ?!! Витріщте свої очі скільки храмів построїно! Це знищення міста?».
Далі почалися словесні перепалки. Один із користувачів написав: «Сподіваюсь, ви прочитали саму статтю? Там гарні питання, до речі, задаються. Та справа в тому, що не всі спроможні відкрито їх озвучувати. А ось кричати на КАПСЛОЦІ може кожен». А інший додав: «Чуєш ПАПА не бузи! Я там був і все бачив! Церква тут нідочого! Піп почав під скелею каміння тягнути...там реально карьер! Камінь лежить посортирований на проїзджій частині... Валуни вибиваються з-під скелі, може рухнути разом з хрестом на макушці! Церква тут нідочого! Це бабло в полон беруть душу! А жадність від лукавого!».

Теги: Хрестовоздвиженська церква, скандал

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.