Перейти на мобільну версію сайту


03.04.2015

ХТО ВРЯТУЄ ЧИ ВІДСЕЛИТЬ МАЙЖЕ 30 СІМЕЙ?

Шлях на провулок Привокзальний, де зібралися обурені свавіллям люди, пролягав вздовж напівзакинутої вул.Індустріальна, на якій дерева, будинки, стовпи, огорожі, автомобілі, припарковані в дворах, були посипані чимось схожим на муку. Під ногами теж було біло. За кількасот метрів, де здійснює свою господарську діяльність ПАТ «Гіпсовик», картина була ще гіршою. Тут «мука» безперебійно кружляла в повітрі. Люди скаржилися, що за останні три роки почастішали хвороби їхніх дітей та онуків та власне їхні.

Пані Ніна розповіла, що в її онука часто йде кров носом. Такі випадки трапляються тоді, коли Фото0151.jpgзбільшуються викиди мілких часток з «Гіпсовика», зокрема, вночі. Інша пані, Валентина, скаржиться, що спочатку не розуміла, чому у всієї родини печуть очі, а зранку закисають так, що важко промити. Слизова носа теж не витримує, там з’являються постійні язвочки. Пані Олена й раніше мали проблеми з легенями, а тепер узагалі не виходить на вулицю без інгалятора.
- Ми не можемо випустити дітей погратися на вулиці, - в один голос жаліються мешканці цього району. - Як і не можемо висушити білизну. Крім того, пил потрапляє в помешкання, від нього дуже важко позбутися, бо в’їдається у меблі, штори та килими.

Уже три роки ми страждаємо від діяльності «Гіпсовика». Неодноразово зверталися в різні інстанції, вели перемовини з керівництвом підприємства, навіть писали листи до влади та депутата, та результату нуль.

Виконавчий директор Костянтин Тимцяс та головний технолог Галина Гасанова поспілкувалися з журналістами.

- У нас дійсно є проблема з пиловловлювачами, - зізналися вони. - Нещодавно підприємство закупило нову лінію, але на фільтри не вистачило грошей. Складна ситуація в країні призвела до підвищення долара і   збільшення ціни на фільтри, тому довелося шукати їх за нижчою ціною.
Ми вже замовили фільтри, за кілька місяців їх виготовлять і у червні ми змонтуємо лінію. А люди, які скаржаться, - це колишні працівники. Коли вони працювали на заводі, то не жалілися. Крім того, вони мешкають у промисловій зоні. Свого часу місто їм дало можливість приватизувати ті бараки, які надав алебастровий завод, тому міська влада і має їх переселити в інше житло, якщо їм не подобається тут жити. Або нехай самі придбають його в іншому місці. Підприємство нічого поганого не робить, а своєю діяльністю піднімає економіку, сплачуючи податки і даючи робочі місця. Крім того, завод збудований тут ще 1927 року.

Можливо, його побудували і в 27-му, але тоді були зовсім інші потужності!
Гіпс випускали на алебастровому заводі. Згодом покійний директор Іван Василенко мав наміри перенести виробництво за місто, а тут встановив лінію з випуску облицювальної плитки та Фото0149.jpgрозрізання каменю. Наприкінці 90-их тут встановили сучасну лінію з випуску будівельних сумішей. Коли вона була ще новою і добре працювали фільтри, екологічна ситуація була допустимою. Власники підприємства заздалегідь не подбали про можливе зношення обладнання, а тепер шукають відмовок, спираючи все на курс долара і неможливість вчасно придбати фільтри. Хіба цій проблемі півроку чи кілька місяців?!

Щодо житла працівників алебастрового заводу, то тут їх мешкає лише декілька сімей. Також тут живуть працівники КЕЧі, колишнього молокозаводу, який був поруч із житлом тих, кого нині травлять і виживають. Податки - це дуже добре, але, напевне, найбільшу цінність має людське життя. І для того, щоб займатися таким небезпечним виробництвом у межах міста, напевне, потрібно було врахувати всі небезпеки від викидів в атмосферу, розу вітрів, подбати про якісні фільтри, а не чекати, доки вони втратять свої виробничі можливості.

Цікаво, куди дивилися різні дозвільні й контролюючі служби, коли погоджували роботу підприємства? Недбалість одних призвела до біди для інших. Скільки коштує нині лікування від такої екології, яка нині нависла над мешканцями вулиці Індустріальної і провулка Привокзального? Ім інвалідність гарантована...

- Про цю проблему знаємо і неодноразово вели перемовини з керівництвом «Гіпсовика», - коментує ситуацію начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов. - Вони пообіцяли до 1 квітня представити план усунення недоліків і договори про закупівлю обладнання.

Теги: ПАТ "Гіпсовик"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.