Перейти на мобільну версію сайту


16.05.2014

ХТО ЗАМОВИВ ГОРДІЙЧУКА?

І якщо в районі цього тижня страйкували проти голови ДВК с.Сокіл, то в місті під «приціл» потрапив депутат міськради, директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.
Ще звечора 14 травня в соцмережах поширилась інформація про намір активістів «Правого сектору» та Самооборони провести акцію на перехресті просп.Грушевського та вул.Франка: «ПРАВИЙ СЕКТОР і САМООБОРОНА вимагають відставки Гордійчука (директор ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО). В іншому випадку заблокуємо проїзд через міст!».

Вранці активісти «Правого сектору» особисто передали міському голові заявку про намір провести акцію на мосту Лань, що біжить з 09:00 до 21:00. У зазначений час неподалік від мосту зібралися активісти, самооборонівці, кам’янчани, правоохоронці та журналісти. Прибув і міський голова Михайло Сімашкевич, який намагався вести перемовини з людьми та переконати їх не гордійчук (1).JPGздіймати бурю в склянці води.
Михайло Євстафійович намагався переконати людей в недоцільності зняття з посади директора комунального гіганта Валерія Гордійчука. Зрештою, перекриття дороги характеризуватиме наше, досі спокійне місто, не з кращого боку. Такі акції - ніщо інше, як підривання іміджу Кам’янця, адже, до прикладу, сьогодні на День міста з’їхалося чимало делегацій не лише з України, а й з-за кордону. І якщо мирного діалогу не буде, під загрозою опиниться весь туристичний сезон, бо ж хто захоче приїхати у войовниче місто?
Поки міський голова переконував людей, з’явилося понад 20 представників Правого сектору на чолі з керівником місцевого осередку Олександром Кравченком, в масках, балаклавах, шоломах, бронежилетах, у повній бойовій з щитами та кийками. Пройшовши шеренгою, вони оминули зграйку кам’янчан, які сперечалися з чиновниками, й попрямували на міст у напрямку села Смотрич.
На кордоні між містом і районом мітингувальники стояли на тому, аби зняти з посади Валерія Гордійчука мовляв, у них на нього є чимало компромату і необхідні матеріали передадуть у компетентні органи. Чиновники ж намагалися переконати у недоцільності такого кроку, адже, якщо Валерій Григорович не буде директором підприємства, то під загрозою опиниться не лише можливість взяття чергового кредиту від Світового банку, а й майбутній опалювальний сезон.
Не обійшлося без шоу, хоча здавалося, що дехто заради цього на таке збіговисько і прийшов.
Ледве не дежавю осені минулого року під час приїзду Фаріон, хіба без бійок та сльозогінного газу, але на мосту зібралося чимало спортсменів, представників бюджетної сфери. Всі вони виступали на підтримку Валерія Гордійчука.
В опозиції були прихильники Правого сектору та Самооборони, яких не задовільняли ні аргументи, ні приїзд колективу комунального підприємства на захист свого керівника.
Все разом виглядало як шоу, театр абсурду, коли домовитись немає можливості, а здоровий глузд пасе задніх перед бажанням зіграти основну скрипку в оркестрі. Ніби зібрався Майдан і гордійчук (2).JPGАнтимайдан, і кожен думав, що він позитивний герой, а опонент - негативний.
- Что страшного случится, если на полчаса перекроем мост? Нам нужна картинка, - кинув у натовп репліку лідер «Правого сектору».
А й справді, що станеться? Можливо, без Валерія Гордійчука й не пройде майбутній опалювальний сезон так, як його планували провести, але, запитання: «Є альтернатива на цю посаду? Чи є людина, яка готова взяти на себе відповідальність за керівництво таким потужним підприємством і зберегти його в цілісності ба, більше, не просто зберегти, а модернізувати? Якщо є, давайте міняти Гордійчука, ставити когось іншого. Якщо немає то заради чого це все? Заради картинки?
Організатори акції здійснили свої наміри, блокувавши рух на проспекті Грушевського перед мостом «Лань, що біжить». Представники Правого сектору ходили по пішоходному переході по проспекту, Самооборони - по Франка в напрямку ТЕЦ. Правоохоронці через гучномовці повідомляли мітингувальникам про незаконність їхніх дій, проте до радикальних кроків не вдавалися. Під обід акція закінчилася.
А тим часом по місту ходили тривожні чутки, що в Кам’янці орудують в масках, десь стріляють, блокують дороги, ніби вже почалася війна... Чи така картинка була потрібна?
Ситуацію, що склалася, прокоментував міський голова Михайло Сімашкевич:
- Кам’янець неодноразово демонстрував свою позицію за мир та єдність України. З перших днів розгортання Євромайдану та розгону студентів у ніч на 30 листопада, коли в Києві було зафіксовано перші смерті, наше місто засудило дії тодішньої влади та заявило про те, що насильницькі дії - недопустимі для нашої країни.
Проте на політичній арені завжди були ті, хто хоче, щоб все відбувалося за чітко визначеним планом і для того, щоб вистава завершилася так, як це задумано. Вони готові заплатити навіть гордійчук (4).JPGкров’ю мирного населення, що й відбувається зараз на Сході України.
На відміну від місцевих політиків та мешканців, яким хочеться спокійного та мирного життя, комусь не вигідно, щоб місто жило стабільно та без заворушень.
15 травня активісти «Правого сектору» обмежили права не лише жителів міста, а й тих, хто прямував у напрямку Хмельницького з Чернівців та туристів, перекривши міст «Лань, що біжить».
Метою акції, за їхніми словами, є недоцільність перебування на посаді людини, яка змогла залучити іноземні інвестиції та постійно підтримує життєдіяльність міста, директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука.
Ми прагнула до діалогу та дипломатичного вирішення цього питання. За день до приїзду іноземних делегацій, туристів та святкування Дня міста наша Квітка на камені зіпсувала свою репутацію. Чи потрібні Кам’янцю такі акції, чи задоволені будуть мешканці гостинного міста? Як відреагують ті, хто запланував провести свій відпочинок у Кам’янці-Подільському?


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ КОЛЕКТИВУ КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ»
Майже тисячний колектив комунального підприємства «Міськтепловоденергія» разом з усією Україною вболіває за долю країни, за її подальший розвиток.
У часи революції гідності ми неодноразово висловлювали свою позицію, яка полягала у підтримці демократичних цінностей, європейського курсу та розвитку економічно сильної держави, а коли постала загроза територіальній цілісності країни, ми одними з перших вирішили простягнути руку допомоги нашій армії і перерахували свій одноденний заробіток на придбання військової техніки.
Ми, працівники стратегічного підприємства, від якого залежить життєдіяльність стотисячного міста, розуміємо всю відповідальність, яка стоїть перед нами у цей непростий час. Як би не розвивалися події, ми знаємо – головне забезпечити місто водою, теплом, та забезпечити збирання стоків. Тому в ці неспокійні часи докладається максимум зусиль, щоб не зупинити надання послуг, не допустити якихось диверсій чи провокацій. Силами працівників підприємства посилено охорону найважливіших об’єктів.
Адже упродовж декількох місяців постійно поступає інформація про те, що наше підприємство хочуть штурмувати, щось захоплювати тощо. А 14 травня пізно ввечері в соціальних мережах була розповсюджена заява про те, що представники місцевої самооборони хочуть вимагати звільнення нашого генерального директора Валерія Гордійчука, йдеться навіть про перекриття вулиць, блокування територій тощо.
Ми переконані, що це спроба дестабілізувати ситуацію в місті, посіяти чергову порцію неспокою, ворожнечі чи навіть паніки. Адже наближаються президентські вибори, які ще до свого проведення експерти охрестили найважчими в історії незалежної України. На сьогодні основне завдання всіх свідомих українців – об’єднатися, сконсолідувати всі демократичні сили разом, щоб не допустити зриву виборів чи надання підстав для визнання їх недійсними.
А такі нічні заклики до протистояння, до «знімання» керівника, за яким стоїть майже тисячу людей, якраз і є спробою дестабілізації суспільної ситуації, що можее стати благодатним ґрунтом для подальших безпорядків в місті.
Нас дуже обурює, що про нашу думку ніхто не запитує. Валерій Григорович очолює наше підприємство вже майже 15 років.   Йому довелося двічі братися за керівництво підприємства, яке ледь животіло й було на межі свого існування. Двічі йому вдавалося виводити підприємство з глибокої кризи, більше того, нашому директору вдалося створити потужний комплекс. Підприємство більше десяти разів визнавалося кращим в Україні в своїй галузі, нагороджено грамотами, відзнаками різного рівня. Валерій Гордійчук є Почесним громадянином Кам’янця-Подільського, заслуженим працівником сфери послуг України, почесним енергетиком України, кавалером ордену «За заслуги ІІІ ступеню», всі ці звання зароблені важкою працею, яку не можна просто так перекреслювати.
Високу якість організації роботи та значний поступ у розвитку відзначають і міжнародні організації, які з нами співпрацюють. КП «Міськтепловоденергію» постійно ставлять у приклад, до нас приїжджають численні делегації за обміном досвідом.
Значна заслуга у цьому саме Валерія Гордійчука, який є генератором ідей, вмілим та досвідченим керівником, за яким ми, працівники, завжди почуваємо себе, як за кам’яною стіною.
Зважаючи на все вище сказане, ми закликаємо представників всіх політичних сил, рухів, громадських організацій та інших суспільних інститутів об’єднатися у цей непростий для України час та не провокувати конфліктів та протистоянь. Ми вимагаємо, щоб наше підприємство залишили в спокої: дайте нам можливість виконувати свою роботу, забезпечувати місто необхідними послугами!
Крім того, ми разом боролися за встановлення верховенства права в нашій державі, так давайте на всіх рівнях діяти чесно та дотримуватися законів.
З повагою, профспілковий комітет КП «Міськтепловоденергія», Голова профспілки Боднар О.В., члени профспілки. За станом на 12:00 понад 400 підписів.


Теги: Валерій Гордійчук, КП "Міськтепловоденергія", Олександр Кравченко, "Правий сектор"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.