Перейти на мобільну версію сайту


11.09.2015

ХТО РАНІШЕ ВСТАВ, ТОЙ І ШТАНИ ВБРАВ

Чутка про рейдерське захоплення військового полігону цивільними миттю рознеслася містом. Обуренню збентежених кам’янчан не було меж. 48 років полігон належав військовим інженерам і слугував базою підготовки не одного покоління курсантів та солдат, а також фахівців інженерної справи. А тут раптом ця теротирія комусь знадобилася.

Отже, журналісти, як найсвідоміша верства суспільства кинулася на полігон, щоправда з трудом довелося дістатися місця події.

Як виявилося, та подія було ніщо інше, як виконання державним виконавцем судового рішення Господарського суду. Сюди прибули усі зацікавлені особи - Слобідко-Кульчієвецький сільський голова Руслан Нестеров, Олексій Пшетаковський в.о.начальника відділу Державного кадастру в Хмельницькій області, міліція, техніка з одного боку, земельний скандалначальник КЕВ Анатолій Червінський, начальник гарнізону Володимир Родіков - з іншого.

Одні хотіли знести огорожу, бо мають державний акт на частинну земельної ділянки на якій знаходиться вертолітний майданчик та деякі інженерні споруди полігону.  
 
У 2014 р. Слобідоко-Кульчієвецька сільська рада звернулась до господарського суду Хмельницької області з позовом до квартирно-експлуатаційного відділу м.Чернівці (КЕВ) про зобов’язання усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою, площею 10,5842 га.

15 липня 2014 р. рішенням суду позов Слобідоко-Кульчієвецької сільської ради задоволено повністю.
3 вересня 2014 р. постановою Рівненського апеляційного господарського суду рішення місцевого господарського суду залишено без змін.

Не погодившись з прийнятим рішенням, заступник військового прокурора Чернівецького гарнізону оскаржив його в касаційному порядку.

5 листопада 2014 р. постановою Вищого господарського суду України касаційну скаргу прокурора задоволено, рішення суду першої та апеляційної інстанцій скасовано, а справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

3 лютого 2015 р. рішенням суду першої інстанції позов Слобідоко-Кульчієвецької сільської ради задоволено повністю.

земельний скандалПостановою Рівненського апеляційного господарського суду від 16 квітня 2015 року по вищевказаній справі апеляційну скаргу заступника військового прокурора Чернівецького гарнізону задоволено частково.
У зв’язку з цим, військова частина А3290 (користувач землі) звернулася з касаційною скаргою на рішення господарського суду Хмельницької області та постанову Рівненського апеляційного господарського суду з вимогою Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 16 квітня 2015 р. та рішення господарського суду Хмельницької області від 3 лютого 2015 р. – скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Проте, Вищий господарський суд України 17 червня 2015 р. постановив в задоволенні касаційної скарги відмовити та Постанову від 16.04.2015 Рівненського апеляційного господарського суду залишити без змін.

Таке рішення, у разі його виконання, призведе до знищення унікальної й потужної вітчизняної школи воїнів-інженерів та до втрати єдиної і своєрідної навчально-матеріальної бази.

Основою підготовки фахівців інженерних військ є практична складова, яка передбачає обов’язкову наявність спеціально обладнаного багатофункціонального навчального полігону. Для цього у військовій частині створені ідеальні умови, основний елемент навчально-матеріальної бази – навчальний полігон інженерних військ площею 256,7 гектарів, основна його перевага в тому, що знаходиться він на відстані всього 400 метрів від основної території, що дає змогу зберігати навчальний час на переміщення особового складу та не витрачати пальне на земельний скандалпереїзд техніки.

Крім того навчальні містечка полігону використовуються для забезпечення занять з бойової підготовки не лише військової частини А3290, а й проведення занять з підготовки саперів, керівників груп розмінування інженерних підрозділів ЗСУ, інших створених у відповідності до закону військових формувань, які проходять підготовку на базі Центру розмінування, проведення занять по підготовці студентів кафедри військової підготовки К-ПНУ ім.І.Огієнка, відповідно за призначенням (водіння автомобільного транспорту, фортифікація та маскування, спеціальна підготовка), проведення практичних стрільб працівниками СБУ та МВСУ.

Також у разі зменшення території навчального полігону підготовка понтонерів, саперів, вибуховиків, водолазів, механіків інженерних машин, трактористів, екскаваторників, машиністів бульдозера буде унеможливлена до моменту створення нової навчально-матеріальної бази.

Таким чином перенесення огорожі військового містечка № 89 та звільнення земельної ділянки, може призвести до значних соціальних та моральних проблем у військовослужбовців, працівників ЗСУ, які понад 40 років створювали та удосконалювали існуючу навчально-матеріальну базу з підготовки фахівців інженерних військ, а також додаткових матеріальних витрат з бюджету держави на створення нової навчально-матеріальної бази.

На даний час готуються матеріали для подачі заяви до Верховного суду України про перегляд Постанови Вищого господарського суду України від 17 червня 2015 року по справі №924/60/14, а також подана позовна заява військовою прокуратурою Чернівецького гарнізону Західного регіону України про визнання недійсним рішення 25-ї позачергової сесії 6-го скликання Слобідо-Кульчієвецької сільської ради №3 «Про затвердження Генерального плану с. Жовтневе», яким затверджено містобудівну документацію «Генеральний план села Жовтневе Кам’янець-Подільського району Хмельницької області», розроблений ТОВ «Поділля-ГеоІнвентарПроект», в частині включення до її складу земель оборони загальною площею 10,5842 га, що входять до складу земельної ділянки військового містечка №89.

Попри все, судовий виконавець разом із зацікавленими особами прибув для виконання рішення "найсправедливішого в світі суду". При цьому, механізму, як це здійснити процедуру не випрацював ані суд, ані виконавець. Крім того користувача земельною ділянкою залучили до судового слухання набагато пізніше, ніж це мало би бути.

Отже відповідно до судового рішення судовий виконавець мав би зняти огорожу і на тому все. Нині в такий важкий час, коли в державі війна і нині, як ніколи потрібно армію підтримувати, розбудовувати судді виносять вирок ВІДІБРАТИ!

Крім того, якщо землю, яку військові викоритсовують близько п’яти десятків років за призначенням забрати, то хто забезпечить перенесення споруд, стовпів освітлення, охорону вибухівки, яка зберігається на складах. Чи тупо виконав безглозде чиєсь рішення, а там трава не рости!

Напевне мало люстрації, яку намагаються провести такіж корупціонери, які чинять правосуддя. І ще спадає на думку, що не міг якийсь незначимий гвинтик корупційних схем, які проводять військові чини Міноборони провернути таку шикарну оборудку із землею.

Можливо, цю землю полігону, якщо вона не потрібна військовим правильніше було би віддати тим хто захищає суверенітет нашої держави на сході? Бо поки вони там кладуть своє життя, здоров’я тут деребанять земельку.
Судовиконавець прийняв рішення, термін виконання судового рішення перенести на 18 вересня.

Сподіваємось на те, що феміда все-таки поставить крапку в справі і полігон служитиме надалі базою підготовки військових фахівців, а Міністерство оборони навчиться, або навчить тих хто це має робити, берегти своє майно, вчасно реагувати на зміни в законодавстві і чітко виконувати належне.

P.S. На не так то й було. Коли вже верстався номер надійшла інформація, що Верховний суд розглянув справу і рішення попередніх судових інстанцій залишив без змін. І що ти вже вдієш, коли грім таки вдарив?


Теги: земельний скандал, с.Слобідка-Кульчиєвецька, Руслан Нестеров, Володимир Родіков

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.