Перейти на мобільну версію сайту


27.06.2014

ХТО ПОЧУЄ ГУМЕНЦІ?

Дурити - не передурити», - напевне, так думають чиновники різних рівнів та керівництво однієї із найбільших птахофабрик у світі, спостерігаючи за потугами селян добитись хоч якоїсь справедливості.
З тієї пори, як у селі Гуменці наповну запрацювало ПАТ «Агрофірма «Авіс», життя для гуменчан немає.
Вантажівки, що курсують на підприємство, не лише розтовкли дорогу через село, а й призвели до часткової руйнації будинків на вулиці Першотравнева. Потерпає 41 будинок. Рішуче налаштовані люди перекрили дорогу в селі, і ось уже протягом тижня не пускають транспорт на птахофабрику. Кажуть, склали графік і чергуватимуть стільки, скільки потрібно.
- Йдіть подивіться на моє подвір’я, - запрошує Віта Стахова. - Бачите тріщину через весь дім? Це від вантажівок, що їздять на «Авіс». Це ж не одна фура їздить за день, їх десятки! Яка дорога таке витримає? Скажу більше, під цією дорогою закопані газові труби, що прокладені до будинків. гуменці (3).JPGЯкщо, не дай Боже, руйнація добереться до них?
- У моєї сусідки впала стеля, - долучається до розмови літня жіночка. - Її, звичайно, відремонтували, бо як жити в такому домі. Але чого ж люди мають витрачати кровно зароблені копійки, бо хтось в погоні за наживою втратив здоровий глузд?
- Ми дітей боїмося випустити на вулицю, - розповідає активіст Володимир. - Влітку на дорозі пилюка стовбом стоїть. Вантажівки їдуть не лише з птахофабрики, а й з комбікормового заводу. Куди ми тільки не зверталися, в які інстанції. Але хто хоче почути простих людей?
А й справді, кому потрібні людські біди? Два тижні тому до мітингувальників виїжджав голова РДА Володимир Барановський, який пообіцяв вирішити проблему. Тоді Володимир Євгенович казав, що на вулиці Першотравневій буде встановлено ваговий комплекс, і автівки понад 20 тонн ваги не пропускатимуть цією дорогою. Таку ж обіцянку він висловив і у вівторок, заїхавши до страйкарів після обласної колегії. Та вже в середу стало зрозуміло, що говорити - не мішки носити... До гуменчан, які на страйк вже йшли як на роботу, приїхали представники від влади й повідомили, що ваговий комплекс поламаний та наразі немає можливості його встановити. А якщо й була б, то на яких підставах можна це робити? Невже Володимир Євгенович не був у курсі, коли обіцяв людям саме в такий спосіб вирішити проблему? Чи, можливо, голова РДА не вникав у суть справи і пообіцяв перше, що спало на думку? Зрештою, в середу він не приїхав підтримати селян. Та й у четвер, коли гуменчани продовжували не пропускати вантажівки на «Авіс», Володимир Барановський, замість навести порядок на ввіреній йому території, гуменці (1).JPGпідтримував мітингувальників з Центрального ринку. Напевне, дався в знаки довгий час перебувавння політика в опозиції. Районна влада, втративши орієнтири, пішла в опозицію до міської влади. Та, гадаю, щоб вимагати порядку на чужій території, треба спочатку навести лад на своїй.
Не проявили жодного інтересу до проблем селян і районні депутати. За словами гуменчан, вони телефонували до депутата-мажоритарника від їхнього округу Олександра Маковського, котрий півгодини розповідав по телефону, який він зайнятий і як не може приїхати. Цікаво, чи знайдеться час у цього депутата і йому подібних, що рвуться до влади, під час виборчих перегонів?
Під час сесії районної ради народні обранці обурювалися нахабності керівництва птахофабрики, та далі, аніж балакати, справа не пішла. Чи вже люди, які вас защораз обирають, не варті, аби їх підтримали бодай морально?
Щодня до мітингувальників приходила Гуменецький сільський голова Інна Абдуркадирова, яка виправдовувалась перед людьми, мовляв, на неї тиснуть з усіх боків, та й важелів впливу на такого промислового гіганта вона не має. Тоді хто має? Найбільша птахофабрика у світі не може зробити шматок дороги? Якось смішно...
До проблем селян керівництву «Авіса» немає діла. За весь час до страйкарів ніхто не виїхав. Ще раніше директор ПАТ «Агрофірма «Авіс» Володимир Руденко і його заступник Роман Вівчар ніби й погоджувалися на будівництво окремої дороги на дольовій участі. Та, напевне, порахувавши вигоди й затрати, подумали, що останніх більше ніж перших.
Складається враження, що до людей тут ставляться як, перепрошую, до якогось бидла, яке помукає про свої права й замовкне, розійдеться по домівках, повісивши голови. Чи не так свого часу сталося з ініціаторами страйку, яких звільнили з цього підприємства, бо вони посміли вимагати зарплату, яку «Авіс» заборгував людям за кілька місяців?
Збагачуючись з дня на день, ПАТ «Агрофірма «Авіс» перетворила Кам’янеччину на бомбу уповільненої дії. Ми знаходимось на межі екологічної катастрофи й мовчимо? Нас незабаром закидають курячим послідом у повний зріст, а ми будемо стояти і нюхати цей сморід? Чи будемо їсти курятину, ймовірно, заражену сальмонелою, бо віри таким «господарникам» немає...
Можливо, варто відстоювати власні інтереси більш радикальними методами, якщо мирні мітинги не мають на олігархів жодного впливу?
Що потрібно робити людям, аби їх почули? Палити шини? Брати до рук зброю? Блокувати входи і виходи на підприємство, щоб їх нарешті побачили, звернули увагу?
Люди й надалі перекриватимуть дорогу, не пускаючи вантажівки, аби ті доруйновували їхні домівки та дорогу в селі. Ходитимуть доти, поки чиновники перейдуть від слів до конкретних справ. Бо сил терпіти таке свавілля більше немає!

Теги: с.Гуменці, ПАТ "Агрофірма "Авіс"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.